23.09.20 Technická analýza BTC/USD – Krátká zastávka před pokračováním v dropu?

4.6
(13)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po krvavé středě Bitcoin bojuje...

[Večerní souhrn článků] • Šéf MicroStrategy drží BTC v hodnotě 235 milionů USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Od pondělní analýzy na Bitcoin (BTC) jsme se dočkali od trhu úhrnně akorát stranového pohybu. Což je zkrátka korekce toho předchozího propadu. Jestli jste četli i moji včerejší analýzu na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), tak víte, že zastávám zrovna názor, že půjdeme ještě hlouběji dolů.

Když došlo totiž u Bitcoinu k zamítnutí na 11 200 USD, tak jsem to musel brát tak, že se jednalo pouze o retracement a nikoliv snahu podruhé otestovat úrovně nad 12 000 USD. Tudíž kalkuluji ještě s jednou vlnou dolů a těch scénářů v konotaci na to mám vícero. V podstatě trh balancuje nad dvěma možnostmi.

Ta první je, že se bull trend definitivně potvrdí, což je podmíněno tím, že kurz nesestoupí níž jak po cca 8 880 USD. V opačném případě bychom se dočkali odkladu potvrzení bull trendu až na přelom 2021/2022. Ale ještě předtím bychom se museli dost možná smířit s cenovými relacemi okolo 5 000 USD. Já to ovšem považuji spíše za výbornou příležitost.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Propad se zastavil v rozmezí S/R levelů 10 507 USD – 10 192 USD, což můžeme brát tak, že zafungoval lokální support. Nicméně, nebylo to moc platné, protože S/R level 10 507 USD se potvrdil jako rezistence. Samotná konsolidace měla zprvu podobu medvědího praporku, ale nyní by se tam dala určitě nakreslit i medvědí vlajka. Nechávám to ale tak, protože výsledek je stejný.

V těchto chvílích některé altcoiny začínají dosti krvácet, takže z toho tak trochu vyplývá, že trh ani nemá moc dobré očekávání. Ve spojitosti s tím, co nyní v grafu vidím, tak už během dneška bychom mohli sestoupit k supportu na 9 934 USD, chcete-li 10 000 USD. Je to hodně silná úroveň, takže se zde určitě dočkáme nějaké reakce.

Leč dojde zde k průrazu? Na to není až tak jednoduché odpovědět. Historicky se tahle úroveň jako podpora chvalitebně osvědčila a tak si myslím, že to medvědi nebudou mít tak lehké. Proto jsem do grafu zakreslil obchodní pásmo (TR), ve kterém se může kurz i po 2-3 týdny pohybovat. A to než dojde k onomu breakdownu.

Nicméně, altcoiny jsou extrémně citlivé na jakýkoliv negativní pohyb na BTC. I když tedy technicky vzato Bitcoin bude třeba konsolidovat, tak alty mohou jít tvrdě dolů. Neboť všichni budou přelívat svůj kapitál právě do Bitcoinu, protože se projevuje jako mnohem stabilnější aktivum. A pokud se dočkáme dropu pod S/R level 8 880 USD, tak vezměte jed, že některé alty otestují i svá roční low – takovým kandidátem je třeba Litecoin.

Indikátory

Křivka RSI Bitcoinu akorát škrtla přeprodanou oblast a hned následoval odraz. Jak vyplývá z textu výše, tak to považuji pouze jako krátký nádech před ponorem. Nemá to žádné momentum, prostě nic, co by nás vedlo k tomu, že bychom měli uvažovat jinak. Z MACD vyplývá, že negativní momentum si akorát dalo pauzu.

Dominance Bitcoinu v relativních číslech (%)

Na grafu s dominancí BTC můžeme krásně identifikovat narušení trendu, jenž znamenal pro altcoiny krátký „alt season“, který trval od první poloviny května. Je dosti pravděpodobné, že navážeme na původní trend, který trvá už od února 2018 – to jest, že Bitcoin v dominanci na úkor altů zase posiluje. Proto taky očekávám, že altcoiny těžce vykrvácí.

Všichni budou mít tendenci utíkat do BTC, aby minimalizovali svoje ztráty. Proto mi dává smysl delší konsolidace na BTC, zatímco altcoinový trh se bude topit v červených číslech. Během té krátké altové sezóny se ty trhy dost nafoukly a teď se teprve ukáže, kde je dno před dalším odrazem.

Stačí zhlédnout týdenní RSI na mincích jako je NEO, Ethereum, Chainlink a hned můžete konstatovat, že potenciální dno je mnohem níže. Nechci rozhodně vyvolávat paniku, berte to tak, že byste neměli celou situaci podceňovat a být příliš zbrklí.

Závěr

Ať to dopadne jakkoliv, tak je lepší si počkat, než pak plakat, že Bitcoin dropl o dalších 15 % dolů. Trh je v těchto chvílích jednou nohou v propasti a proto mi přijde rozumnější hledat nákupní příležitosti v nižších hladinách.

Teď se to jeví jako čistý gambl – může to vyjít, ale to riziko a vysoký krevní tlak za to nemusí stát. Respektive, určitě se vyplatí si alespoň počkat na měsíční close, neboť z toho se dá už ledacos vyčíst a považovat to za směrodatný faktor.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře