Jack Dorsey chce decentralizovaný Twitter

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey v minulém týdnu prohlásil, že chce decentralizovat sociální média. Nový projekt by se měl jmenovat Bluesky.

Decentralizace, decentralizace a decentralizace

Jak Dorsey patří mezi fanoušky moderních technologií a netají se také svojí náklonnosti ke kryptoměnám a technologii blockchain. V minulém týdnu tak uvedl, že pracuje s týmem na novém projektu decentralizace sociálních sítí.

Dorseyův plán spočívá ve vybudování decentralizovaného standardu pro sociální média, a to za přispění společnosti Protocol Labs. Iniciativa Bluesky byla poprvé ohlášena v roce 2019, práce se kvůli pandemii koronaviru Covid-19 musela pozastavit.

Práce na decentralizovaném projektu Bluesky začala v únoru, kdy si společnost Twitter pozvala technology a vývojáře, kteří pracují na decentralizovaných aplikacích. Projekt se prozatím nachází v rané fázi vývoje. Tým v současné době hledá nové způsoby zpeněžení a vedoucí daných projektů.

Útok na Kapitol

Jack Dorsey týden po „útoku“ na americký Kapitol vysvětlil, proč sociální síť Twitter smazala účet bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Twitter prý zrušil účet Donaldu Trumpovi, jelikož se obávali podněcování k dalšímu násilí.

Jack Dorsey se ve svých dalších příspěvcích věnoval tomu, že sociální sítě potřebují být více decentralizované, aby nedocházelo k podobným kontroverzím. O Bitcoinu hovořil ve svém příspěvku následovně:

„Důvod, proč jsem si tolik oblíbil Bitcoin, je do značné míry kvůli modelu, který demonstruje. Základní internetová technologie, která není ovládána ani ovlivněna žádným jednotlivcem nebo skupinou. Tím se musí stát internet.“

Závěr

Aktuální nálady ve světě poukazují na to, že lidé odcházejí z některých sociálních sítích. Decentralizace tak může leccos změnit.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31 839 USD dle KMC. Prohlášení společností Metadon o decentralizovaném ekosystému si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan M.

Chce decengtralizovaný Twitter, ale zároveň ho aktuálně stále víc a víc centralizuje. Co jiného než centralizace je jeho centrální cenzura konzervativců a Trumpa? Trump k žádnému násilí nevybízel. Je to úplný nesmysl. Trump je blb, ale ne tak velký, aby veřejně vybízel k násilí. V řeči pro demonstranty před Kapitolem řečnil pouze o tom, že jeho příznivci se nemají vzdávat a že mají bojovat. „Fight“ v tomto kontextu vůbec neznamená násilí. Sloveso „fight“ běžně používají úplně všichni politici. Doufám, že z Big Tech společností co nejdříve odejde co nejvíc lidí ke konkurenci a že si pak ony sami uvědomí, že chyba je na jejich straně. Obávám se však, že se stane opak a že Big Tech se spojí s vládnoucími Demokraty, aby jejich konkurenci zničila v zárodku.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: