Tesla koupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů

4.7
(17)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Tesla nedávno uvedla v SEC, že nakoupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Kromě toho také společnost očekává, že začne přijímat Bitcoin jako způsob platby za své produkty. A to v blízké budoucnosti.

Nákup za 1,5 miliardy dolarů

Společnost Tesla nedávno uvedla v SEC nákup Bitcoinu za 1,5, miliardy dolarů. Ve zprávě lze najít:

„V lednu 2021 jsme aktualizovali naši investiční politiku, abychom získali větší flexibilitu pro další diverzifikaci a maximalizaci výnosů z hotovosti, která není nutná k udržení přiměřené provozní likvidity. Poté jsme v rámci této politiky investovali celkem 1,5 miliardy dolarů do Bitcoinu. Čas od času nebo dlouhodobě tedy můžeme získávat a držet digitální aktiva.“

Tato skutečnost má samozřejmě dopad na cenu BTC, u kterého cena vzrostla a nyní se obchoduje na cca 42 500 USD za kus.

Tip: Aktuální cenu BTC a jiných kryptoměn najdete ZDE.

V blízké době platby v digitálních aktivech

Kromě toho také společnost očekává, že v blízké době bude umět za své produkty přijímat platby v Bitcoinu. Vypadá to, že příprava je v plném proudu. Dle slov Tesly se bude jednat o blízkou budoucnost, v souladu se všemi platnými zákony a ze začátku pouze v omezené míře.

Společnost se bude připravovat na přijetí digitálních měn, které bude ze začátku nejspíše zkoušet a poté dojde k rozhodnutí, zda tento systém aplikují na všechny produkty.

Závěr

Díky této zprávě Bitcoin letí nahoru. Už z dřívějška je známé, aby Elon Musk řekl jedno slovo a cena aktiva se mění jak na běžícím pásu. Nicméně budoucí plány společnosti Tesla jsou zajímavé a jistě pro mnoho lidí vítané. Jak jste na tom vy? Koupili byste si Teslu za Bitcoin?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Elone, jen tři písmenka tweetni: LTC
Předem díky :-DDD.

Michal

No bože, to bych se měl 😀
Zrovna jsem koukal na historické grafy. Kdybych si koupil Bitcoin v roce 2013, vydělal bych 40 tisíc dolarů. Kdybych koupil Litecoin, vydělal bych za stejnou dobu, a teď se podržte, neuvěřitelných…….. 160 dolarů 😀

pietro

No akorát problém v tvé matematice je ten, že vstupní náklady dvou invesic které srovnáváš byly naprosto odlišné.. Kolik jsi dal za nákup BTC a LTC. Dej to do rovnováhy a pak srovnávej výnosy..

pietro

Nákupní cena LTC v 2013: $1,50 – $2. Cena dnes: $169.
Výnos za 8 let: cca 10.000%.
Zas tak špatný to nebude…

Poslední editace 3 let před přes pietro
Vojtech

Jako je to divný. Každá druhá mr..a pumpí a dumpí sem tam stovky procent (v režimu dlouhodobě stabilního růstu) podle toho, jak do ní větší firmy a boti zrovna sypou, akorát ltc už roky nula k nule.No, smrdí to až tak moc, že začínám věřit, že si ho velcí kluci prostě nechávají “zrát” – až do chvíle, kdy pominou důvody sypat jinam. Čili já jsem ltc optimista:-)

E15

No kéž by, každopádně nekonečné hodlování ne právě dobře nakoupených LTC (což jsou v páru k BTC vlastně úplně všechny) už je poměrně frustrující záležitost…
LTC holt nutně potřebuje nějaký impuls, co by dal masám najevo, že to není jen shitcoin ze starého železa…

pietro

🙂 🙂 🙂

Libor

jaka to nahoda, ze to oznami v dobe, kdy btc za malych objemu bojuje o znovuprorazeni 40 tisic

pietro

Samozřejmě, že si to načasoval. Snad si nemyslíš, že je nejbohatší muž světa hloupý.. typoval bych že má něco o TA a price action taky nastudováno.

Fantom

Na akciovém trhu by se vystavoval hrozbě postihu ze strany SEC za manipulaci. V případě kryptotrhu je úplně v pohodě.

pietro

To že nakoupil BTC do svého portfolia k dlouhodobému držení je manipulace??

Fantom

Ne, ale za tweety o akciích s úmyslem manipulovat jejich cenu už pokutu dostal a zaplatil.

Libor

a taky, kdyz tak tweeti o Doge, tak ze nekoupil ten, to by byl totiz jiny level nez zertiky na netu a cenu at vyhani plebs

Martin
Hodnocení článku :
     

Jedným slovom za par rokov to bude Digybite

Aanbreek

https://cryptosvet.cz/energeticka-narocnost-site-bitcoin-je-na-urovni-cele-ceske-republiky/ Lidi jsou jen bláznivé opice. Třeba na jatka, hlavně společně…..

spot_img