04.09.20 Technická analýza BTC/USD – Avizovaný dump je tu, kde očekávat obrat?

4.3
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsem řekl, že v případě většího pohybu udělám ještě malý update. Vzhledem k tomu, že byl ten dump masivní, tak jsem se rozhodl pro další velkou analýzu, kde se podíváme na denní, 4H a 15m časový rámec. Předpokládám, že je nyní nejčastější otázka, jestli je korekce u konce.

Já si myslím, že ještě ne. Respektive, počítám ještě, že dojde k vyplnění gapu okolo 9 700 USD. Jsme již velmi blízko a bylo by dosti divné, když by se těsně před tím propad kurzu zastavil a šlo se nahoru. Jakmile ovšem dojde k vyplnění toho gapu, tak nevidím vůbec žádný problém v tom, aby Bitcoin navázal na expanzivní trajektorii.

Nicméně, chtěl bych připomenout ještě jednou moji hypotézu ohledně distribuce, která mohla v rozmezí 11 200 USD – 12 000 USD trvat celý srpen. Jestli nějaký velký hráč skutečně dlouho v tomto rozmezí distribuoval, tak bychom měli alespoň trochu počítat s možností, že ten drop nakonec bude mnohem hlubší.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Po denním close je ztráta na Bitcoinu asi 12 %,  s čímž se tak nějak počítalo. Horší je to už na altech, kdy některé ztratily i několikanásobně více. Každopádně, kurz projel vcelku snadno skrze S/R level 10 481 USD a zastavil se až na 9 934 USD. Dalo se očekávat, že pokud padne první zmíněný level, tak na tom druhém už by obrana měla být srdnatější.

Nicméně, jestli si trh jde pro ten gap, tak je nejbližší zastávka až někde u 9 458 USD. Když z toho gapu budeme vycházet, tak nás zkrátka čeká ještě jeden „leg“ dolů. Jsme dosti blízko, takže by to nebyl mohutný drop a naopak by to prospělo. Mít prostě na trhu velký gap není nic přívětivého a je lepší, když dojde k jeho zaplnění.

Indikátory

Na RSI došlo k menšímu odrazu na cca 32,7 bodů, takže jsme se čistě technicky hraničních 30 bodů ještě nedotkli. Dalo se však počítat s tím, že bude snaha tyto bodové úrovně bránit. Uvidíme ovšem, jak dlouho tato iniciativa vydrží. Co se týče MACD, tak pokud se brzy nepřeklopí momentum, tak jdeme do záporných hodnot.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní se podíváme na 4H časový graf, kde vidíme, že rozbuškou pro další pád byla neschopnost prorazit S/R level na 11 438 USD. Jak jsem včera varoval, tak býci kvůli tomu ztratili zcela motivaci bránit těch 11 200 USD a jednoduše to pustili, čímž spustili kaskádu výprodejů. Neboť pod tou poslední zmíněnou úrovní měla podstatná část obchodníků svoje stop lossy.

K nějaké pozitivní reakci došlo až na 10 481 USD. Byl to docela slušný odraz, ale nakonec se nedokázalo pozitivní momentum vůbec prosadit. Cenový sestup tedy posléze opětovně nabíral grády a kurz tak vyklesal do těsné blízkosti S/R hranice 9 934 USD, kde nastala obdobná reakce jako u předešlé řečené úrovně.

Je rozhodně velmi rozumné si teď počkat na nějaký signál, protože není vůbec jasné, zda nepřijde ještě jeden ten „leg“ směrem dolů. Potřebujeme mnohem více, než jen automatickou reakci na supportu, se kterou se počítá. Zatím to ani nemá přesvědčivé nákupní objemy, když se kurz dere nahoru.

Indikátory

Dno je na RSI 17 bodů, takže trh dostal jistě pěkně na frak. Bohužel to z pohledu 4H RSI vypadá pouze jen jako automatická reakce, po které budeme pokračovat ještě v poklesu. Co se týká MACD, tak hodnoty tohoto indikátoru spadly nejhlouběji od března letošního roku. Určitě bychom kvůli tomu neměli aktuální drop jakkoliv podceňovat.

Aktuální situace na 15m TF BTC/USD

Na 15m grafu byl bear pennant, ze kterého se sice kurz vylil, ale na supportu se nakonec udělalo double bottom. Cena díky tomu vcelku solidně pumpla (z pohledu tohohle časového rámce), ale v těchto chvílích to nelze považovat za nic jiného, než za obyčejný pullback k těm 10 500 USD.

Vlastně je tu nemalé riziko, že v rámci pullbacku se úroveň otestuje a dojde k odrazu dolů. Tím se z bývalého silného supportu stane silná rezistence.

Závěr

Jak jsem se již vyjádřil, tak kalkuluji s tím, že trh si prosadí vyplnění toho CME gapu. V důsledku toho nejspíš kurz vyklesá minimálně po nějakých těch 9 458 USD. Nedá se samozřejmě zcela vyloučit, že se nakupujícím podaří nynější levely ubránit.

Pro mě je to ale pochopitelně možnost s nižší pravděpodobností. S jistotou můžeme pouze tvrdit, že potřebujeme potvrzení a to prozatím nemáme. Proto se určitě nevyplatí být netrpělivý.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Zvláštní. Tak oni čekají s nákupem, až bude cena za Bitcoin $11’200 a když se to na tu úroveň konečně dostane, tak to nechtějí. Připomíná mi to posouvání maximální částky, kterou jsem ochoten zaplatit za předmět nakupovaný na Aukru, když vidím, že mě někdo přehodil. Je to stejný nesmysl. No tak hlavně aby ti všichni, kdo teď kupují Bitcoin, ho neprodávali pod nákupní cenou. To je asi základ.

spot_img