Rozpráší „zákon proti šifrování“ také kryptoměny? Co když bude v USA schválen?

4.8
(10)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Co když bude schválen Zákon o zákonném přístupu k šifrovaným datům (LEAD)? Existuje hrozba, že pokud ho zákonodárci Spojených států schválí, může být kryptoměna nezákonná.

Co přinese zákon proti šifrování

Do Senátu Spojených států amerických zamířil nový zákon s názvem Zákon o zákonném přístupu k šifrovaným datům (LEAD). Regulace, která by ohrozila všechny formy šifrování, může mít vliv také na zákonnost kryptoměny.

V současné době jde pouze o návrh, nicméně v případě schválení se teoreticky může jednat o hrozbu také pro krypto. V podstatě se vyžaduje, aby všechny šifrované služby měly vestavěné zadní vrátka, která mohou využívat vládní úředníci.

Právo na soukromí

Co vlastně spojuje kryptoměny a šifrované sociální platformy? Do jisté míry jde o prostředek, který dává lidem možnost, vzít do vlastních rukou některá svá práva. Kryptoměna umožnuje 100% právo vlastnit peníze, zatímco účet v bance by mohl být v krajním případě zrušen, zablokován či jinak narušen. Podobně je to se soukromím.

Opět se zde střetáváme s tím, že proti sobě stojí právo na soukromí a některé svobody na jedné straně, proti ochraně a bezpečnosti na straně druhé. Důvodem tohoto návrhu zákona proti šifrování je, že zločinci a teroristé by mohli používat šifrování ke skrytí své nezákonné činnosti. To je důvodem, proč by mělo být zakázáno šifrování, kterým vláda nemůže snadno proniknout.

Sledujeme vás

Přirovnat si to můžeme třeba k přehnaně ochranářským rodičům. Představte si, že by vám vaši rodiče četli všechny zprávy v mobilu a odposlouchávali hovory, aby vás chránili a hlídali. Každý smartphone má obvykle heslo a používá šifrování proti spuštění neoprávněnou osobou. Zákon (LEAD) se v podstatě snaží o to, aby každý telefon používající výkonnou šifrovací technologii obsahoval zadní vrátka. To znamená, že vládní úředníci, stejně jako policie, by mohli odemknout jakýkoli telefon a proniknout do jakékoli šifrované služby.

A co kryptoměna?

Tento návrh dokonce zakazuje Bitcoin, protože kryptoměny používají kryptografickou technologii k zajištění toho, aby k peněžence měl přístup pouze vlastník soukromých klíčů. Zákon by v případě schválení mohl vyžadovat zadní vrátka, která by vládě umožnila vyčerpat finanční prostředky z jakékoli peněženky.

Závěr

Bitcoin ani žádná jiná hlavní kryptoměna samozřejmě nebudou integrovat vládní zadní vrátka. Technicky vzato by tedy v případě schválení byly kryptoměny v USA nezákonné. Ba co víc, zákon v případě schválení způsobí úplný konec svobody a soukromí ve Spojených státech. Vláda by měla přístup ke všem osobním údajům a konverzacím. Zdá se, že ospravedlnění ničení osobní svobody a soukromí pro všechny Američany tím, že je to nutné k zastavení zločinců a teroristů, zatím fungovalo. Jsme svědky vládních pokusů o ohrožení integrity a bezpečnosti šifrovaných služeb a zrušení práva na soukromí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Zákon LEAD = Totální katastrofa. Útok na svobodu lidí.

Mikuláš

Tak to už je vrchol. Musel jsem se podívat do kalendáře jestli není apríl. Bohužel není…..

Jacob

Tento zákon prostě NESMÍ projít… Pokud projde, tak je jen otázkou času, kdy něco podobného zavedou v Evropě/ČR.

Filip

Je otazka, jak vlastne definovat sifrovani a jak ho poznat. Veta „Ahoj, jak se mas“ muze pro ciloveho prijemce znamenat neco uplne jineho, napriklad „Franto, nakup 120 BTC“. Pro toho kdo sleduje nebo odposlouchava sifrovanou komunikaci nemusi byt vubec jasne, ze o sifrovanou komunikaci jde. Cely tenhle zakon je tedy ze sve podstaty naprosta blbost a je vysledkem tuposti a neznalosti dementnich lidi u moci, kteri jen obycejnym lidem ztrpcuji zivot a prakticky nic dobreho neprinasi.

hal

To je tak,keď o slobode rozhodujú plesniví a spiatočnícki dedkovci nad hrobom.Vrchol arogancie a kreténizmu.

Reklama: