Ethereum brzy dosáhne 20 000 USD – tvrdí přední ekonom

4
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Druhá největší kryptoměna na světě v posledních týdnech překonala své dřívější historické maximum. Někteří odborníci na kryptoměny a ekonomové ale tvrdí, že Ethereum půjde až na cenu 20 000 USD.

Dlouhodobý výhled pro ETH

Ethereum v minulém týdnu dosáhl nového cenového maxima, kdy překonal svůj vrchol z roku 2018. V té době se ETH obchodoval na kryptoměnové burze Coinbase za 1 419 amerických dolarů – týdny poté, co Bitcoin vytvořil svůj tehdejší cenový rekord.

Ekonom a odborník na kryptoměny DH Taylor spolu s dalšími věří, že Ethereum bude následovat kroky Bitcoinu z roku 2017 a cena druhé největší kryptoměny světa se pomalu vyšplhá na hodnotu 20 000 USD.

DH Taylor založil svůj odhad na Metcalfovu zákonu, kde rychlost růstu sítě umocní počet jejích uživatelů. O využití Metcalfova zákona nejen na kryptoměnové trhy prohlásil:

„Využití internetu, Facebooku nebo Bitcoinu lze mapovat pomocí Metcalfova zákona, včetně cenových pohybů kryptoměn.“

Ekonom Taylor ve svém příspěvku uvádí, že Ethereum zopakuje kroky Bitcoinu a v blízké budoucnosti se cenově posune na hranici 20 000 amerických dolarů za ETH. Cenový skok z 1 400 USD na více než 20 000 USD může znít nepravděpodobně, jedná se ale o „pouhých“ 1 400 %.

“Hodnota sítě se rovná počtu lidí, kteří ji používají na druhou.”

Autor příspěvku spolu s několika dalšími ekonomy věří, že Metcalfův zákon by měl správně určit cenový vzestup ETH na více než 20 000 USD. Podobný trend byl správně předpovězen u Bitcoinu při cenovém rally v roce 2017.

Závěr

Taylor patří mezi zastánce altcoinu ETH a uvádí, že by jednoho dne mohla být hodnota Etherea vyšší než hodnota Bitcoinu. Více informací se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách. Ethereum zažívá nebývalý růst. V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 1 1289 USD dle KMC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

jj, btc 300000 eth 20000, nebo skoro vse pujde na desetinasobek, jj

E15

Slíbit “jistotu desetinásobku” je lety prověřená metoda :-)))

DFS

Mimochodem todle publikovali v realvision … mluvili tam specielně o ETH a XRP a kam se posunou jejich ceny na základě Metcalfova zákonu . Ukazovali cykly bitcoinu Etherea a XRP a že jsou totožné …. Ethereum má mcap jako BTC před bull Římem ve 2017 a XRP je jeden cyklus pozadu

HonzaM

Tesim se co se stane 🙂

spot_img