07.09.20 Technická analýza LTC/USD – Litecoin nemá příliš příznivou pozici

4
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Platební gigant Visa se připojuje ke stablecoinu USDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Aktivní bitcoinové adresy dosáhly v listopadu maxima • Libra od Facebooku se přejmenovala na Diem • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak jsem si pro vás po týdnu připravil další analýzu na Litecoin (LTC), kde si rozebereme vše podstatné. Litecoin ztratil během toho dropu docela dost ze své původní hodnoty, cca 30 %. Pád to nebyl hezký a jak jsem se včera zmiňoval v analýze na Bitcoin, tak si úplně nemyslím, že je to konečná.

V podstatě se rozhoduje o tom, zda dojde pouze k nějaké „zdravé“ korekci, či z toho vzejde něco mnohem komplexnějšího, co trh může poslat mnohem hlouběji, než bychom očekávali. Za sebe mohu říci, že se mi stále struktura trhu LTC moc nelíbí a v podstatě se zdá, že jdeme otestovat nejbližší low. Litecoin prostě nic závratného nepředvedl a proto ta struktura trhu vypadá tak, jak vypadá.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Abych nějak podepřel svá tvrzení, že struktura trhu nevypadá zrovna příznivě, tak přikládám denní graf. Jak sami vidíte, tak se Litecoin absolutně nijak po technické stránce neposunul a srpnová část grafu vypadá dost hrozně. Nejenom, že se nepodařilo překonat předešlý vrchol z února, ale my jsme se k němu ani pořádně nepřiblížili.

Litecoin má rozhodně potenciál, ale pro mně je to tenhle rok dost zklamání, protože bych očekával, že bude tento coin alespoň v závěsu za Ethereem. Jak jsem se každopádně již zmínil, tak srpnová část tržní struktury nevypadá vůbec hezky a vypadá to jako jakási kvazi-reverzní formace. Z denního grafu mám obavu, že půjdeme dosti hluboko.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Co se týče 4H časového rámce, tak tady je to hotový armageddon. Při zpracování předešlé analýzy byl kurz v blízkosti S/R levelu 51 USD, což jsme považovali za silný support. Avšak tentokrát kurz projel touto úrovní jako nůž máslem a zastavil se až na S/R levelu 45,82 USD. Kurz se tím vrátil do toho původního úzkého klesajícího kanálu.

Zároveň se nám v grafu narýsoval nový a mnohem rozšířenější klesající kanál, kdy nyní jsme u jeho spodní hrany. V konotaci na ten kanál je tu tedy možnost očekávat odraz. Pokud ovšem býci tu spodní hranu spolu s S/R levelem budou respektovat. Jinak, nejbližší, dle mého názoru, významná hladina je na 43,77 USD.

V případě, že bychom šli níže, tak zde očekávám mohutnější automatickou reakci v podobě odrazu ceny. Respektive, alespoň krátký pohyb up by se měl dostavit. Co se týká volatility, tak postupně klesá, z čehož může vyplývat, že trh se chystá zase na silnější pohyb. Na jakou stranu to ovšem bude, tak to si netroufám moc odhadovat. Nyní totiž záleží pouze na BTC.

Indikátory

Vzhledem k nepřímé úměře mezi vývoje kurzu a křivky RSI indikátoru tu máme anomálii v podobě býčí divergence, která ještě není uplatněná. Trh má tak šanci toho využit spolu s dalšími supporty, které jsou v nabídce.

Závěr

Struktura trhu Litecoinu prostě nevypadá absolutně příznivě v kontrastu s trhy jiných coinů jako je Ethereum, IOTA, etc. Pokud se tedy opravdu nacházíme na začátku nějakého býčího cyklu, tak LTC má holt dosti špatnou výchozí pozici. Zase na druhou stranu je to teoreticky o mnoho větší potenciál zisku.

Litecoin je totiž oblíbený coin a má dostatek podporovatelů na to, aby se na trhu s kryptoaktivy udržel. Kvůli tomu neberu v úvahu, že by LTC až příliš dlouho v případném bull runu zahálelo. Nicméně, v současnosti ta situace prostě příznivá není a je potřeba s tím počítat. Respektive, nemít příliš velká očekávání.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře