Společnost Presearch spouští decentralizovaný vyhledávač

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Cílem vyhledávače Presearch je ukončit monopol nadnárodní společnosti Google ve vyhledávání obsahu a zároveň přinést soukromí a odměnit uživatele kryptoměnami. Co dalšího chce společnost Presearch nabídnout?

Blockchainový vyhledávač

Startup založený na technologii blockchain Presearch vydal nový decentralizovaný vyhledávač, který má poskytnout soukromější alternativu k velmi populárnímu vyhledávači Google. Odměnou pro uživatele má být token PRE.

Celý projekt decentralizovaného prohlížeče funguje na síti Etherea. Vyhledávač je napájen nezávislými uzly, aby pomohl chránit identitu lidí, kteří zadávají své dotazy. Společnost o spuštění vyhledávače Presearch informovala ve svém příspěvku na Twitteru.

Historie decentralizovaného Presearch

Myšlenka decentralizovaného vyhledávače vznikla v roce 2011, kdy byl obsah stránek ShopCity.com vytvořený Colinem Papeou pohřben pomocí algoritmu Google. Colin Pape se tak rozhodl vytvořit nezávislý vyhledávač.

„Nemohli jsme přijít na to, jak úspěšně vstoupit na trh, ale až v roce 2017 a po vzestupu Etherea jsme si uvědomili, že můžeme vytvořit svůj vlastní token a odměnit lidi pomocí PREtokenů za použití decentralizovaného vyhledávače.“

Společnost Presearch uvádí, že ke konci minulého roku se rozrostla na více než 1,7 milionů registrovaných uživatelů a přibližně 300 000 aktivních denně. Více než 100 subjektů poskytuje zpětnou vazbu během beta testování uživatelských uzlů. Pape dodal:

„Vyhledávání je jedním z nejvíce centralizovaných a nejdůležitějších nástrojů na webu. Svět si zaslouží vyhledávač, který je vytvořen lidmi, pro lidi. A to je Presearch.“

Závěr

Technologie blockchain přináší svobodu, decentralizaci a bezpečnost, což jsou velmi důležitě vlastnosti v dnešním světě.  Vzhledem k nedávným mazáním účtům na sociální síti Twitter se i Jack Dorsey rozhodl vytvářet základ pro decentralizované sociální sítě. Decentralizace a soukromí se tak stává velmi vyhledávaným „zbožím“.

Decentralizovaný vyhledávač si můžete vyzkoušet pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: