05.09.20 Technická analýza ETH/USD – Probíhá houževnatý boj o klíčový support!

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V úterní analýze na Ethereum (ETH) jsem varoval před tím, že je reálná šance na opětovný propad po klíčový support 363 USD. Ale neznamená to samo o sobě žádný problém, dokud tahle úroveň spolehlivě drží cenu před pokračováním v propadu. A trh se skutečně v rámci strmého dropu dostal zpátky k řečené úrovni.

Jak se dalo očekávat, tak nakupující support ještě jednou iniciativně bránili. Bude to ovšem stačit? Je třeba si povědět, že těch ataků na tuhle úroveň bylo za předešlých několik týdnů příliš. V žádném případě to tedy nelze podceňovat, protože v případě ztráty motivace býků je support odsouzen k průrazu.

Každopádně, Ethereum od lokální low po nejbližší dno ztratilo cca 26 %, což je dosti nemilé pro všechny, kteří od začátku srpna tuto minci nakupovali. Pokud se však nepovede nabrat zpátky pozitivní momentum, tak se ta ztráta může ještě výrazně nafouknout.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Jak bylo řečeno, tak celková ztráta činila asi 26 %. První záchytný bod při sestupu kurzu byl na 430 USD, kde můžeme vysledovat automatickou reakci na dotyk se supportem v podobě odrazu ceny. Leč momentum tomu moc dlouho nevydrželo a tak propad velmi rychle začal pokračovat pod stejně strmým úhlem.

Propad se tak vlastně zastavil až na v úvodu řečeném klíčovém supportu (363 USD). Odraz od supportu byl bez debat silný, neboť se svíce dotyku zavřela jako pin bar s mohutnými objemy. Na základě toho lze tuto svíci i považovat za relevantní. Nicméně, v těchto chvílích není svíce ještě potvrzená.

A jak sami z grafu můžete vidět, tak cena postupně vyklesává k supportu, což neberu zrovna příznivě. Pokud se pozitivní momentum brzy neobnoví, tak býci zcela ztratí zájem support vykupovat. Přeci jen, proč vykupovat level, když se nedokáže následně pozitivní momentum prosadit.

V případě, že dojde k prolomení tohoto supportu, tak logicky musí následovat výplach. Na téhle úrovni spousta lidí vstupovala do long pozic, takže bude mít pod úrovní svůj stop loss. Z druhé strany trhu to může být zase pro shortaře signál pro vstup do pozice, což též propad umocní.

Indikátory

Z pohledu 4H časového rámce je trh dosti přeprodaný. Co se týče technické stránky, tak hladina RSI okolo 30 bodů jako standardně zafungovala jako support. Jenže jak vidíme z price action, tak momentum up vůbec nevydrželo a hrozí, že dojde k dalšímu otestování hraniční hodnoty.

Na MACD jsme spadly do negativních čísel, ale negativní momentum ztrácí viditelně sílu. Což je jenom potvrzení toho, že support na S/R levelu 363 USD je skutečně snaha bránit.

Závěr

Aktuální klíčová podpora musí vydržet. V opačném případě hrozí, že z poklesu vzejde mnohem komplexnější korekce. A to by mohlo cenu srazit daleko hlouběji. V podstatě se teď rozhoduje o tom, zda ty snahy o definitivní „nastavení“ býčího cyklu byly k něčemu dobré.

Avšak tím neříkám, že když kurz půjde hlouběji, tak to hned neznamená, že je býčí cyklus úplně odvrácen. Jde tu i o celkovou strukturu trhu a ta nám nepochybně říká, že dochází k nějaké změně. Jak dynamický tento proce ovšem bude, tak to se teprve dozvíme časem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře