14.09.20 Technická analýza ETH/USD – Ještě jeden leg down?

0
ethereum
Zdroj: Pixabay.com

V dnešní analýze se opětovně zaměříme na trh s mincí Ethereum (ETH), kde se toho za těch několik dní odehrálo vcelku dost. Respektive, price action se kdovíjak neposunul, ale technická analýza přeci jenom není o dynamice vývoje kurzu. Ta dynamika je nyní sice klidnější, ale osobně to mám za takový klid před bouří.

V podstatě tu platí to samé, co tvrdím o trhu s Bitcoinem – vypadá to ještě na jeden „leg“ dolů a tím by se aktuální korekce mohla definitivně uzavřít. Avšak vzhledem k současné dynamice trhu si na to ještě nějakou tu dobu budeme muset počkat. Leč musím upozornit na situaci ohledně akciových trhů.

V případě významného kolapsu by to mohlo výrazně zhatit naše plány. Obecně vzato je ta nálada na kryptoaktivech dobrá a zcela určitě převažují býci. A má to rozhodně opodstatnění, což víme z technické analýzy jednotlivých trhů. Dlouhodobě tedy up, ale klidně se může opakovat ten scénář z února/března letošního roku. Berte to na vědomí.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Asi není nijak extra překvapivé, že je struktura trhu velmi podobná tomu, co je na Bitcoinu. Obojí je dle mého názoru typický bear flag, ze které by se kurz měl každou chvíli vylít. Avšak na Ethereu je sklon bear flagu mnohem strmější, což je logické. Ethereum je totiž v expanzivních fázích vždy mnohem agresivnější, než celý zbytek kryptotrhu.

Každopádně, co se týče price action, tak se cena dostala překvapivě vysoko. Až k S/R levelu 388,94 USD, kde byl další růst zamítnut. Cena posléze propadla zpátky pod významný S/R level 363 USD a následně došlo zase k růstu nad tento level. Je to trochu zvláštní, protože to „lítá“ kolem silného levelu jako by tam ani nebyl.

Když bych se měl ještě vrátit k tomu zamítnutí na S/R levelu 388,94 USD, tak bylo vcelku razantní a nemyslím si, že by to pro býky měl být zrovna motivující signál k nákupu, právě naopak. Když přejdeme k nákupnímu tlaku, tak ten je oproti prodejním objemům z prvního zářijového týdne malicherný.

A když nejsou nákupní objemy, tak není moc racionální předpokládat, že se cena jen tak protlačí zase up. Vše jednoduše nasvědčuje tomu, že ještě jeden dump je v dohlednu. Naznačuji to i indikátory technické analýzy.

Indikátory

Vývoj křivky RSI se za předcházejících několik dní držel nad tou zakreslenou trendovou čárou. A jak je vidno, tak proběhl rázný průraz této trendovky, což není vůbec pozitivní signál. Vlastně by se to dalo brát za ukončení postupu do protitrendu (krátkodobého).

Co se týče MACD, tak i zde se vygeneroval prodejní signál v podobě bearish crossu. Nicméně, dokud jsme v rámci bear flagu, tak to až tak moc neznamená.

Závěr

V těchto chvílích v grafu nevidím nic, co by mělo naznačovat, že půjdeme s cenou nahoru. Nákupní objemy jsou marginální a indikátory technické analýzy spíše naznačují, že půjdeme ještě jednou dolů. Navíc jsme v bear flagu, takže už jenom tohle samo o sobě avizovat jeden drop.

Zdůrazňuji ale, že pokles dolů je pouze krátkodobý. Rozumějte, je to pouze korekce v rámci bullish trendu. Do dvou týdnů by proto korekce měla být finálně ukončena, ale časové hledisko není samozřejmě rozhodující. Potřebujeme několik technických signálů, které budou avizovat, že jdeme zase nahoru.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře