Donald Trump zvažuje omilostnění Edwarda Snowdena

5
(8)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Trezor varuje uživatele před zneužitím své identity na Google Play • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Většina altcoinů napodobila minulý týden výkon...

[Večerní souhrn článků] • Ruská kryptoburza Livecoin oznámila zastavení svých služeb • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký prezident Donald J. Trump na nedávné tiskové konferenci uvedl, že zvažuje pro Edwarda Snowdena možnost vrátit se zpět do své vlasti ze svého sedmiletého exilu v Rusku.

Návrat Snowdena do vlasti

Americký uprchlík Edward Snowden se možná bude moci jednoho dne vrátit do Spojených států amerických. Stane se tak, pokud Donald J. Trump udělí Snowdenovi prezidentskou milost. Americký prezident to prohlásil na tiskové konferenci v sobotu 15. srpna 2020.

Podle americké ústavy má úřadující prezident pravomoc udělit milost za trestné činy proti Spojeným státům. Snowden aktuálně čelí několikanásobné pokutě za porušení zákona o špionáži a vězení za krádež vládního majetku.

Pokud by se americký prezident odvolal na tuto pravomoc, Edward Snowden by se opět mohl podívat do Spojených států amerických bez jakéhokoliv postihu

Kdo je Edward Snowden

Bývalý zaměstnanec CIA a Národní bezpečnostní agentury, který v roce 2013 vynesl informace o masivním celostátním sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

Ještě téhož roku v srpnu uprchl Snowden ze Spojených států amerických do Ruska, kde obdržel azyl. Jeho právník Anatoly Kucherena prohlásil pro zpravodajskou agenturu, že Spojené státy by mu neměly pouze odpustit, ale zrušit všechna možná stíhání proti jeho osobě.

Ruský právník prohlásil:

„ Jednal nejen v zájmu amerických občanů, ale v zájmu celého lidstva.“

Edward Snowden je mimo jiné zastánce kryptoměn a z exilu v Rusku často vyjadřoval svůj názor na Bitcoin, technologii blockchain a další kryptoměny. Vyjádřil však své obavy ze sledování ze strany vlády.

O Edwardu Snowdenovi je natočen i stejnojmenný film Snowden z roku 2016 od slavného režiséra Olivera Stonea.

 Závěr

Edward Snowden je mezi mnoha lidmi považován za hrdinu, který se nebál odhalit tajnou špionáž vlády na obyvatele Spojených států amerických za vlády Baracka Obamy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře