22.09.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Altcoiny těžce vykrvácely, pokles pokračuje?

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin je největší bublina všech dob, říká Peter Schiff… Opět • Ripple investuje do japonské pobočky SBI MoneyTap • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po krvavé středě Bitcoin bojuje...

[Večerní souhrn článků] • Šéf MicroStrategy drží BTC v hodnotě 235 milionů USD • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V dnešní analýze si uděláme kompozici s mincemi Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), abychom měli zase nějaký ten kontrast. Každopádně, pokud jste nečetli moji předešlou analýzu na tyto trhy, tak to určitě napravte. Nezapomeňte zhlédnout i včerejší elaborát na Bitcoin (BTC), budete pak mít lepší přehled o celém dění na trhu.

Když bych měl shrnout předešlých 48 hodin na altcoinech, tak je to akorát pokračování dění ze začátku září. Některé altcoiny mají akorát tu výhodu, že jejich výchozí pozice byla přívětivější a tak i přes ten tvrdý pokles nevypadají na první pohled na grafu tak strašně. Já si ovšem myslím, že to nás do jisté míry klame.

Abych pravdu řekl, tak Litecoin vypadá, že jde dost možná otestovat low na nějakých těch 25 USD. Máme v cestě dost supportů, ale nemyslím si, že to dokáží udržet. Co se týče trhu s Ethereum, tak zde jsme technicky stále v uptrendu. Nicméně, vůbec nevěřím tomu, že je to na dlouho, protože kalkuluji s postupným poklesem. Leč nepočítám s tím, že by Ethereum mělo jít na březnové low. Přeci jenom je tahle mince mnohem silnější než Litecoin.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Na Litecoinu došlo v rámci retracementu dosáhnutí S/R levelu 51 USD, kde došlo okamžitě k odrazu. Dokonce k tomu vlastně došlo dvakrát, takže ta indicie naznačující pokračování poklesu tu byla. Na naši straně ovšem byl fakt, že v propadu kurzu bránila střednědobá trendová čára, kterou nakupující vykupovali. Jakmile však došlo k jejímu definitivnímu proražení, tak bylo vymalováno.

Průraz se i vzápětí potvrdil retestem a následným pokračováním v dropu. Samotný breakdown mě vede k přesvědčení, že Litecoin si jde otestovat low, které je na cca 24,5 USD, což by znamenalo propad o více jak 43 %. Možná to zní nereálně, ale když bude dynamika po celou dobu vyšší, tak se tam do konce září klidně dostaneme.

Vyšší dynamiku poklesu bychom zcela jistě měli, když by kurz prorazil i spodní hranu zakresleného klesajícího kanálu, což by spustilo další vlnu výprodejů. Byl by to extrémně bearish jev a potvrdilo by to moji hypotézu, že jdeme otestovat low. Co se týče aktuálních chvil, tak support 41,61 USD propad prozatím pozdržel a byla i snaha dostat se zpátky nad 43,77 USD.

Jenomže to se nepovedlo a považuji to proto za pullback s retestem. Z bývalého supportu je tak silná rezistence. Osobně jsem právě dosti zvědavý, jakou bude mít podobu korekce toho propadu. Jestli se dočkáme pouze stranového pohybu, tak další vlna výprodejů může přijít zanedlouho. Jinak, poslední záchrana je support na 39,85 USD.

Indikátory

Dno křivky RSI je těsně pod 20 body a současná hodnota je 26,47 bodů. Trh je jednak značně přeprodaný a jednak extrémně slabý, protože dlouho v přeprodané oblasti setrvává. Dovolil bych si odhadovat postupný růst křivky indikátoru po cca 35-40 bodů a pak zase drop ceny dolů. Dle MACD je poslední propad o dost menší než na začátku měsíce, ale to se klidně může každou chvíli změnit.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Trh s Ethereum vypadá mnohem lépe a pořád je technicky ve střednědobém uptrendu. Dokonce nedošlo ani k pokoření předešlého lokálního low. Nicméně, jestli se nic drasticky nezmění k lepšímu, tak případné atakování té střednědobé trendovky může vyústit v těžký pád. Jak jsem už ale tvrdil, tak nečekám stejný osud jako u Litecoinu.

Respektive, není moc racionální počítat s tím, že by Ethereum atakovalo roční low. V tak bídném stavu ten trh prostě není a muselo by se pokazit hodně věcí. Na druhou stranu beru jako reálnou věc možnost proražení té trendovky a potenciální dno poslední vlny dolů vidím až na 247,12 USD. Což znamená pokles o dalších 27 %.

Indikátory

V konotaci na RSI je dno na cca 25 bodech a hned byla jakási snaha to vytlačit mimo přeprodanou oblast, což se v podstatě povedlo, protože nynější hodnota indikátoru je 30,11 bodů. Je to lepší než na předešlém trhu, ale žádná sláva to taktéž není. S nečekaným pádem je proto dobré počítat.

Závěr

Chci podotknout, že to, co jsem v dnešní analýze nastínil, tak je vůbec nejhorší scénář, který nyní očekávám. Svoje stanovisko můžu na základě budoucího vývoje samozřejmě přehodnotit – v těchto hodinách to skutečně nevypadá vůbec dobře a dokončení poslední vlny dolů je na spadnutí. Ale uvidíme, do konce září nás trhy třeba překvapí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře