09.09.20 Technická analýza ETH/USD – Krátká zastávka v bear flagu?

0
Zdroj: Pixabay.com

Od sobotní analýzy na Ethereum (ETH) se toho událo tolik, že je na čase si zpracovat znova update. Mimoto je zrovna o analýzy na Ethereum výrazná poptávka, takže na ni akorát reaguji. Každopádně, Ethereum má za sebou docela tvrdý držkopád a není se čemu divit, vždyť padl další silný support.

V podstatě celý srpen a prvních několik dní z počátku září medvědi opakovaně atakovali S/R level na 363 USD, ale support i tak vcelku hezky držel. Nakonec se ovšem medvědům podařil průraz, takže bylo okamžitě jasné, že pád bude ještě mnohem hlubší. Kde je ale potenciální dno?

V mé včerejší analýze na Bitcoin jsem uvedl, že rozhodně počítám se zaplněním toho CME gapu. Z čehož vyplývá, že celý trh by měl být před ještě jedním „leg down“. Jak titulek napovídá, tak kurz je v době psaní této analýzy v bear flagu. To jest taková předzvěst pokračování v pádu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Od ročního maxima po nejbližší low činí celková ztráta na tomto trhu přes 36 %. Propad to tedy byl opravdu značný a jak jsem se již zmínil v samém úvodu, tak to vyvrcholilo i díky tomu, že silný support na 363 USD padl. Většina tam měla stop loss, takže jasným vyústěním muselo být, že kurz poklesne ještě hlouběji.

Nyní si určitě všimněte objemů obchodů, které při poklesu ceny nebyly rozhodně malicherné. Vlastně jsme tu tak soustavně tak velké objemy dlouho neměly, což rozhodně není pozitivní. Zas na druhou stranu vzhledem k té agresivní expanzi není divu, že spousta lidí prostě z trhu raději odchází, než by riskovala další rozpouštění svých zisků.

Každopádně, low je prozatím na 313,52 USD, kde došlo k automatické reakci v podobě odrazu kurzu. Vlastně jsmu tu měli pullback k S/R levelu 363 USD, kde se ovšem pozitivní momentum ihned ztratilo. Nakonec máme na trhu tři dny trvající konsolidaci, která má nyní podobu bear flagu. Technicky bychom tedy měli spíše počítat s tím, že pokles bude pokračovat.

Target z bear flagu je v blízkosti druhé významné úrovni na 289,54 USD. Je to high z února letošního roku, takže bychom tu mohli počítat s potenciálním dnem. Musím upozornit, že v případě prolomení této podpory, tak je na místě si dávat mnohem větší pozor. Ten pokles by pak mohl být mnohem komplexnější. Rozumějte, dno může být daleko níže.

Indikátory

Dno u indikátoru RSI je na 20,69 bodech. Na základě toho je na místě konstatovat, že ten drop byl opravdu masivní. Tak masivní, že 4H časový rámec je jednoznačně přeprodaný. Leč momentum směrem nahoru dle křivky tohoto indikátoru není zrovna přesvědčivé, což koresponduje s tím, že je kurz v tom bear flagu.

Vzhledem k tomu, že je dno dost hluboko, tak bych se poohlížel posléze po býčí divergenci. Co se týče MACD indikátoru, tak aktuální dno těsně pokořilo dno z letošního března. A to ještě musím upozornit na to, že tentokrát byla výchozí pozice mnohem lepší a stejně jsme padli níže. Dle MACD bychom probíhající korekci vůbec neměli podceňovat.

Závěr

Jak vyplývá z textu analýzy, tak stejně jako na trhu s Bitcoinem je racionálnější očekávat ještě minimálně jeden cenový pád. Nemělo by to být ale už nic extrémního, kdy ideální místo pro odraz se jeví výše řečený S/R level 289,54 USD. Odraz však musí být potvrzený například objemy, býčí divergencí a obratovou svící.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře