Tesla koupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů

4.7
(17)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Tesla nedávno uvedla v SEC, že nakoupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Kromě toho také společnost očekává, že začne přijímat Bitcoin jako způsob platby za své produkty. A to v blízké budoucnosti.

Nákup za 1,5 miliardy dolarů

Společnost Tesla nedávno uvedla v SEC nákup Bitcoinu za 1,5, miliardy dolarů. Ve zprávě lze najít:

„V lednu 2021 jsme aktualizovali naši investiční politiku, abychom získali větší flexibilitu pro další diverzifikaci a maximalizaci výnosů z hotovosti, která není nutná k udržení přiměřené provozní likvidity. Poté jsme v rámci této politiky investovali celkem 1,5 miliardy dolarů do Bitcoinu. Čas od času nebo dlouhodobě tedy můžeme získávat a držet digitální aktiva.“

Tato skutečnost má samozřejmě dopad na cenu BTC, u kterého cena vzrostla a nyní se obchoduje na cca 42 500 USD za kus.

Tip: Aktuální cenu BTC a jiných kryptoměn najdete ZDE.

V blízké době platby v digitálních aktivech

Kromě toho také společnost očekává, že v blízké době bude umět za své produkty přijímat platby v Bitcoinu. Vypadá to, že příprava je v plném proudu. Dle slov Tesly se bude jednat o blízkou budoucnost, v souladu se všemi platnými zákony a ze začátku pouze v omezené míře.

Společnost se bude připravovat na přijetí digitálních měn, které bude ze začátku nejspíše zkoušet a poté dojde k rozhodnutí, zda tento systém aplikují na všechny produkty.

Závěr

Díky této zprávě Bitcoin letí nahoru. Už z dřívějška je známé, aby Elon Musk řekl jedno slovo a cena aktiva se mění jak na běžícím pásu. Nicméně budoucí plány společnosti Tesla jsou zajímavé a jistě pro mnoho lidí vítané. Jak jste na tom vy? Koupili byste si Teslu za Bitcoin?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: