18.09.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Vyplatí se aktuální snaha nakupujících?

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze budeme mít kombinaci trhů s mincemi Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Na Ethereum (ETH) jsem zpracovával poslední příspěvek v pondělí, ale Litecoin (LTC) jsme nijak nerozebrali už více jak deset dní. Pokud jste četli moji včerejší analýzu na Bitcoin (BTC), tak jistě víte, že situace na trhu s kryptoaktivy začíná nabírat dynamiku.

Některé altcoiny jako je třeba NEO celkem slušně zapumpovaly a překvapivě se nyní z technického hlediska řadí k tomu nejsilnějšímu, co krypto trh nabízí. I právě u Etherea bylo za posledních 48 hodin vidět, že je tu snaha to konečně pushnout nahoru. Pokud býci tohle price action budou i nadále úspěšně prosazovat, tak jsme nad 400 USD coby dup.

Co se týče Litecoinu, tak u tohoto trhu je to krapet horší, z čehož jsem docela zklamaný. Tahle mince zkrátka pumpuje až na poslední chvíli, takže je potřeba být o dost trpělivější. Pokud se totiž LTC povede udržet nad 48 USD, tak je to vynikající příležitost pro long. V opačném případě by mohl následovat nebývale tvrdý pád a to minimálně po cca 40 USD.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Začneme napřed s trhem Litecoinu, protože tady je to doslova balancování nad propastí. Osobně mám docela dost obavy z toho, že objemy soustavně klesají a zároveň je kurz v těsné blízkosti střednědobé uptrendové čáry (čerchovaná žlutá) s počátkem v březnovém ročním minimu. Pokud si tedy nakupující neprosadí rázný odraz, tak hrozí, že tvrdě žuchne dolů.

Nakupující jednoduše ztratí motivaci ty dotyky kurzu s trendovkou vykupovat a bude tak snažší pro medvědy to zeshortovat dolů. Navíc pod tou trendovou čárou má samozřejmě spousta obchodníků umístěné svoje stop lossy, což je rozumné. Technicky vzato by se jejím průrazem narušil střednědobý expanzivní trend.

Pokud ovšem ta struktura zůstane nenarušena, tak je to ohromný bullish signál a pravděpodobně uvidíme snahu o navázání na předešlé rally. V těchto chvílích je i kurz Litecoinu uvnitř zakresleného obchodního pásma. Jeví se mi jako rozumné počkat si na průraz skrze horní pásmo, což je v podstatě současně i S/R level 51 USD.

Posléze si ještě vyčkat na throwback a otestování, zda lze s levelem počítat jako se supportem. V případě pozitivního výsledku je to příhodný vstup do trhu. Respektive, maximalizujete tím úspěšnost obchodu. Leč nic není na kapitálových trzích jisté. Brzy se trh každopádně musí rozhodnout – objemy a volatilita začíná být na minimu, větší pohyb se blíží.

Indikátory

Na RSI se mi absolutně nelíbí , že vývoj křivky vygeneroval bearish grafický pattern – klesající triangl. Což nám takřka říká, že medvědi jsou o něco silnější, i když to z nynějšího vývoje kurzu není až tak patrné. U MACD akorát křivky oscilují kolem hraničních bodů. Trh je na základě toho v dost neutrální situaci a potvrzuje to moje tvrzení, že volatilita je na minimu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Nyní přejdeme na trh s mincí Ethereum, kde je ta snaha o protlačení ceny výš mnohem iniciativnější. Já bych třeba řekl, že Ethereum udělalo zásadní krok už jenom tím, že jsme se dostali zpátky nad S/R level 363 USD. Kolem tohoto supportu je to pevný jako Hadriánův val a my tak máme „za zády“ něco, o co se trh může kdykoliv opřít.

Nákupní objemy zatím nejsou nic moc, ale pokud se momentum udrží, tak můžeme zase atakovat vyšší cenové úrovně. Je však třeba připomenout, že cokoliv nad 404 USD je krvavé bitevní pole a nebude vůbec lehké pro Ethereum zde setrvat.

Je to jen můj názor, ale myslím si, že bez pomoci Bitcoinu se Ethereum svépomocí příliš daleko nedostane. Na druhou stranu je tento trh jedinečně silný a třeba nás mile překvapí. Jestli tedy support u S/R úrovně 363 USD vydrží, tak je tu šance nezanedbatelná.

Indikátory

Na RSI indikátoru se křivka vyvíjela v rámci falling wedge, kdy breakout byl pro býky signálem pro nákup. Dokonce tu vidím skrytou býčí divergenci, která se rozhodně uplatnila. Nyní jsou hodnoty RSI na 60 bodech, takže brzy na vlastní oči uvidíme, zda se dostaneme do překoupených hodnot, což by bylo projekcí síly.

Dle vývoje křivek MACD to vypadá, že se křivky odrazily jako od supportu u hraniční nulové bodové hodnoty.

Závěr

Když bych to měl na závěr shrnout, tak není asi zrovna pro nikoho překvapivé, že u Etherea je ta iniciativa mnohem markantnější. Na jednu stranu je dílčím úspěchem to, že se kurz dostal zpátky nad 363 USD, ale na tu druhou stranu je tu spousta silných překážek na cestě do vyšších cenových hladin.

Co se týče Litecoinu, tak zde vidím příležitost v odrazu od té střednědobé trendové čáry. Nicméně, v těchto chvílích to není žádná sláva a dokud se nepodaří prolomit skrze 51 USD, tak je tu velké riziko, že se cena vylije.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Děkuji za tradičně kvalitní analýzu. Pro ostatní ještě malé upřesnění: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Hadri%C3%A1n%C5%AFv_val

spot_img