24.09.20 Technická analýza BNB/USD a ChainLink/USD – Čekáme na finální odraz!

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po krvavé středě Bitcoin bojuje...

[Večerní souhrn článků] • Šéf MicroStrategy drží BTC v hodnotě 235 milionů USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V dnešní analýze se budeme věnovat kompozici dvou altcoinů – ChainLink a Binance coin (BNB). Na ChainLink jsem dělal analýzu asi před deseti dny a na BNB hádám, že někdy ke konci minulého měsíce. Každopádně, pokud jste nečetli moji včerejší analýzu na Bitcoin, tak vřele doporučuji přečíst, abyste lépe chápali text níže.

Jak jsem opakovaně psal, tak kalkuluji ještě s jednou vlnou dolů a to platí rozhodně i pro ChainLink a částečně pro BNB. V konotaci na historické price action by ChainLink ještě jednu malou vlnku dolů měl udělat, i když to nyní třeba tak úplně nevypadá. Co se týče BNB, tak u této mince je to krapet složitější, protože pohyby up jsou dost agresivní a tak trochu nečekané.

Binance coin se těší dlouhodobě velké síle a tak bych se nedivil, když by to potenciální dno už mělo za sebou. I když z technického hlediska dává smysl ještě „menší“ pokles, což si všechno podrobněji povíme v analytické části textu.

Aktuální situace na 1D TF ChainLink/USD

Zprvu začneme s ChainLinkem, který je po cca 65% dropu jako ostře sledované vlaky. Tahle mince je v tvrdé a komplexní korekci, což je holt daň za ten v podstatě exponenciální růst. Je jasné, že pro spoustu lidí je již teď propad o 65 % od vrcholu po nejbližší low velmi lákavé. Leč jak můžete sami vidět, tak z každé předešlé podpory se následně stává retestem rezistence.

Do grafu jsem znázornil pouze přibližné úrovně, které považuji za velmi validní. Nejbližší support se tak jeví 6,5 USD a nižší 4,93 USD. Obě tyto úrovně považuji za potenciální dno aktuální korekce. Především těch 4,93 USD je level historicky tvrdý jako skála a proto neočekávám, že bychom šli s cenou níže.

Nicméně, support na 6,5 USD už je taktéž solidní support a v konotaci na indikátory technické analýzy odhaduji, že je tu vysoká pravděpodobnost pro definitivní odraz. Co se týče cenového vývoje z těchto chvil, tak je šance na retest S/R levelu 9 USD. A pokud se tenhle level potvrdí jako rezistence, tak jsem si vcelku jist, že těch 6,5 USD atakujeme.

Nezapomínejte však, že mluvíme o přibližné cenové úrovni. Navíc je v grafu zakreslená trendovka, která nemusí kurz pustit hlouběji jak po nějakých 6,7 USD. A abych nezapomněl na ten klesající kanál, tak dokud se drží kurzový vývoj v něm, tak ta komplexní korekce zcela jistě není ještě u konce. Jinak, prodejní objemy soustavně klesají, což je další signál, že se k potenciálnímu dnu blížíme.

Indikátory

Co se týče denního RSI, tak jsme se odrazili od 28 bodů, ale kalkuluji s tím, že dojde ještě minimálně k retestu. Možná se objeví i býčí divergence jako tomu je u historického vývoje. Když se totiž podíváte do minulosti, tak zjistíte, že hodnoty RSI se měly tendenci i vícekrát odrážet od cca hraničních 30 bodů, než ke skutečnému cenovému odrazu vůbec došlo.

Na tom vlastně taky stavím myšlenku, že půjdeme ještě o něco s kurzem níže. Proto se nenechte oklamat tím, že jsou hodnoty denního RSI indikátoru tak nízko. Neznamená to v žádném případě, že jsme automaticky našli dno.

Sice jsem to do MACD nezakreslil, ale na vrcholech histogramu tohoto indikátoru vidím býčí divergenci. Což není nijak v rozporu s tím, že by kurz mohl otestovat S/R level 9 USD a pak zase dolů.

Aktuální situace na 1D TF BNB/USD

Trošku jsem to přepálil s ChainLinkem, tak BNB pouze ve stručnosti. Z předešlého supportu na cca 24 USD se stala rezistence a tak je nejbližší mohutný support až přibližně u 21 USD. K tomuto horizontálnímu supportu je tu ještě spodní hrana zakresleného kanálu.

Binance coin je hodně silný, takže tu určitě existuje nemalá šance na to, že ta korekce nebude tak komplexní jako třeba u toho Linku. Proto se mi zdá poslední řečená úroveň jako dno současného dropu. Hlouběji by cena měla jít pouze za těch podmínek, že se na kapitálových trzích něco pokazí po vzoru února letošního roku.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla anomálie v podobě býčí divergence, která se akorát uplatnila. Aktuální hodnoty jsou cca 47 bodů, z čehož vyplývá, že si trh i na denním grafu pořád drží svůj expanzivní trend. Dolů se tomu zrovna nechce.

Závěr

Osobně beru tenhle propad za ohromnou příležitost napakovat se altcoiny za levno. Nicméně, nejsem zrovna hodler, takže proto hledám úrovně s nejpravděpodobnější možností pro definitivní odraz.

Musím ale upozornit, že se mi trochu nelíbí aktuální situace na akciovém trhu a fakt, že dolarový index DXY zběsile posiluje. Pokud bude na akciích nejistota a dolar bude agresivně růst, tak ten drop na kryptotrhu může mít dno úplně někde jinde, než bychom byli schopni odhadovat. Lidově řečeno, někde hodně dole.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře