01.09.20 Technická analýza ETH/USD – Technicky definitivně v bull runu?

5
(7)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V první zářiové analýze se budeme po necelém týdnu znova věnovat trhu s mincí Ethereum (ETH). Ethereum tento týden opětovně předvedlo, že je jeden z nejsilnějších coinů vůbec, protože každá příležitost s sebou nese solidní zhodnocení. A to nejdůležitější, máme po měsíčním close.

V rámci dnešní analýzy se podíváme na měsíční graf, aby bylo všem jasno, jak moc se situace na tomto trhu za předešlých několik měsíců změnila. Struktura trhu totiž vůbec nevypadá jako nějaké fake rally, ale spíše jako náběh na nový býčí cyklus. Expanze je navíc stabilní a přímo učebnicová, kdy z každého throwbacku je příležitost.

Aktuální situace na Monthly TF ETH/USD

Při prvním pohledu na graf člověk musí uznat, že předešlé dva měsíce se trhu náramně dařilo. Důkazem jsou dvě bullish svíce reprezentující červenec a srpen. Hlavně se tím price action výrazně nabourala ta bear struktura, což nám jaksi napovídá, že došlo k významnému posunu vpřed.

Leč kurz je stále v dosti silném rezistenčním pásmu, jež  je cca v rozmezí 400 USD – 500 USD. Ethereum vlastně ještě nepřeskočilo, ale dá se říci, že jsme velmi blízko. Jakmile totiž býci prolomí, tak 500 USD, tak teprve asi uvidíme pořádné rally.

Cena 500 USD je i významná psychologická hladina a určitě se tak Ethereum mnohem více dostane do popředí zájmu retailových investorů. Ovšem potvrzení dostaneme až tehdy, jak znatelně vzrostou nákupní objemy.

Indikátory

Dle RSI indikátoru je trh od března v silném uptrendu se současnými hodnotami na 62 bodech. Jsme tedy relativně blízko od hraničních 70 bodů. Avšak nejvíce by nás mělo zajímat MACD, protože je to dva měsíce od bullish crossu.

Překřížení křivek na měsíčním MACD má ohromnou váhu a zatím to nijak nevypadá na to, že by měl být tento signál zneplatněn. Na základě toho, co ukazují tyto dva indikátory, lze s klidným srdcem prohlásit, že jsme zcela určitě technicky v býčím trendu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na Ethereu se v blízkosti významného supportu na 363 USD vytvořilo double bottom, kdy svíce měly podobu pin bar. Býci tak převzali definitivně iniciativu a prorazili směrem nahoru ze zakresleného klesajícího kanálu. Postup ceny se zprvu zbrzdil u S/R levelu 404 USD, ale po krátké pauze se povedlo level prolomit.

Trh tak reagoval zesílením nákupního tlaku, což způsobilo akceleraci cenové expanze. Padl i S/R level na 430 USD a nyní se zdá, že se úroveň testuje jakožto support. To by se trhu samozřejmě hodilo jako odrazový můstek pro pokračování v postupu do vyšších cenových hladin.

Každopádně, jsme již velmi blízko od ročního maxima a můžou se tedy odehrát dva různé scénáře. Jestli zde dojde opět k zamítnutí v dalším postupu ceny, tak by to mohlo způsobit ztrátu iniciativy nakupujících. Pokud ale půjdeme výše a dojde k prolomení odporu na 456,94 USD, tak by měl být výsledek v podobě růstu nákupního tlaku.

Indikátory

Podle čerstvého vývoje křivky RSI je na místě konstatovat, že trh se potýká kolem 70 bodů se silnou rezistencí. Leč snaha bojovat tu je a to musíme rozhodně kvitovat. Co se týče MACD, tak se pozitivní momentum stále prosazuje a prozatím to na otočku nevypadá.

Závěr

I kdyby kurz ještě jednou spadl k těm 363 USD, tak to nic špatného neznamená. Je potřeba upozornit na jeden nešvar, který většina lidí běžně dělá. A to jest, že víceméně ignorují vysoké časové rámce, takže nemají rozsáhlejší povědomí o tom, co se vlastně na trhu odehrává.

Jak jsem se zmiňoval už v jiných analýzách, tak jsou pro mne v současné době vyšší časové rámce strašně důležité. Z nich analytik mnohem lépe pozná, že došlo k razantní změně ve struktuře libovolného trhu. Pokud tedy sledujete max 4H nebo denní TF, tak to okamžitě napravte.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře