06.09.20 Technická analýza BTC/USD – Dojde konečně k vyplnění CME gapu?

5
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak jsem si pro vás připravil po 48 hodinách další update na Bitcoin (BTC). Od poslední analýzy ztratilo negativní momentum znatelně sílu a už se nám v grafu i rýsuje nějaká rozeznatelná struktura. Skoro to vlastně vypadá, že nacházíme dno korekce a mohli bychom očekávat velmi brzy odraz.

Jenomže to moc nedává smysl, protože zatím nedošlo k vyplnění CME gapu, na který spousta lidi tolik čeká, včetně mě. Jednoduše nemá moc logiku, aby došlo ke sražení ceny a těsně před gapem se kurz odrazil. Když se hlavně ten gap nevyplní, tak ho (lidově řečeno) budeme mít neustále jako jakousi hrozbu v zádech.

To zcela jistě nechceme, neboť trh přirozeně k vyplnění mezer inklinuje a to riziko nenadálého propadu tu tedy s námi přetrvá. Jestli prostě kurz ještě o těch pár stovek nedumpne a dojde k odrazu, tak na tu mezeru na CME nezapomínejte, berte ji neustále v úvahu jako jakési riziko.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Z grafu jde na první pohled poznat, že je tu výrazná iniciativa, co se týče bránění S/R levelu na 9 934 USD. Určitě si všimněte té svíce s neobyčejně dlouhým knotem a malinkatým tělem – je to hammer podpořený značnými objemy a dokonce se následující svíce zavřela nad hammerem, čímž se měla svíce potvrdit. Nicméně, i tak kurz sklouzl o něco níže pod knot hammeru.

Tady si dovolím krátkou vsuvku, abyste nebyli tolik zmatení terminologií. Pin bar a hammer je formálně to stejné, ale já to osobně rozlišuji. Ale abych vás nemátl, tak to berte tak, že když mluvím o hammeru, tak tomu dávám o něco větší váhu, než když je to „jen“ pin bar.  Berte to na vědomí, když čtete moje analýzy.

Teď se ovšem vracíme k samotnému grafu. Kurz již potřetí atakoval S/R level 9 934 USD v relativně krátkém časovém rozmezí. Ale prolomit se to prozatím nepovedlo a skoro se zdá, že ani nepovede. Negativní momentum totiž viditelně slábne a navíc se v grafu rýsuje obratový (býčí) falling wedge. Jestli kurz zaútočí na horní hranu patternu a nastane breakout, tak je to jasný buy signál.

Bohužel by to pro nás znamenalo, že pro tentokrát k vyplnění gapu nedojdu. Respektive musí k tomu dojít někdy v budoucnu, ale je akorát na trhu, kdy se tak stane. Každopádně možná se breakout z falling wedge dostaví dnes nebo nejpozději zítra. Budu to samozřejmě sledovat a v konotaci na význam price action udělám samostatnou analýzu, či jen dodám krátký komentář k tomuhle textu.

Indikátory

Co se týče RSI, tak jak jste mnozí z vás jistě správě postřehli, tak je tu býčí divergence. Kurz sice mírně povyskočil, ale není to určitě adekvátní reakce na tak velkou divergenci. Buď k uplatnění divergence vůbec nedošlo, nebo býci zareagovali strašně slabě. Z druhé varianty bychom mohli vydedukovat, že ten gap třeba ještě vyplníme.

Ale to by znamenalo, že je to falling wedge v grafu dosti matoucí. MACD má čerstvě po bullish crossu. V případě, že bychom se dočkali toho několikrát řečeného breakoutu, tak by se tento signál snad i potvrdil. Bez adekvátní reakce ceny to zatím nelze brát zrovna vážně.

Závěr

Je mi jasné, že většina z vás čeká právě na to vyplnění CME gapu. Ono se to jeví jako taková jistota, protože jakmile k tomu dojde, tak lze očekávat zase odraz up. Nicméně, musíme kalkulovat i s tou variantou, že s námi trh do jisté míry vydrbe a dojde k odrazu i bez toho.

Určitě se vyplatí být trpělivý a držet se svého plánu, pokud v tu danou chvíli má ještě opodstatnění. Jestli je tedy váš plán počkat si na vyplnění gapu, tak si na něj raději počkejte. Osobně to nyní vnímám tak, že je stále velmi reálné, že trh si pro tu mezeru dojde.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

gap vyplněný být NEMUSÍ .. a byl by to právě krasný vydrb se všema co čekají jak levně nakoupí a propasnou tuhle přiležitost kvuli par stovkám 😀 … přitom každý příkup teď pod 10 je super přiležitost pro ty co nechytli růst z 9,5 na 12,5… hammer,wedge,divergence rsi.. co vic chtít už 😛

Zee Prime

Já vyměknul – čekal jsem na gap, ale nakonec jsem koupil na 9990$. Lepší než drátem do oka a u hodlingu těch pár stovek tak nevadí.

whistleblower

Mám jen obavu, že pokud dojde k vyplnění CME gapu, ale neproběhne to dost rychle, tj. bez toho, aniž by se 4h svíce otevřela i zavřela pod pásmem ~10000 USD, pak investoři můžou začít vnímat silnej support na tyhle hladině zase jako silnou rezistenci (nejen technickou ale i psychologickou), a podle toho začít víc jednat jako medvědi. A byť pásmo 9000-9200 (0.382fib) může působit jako solidní support, nebude pak od věci dát si majzla před větším poklesem (nejmíň k ~8000-8200 [0.5 fib], pokud ten nevydrží tak ~7000-7200 [0.618 fib]).

Reklama: