Bitcoin, investiční šampión díky retailovým obchodníkům

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bez globální základny maloobchodních investorů by bitcoinový trh nebyl tím, čím je dnes: investičním šampionem roku 2020.

Zvraty a obraty loni způsobily, že se rok 2020 stal nejlepším zaznamenaným rokem pro obchodování, zvláště pokud jde o trh s kryptoměnami. Třetí květnový halving spolu s euforickou volatilitou trhu učinily rok 2020 rokem zisků a příležitostí pro kryptoměnové obchodníky.

Šampióni roku 2020

V listopadu již bylo jasné, že bitcoiny a další hlavní kryptoměny upevnily svůj status uznávané třídy aktiv u maloobchodních i institucionálních obchodníků, a zastínily tak všechny ostatní hlavní třídy aktiv na světě. Obnovená bitcoinová bitva si zaslouženě získala titulky napříč mainstreamovými financemi a učinila z globálních maloobchodních krypto obchodníků šampióny roku 2020 ve světě investic.

Na rozdíl od zisků na hlavních finančních trzích se býčí běh kryptoměn nevyvinul z masivních stimulačních balíčků uvolněných vládami a centrálními bankami, které pomohly podpořit ocenění akcií a dluhopisů. Bitcoiny organicky vzrostly díky rostoucí globální maloobchodní základně, která byla vynucena rostoucí přitažlivostí aktiva jako úložiště hodnoty.

Globální přístup kryptoměn především znamenal, že maloobchodní prodejci po celém světě byli schopni slyšet své hlasy i mimo krypto ekosystém. Univerzálnost krypta poskytla rostoucí skupině obchodníků prostředky k vyjádření jejich tržních pozic a odhalení nově nalezených příležitostí. Není tedy náhoda, že Bitcoin skončil jako nejúspěšnější třída aktiv roku 2020. V nemalé míře kvůli nově nalezeným aspiracím, podnikavosti a riskování globálních retailových krypto obchodníků.

24/7 povaha kryptoměn hraje do rukou obchodníků

Rozvíjející se povaha kryptoměn v režimu 24/7 umožnila obchodníkům kdykoliv a odkudkoli na světě vydělávat na zvyšující se volatilitě trhu v průběhu roku 2020. Energetické trhy  tak vytvořily jedinečné prostředí, za pomoci rostoucí sofistikovanosti nových obchodních produktů a služeb.

S tržní kapitalizací bitcoinů, která v listopadu překročila více než 350 miliard dolarů, kryptoměna zachytila ​​volatilitu lépe, než mnozí očekávali. Ve výsledku se kryptoměna ukázala jako nesmírně efektivní aktivum pro globální maloobchodní obchodníky, kteří se úspěšně orientují v ekonomických a politických nejistotách roku 2020, což je trend, který by měl pokračovat i v roce 2021.

Americké prezidentské volby přispěly bitcoinovému býčímu běhu

Letošní volatilita globálního trhu vyplynula převážně z makroekonomických a politických rozhodnutí, které se vyvinula v důsledku pandemie COVID-19. Možná, že vyvrcholila americkými prezidentskými volbami. Ty totiž způsobily nejen rozruch na trzích, ale vyvolaly také nárůst opčních kontraktů.

Krypto hrálo v tomto vývoji klíčovou roli, přičemž decentralizované a kryptoměnové burzy nabízejí nepřeberné množství futures obchodů založených na predikcích vázaných na volby. Nárůst otevřeného zájmu o bitcoinové futures po nominaci nově zvoleného prezidenta Joea Bidena odráží rostoucí přitažlivost kryptoměn.

Schopnost Bitcoinu ustát velké makro události, jako back-to-back v amerických prezidentských volbách, Brexit a samozřejmě COVID-19, svědčí o jeho vyspělém stavu.  Jak nedávno uvedl John Authers:

“Bitcoin prozatím vykazuje určité známky dospělosti jako třída aktiv – a nyní vydrží mnohem déle než průměrný tulipán.”

Závěr

Je třeba říci, že kryptoměny ztratily většinu svých negativních aspektů tím, že již nejsou označovány za podvod či součást nelegální ekonomiky. Větší hráči v oboru kupují bitcoiny a další kryptoměny, protože jsou alternativním úložištěm hodnoty a získávají uznání jako nejsložitější ale i nejžádanější měny, které kdy existovaly.

Jak se rok 2020 chýlil ke konci a tradiční trhy vypadaly mnohem stabilněji, než jsme byli svědky na začátku roku, investoři si nutně nevybírali mezi tradičním investováním a krypto obchodem, ale spíše si uvědomovali, jak mohou koexistovat.

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko a čtenáři by měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: