Rozpráší „zákon proti šifrování“ také kryptoměny? Co když bude v USA schválen?

4.8
(10)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Co když bude schválen Zákon o zákonném přístupu k šifrovaným datům (LEAD)? Existuje hrozba, že pokud ho zákonodárci Spojených států schválí, může být kryptoměna nezákonná.

Co přinese zákon proti šifrování

Do Senátu Spojených států amerických zamířil nový zákon s názvem Zákon o zákonném přístupu k šifrovaným datům (LEAD). Regulace, která by ohrozila všechny formy šifrování, může mít vliv také na zákonnost kryptoměny.

V současné době jde pouze o návrh, nicméně v případě schválení se teoreticky může jednat o hrozbu také pro krypto. V podstatě se vyžaduje, aby všechny šifrované služby měly vestavěné zadní vrátka, která mohou využívat vládní úředníci.

Právo na soukromí

Co vlastně spojuje kryptoměny a šifrované sociální platformy? Do jisté míry jde o prostředek, který dává lidem možnost, vzít do vlastních rukou některá svá práva. Kryptoměna umožnuje 100% právo vlastnit peníze, zatímco účet v bance by mohl být v krajním případě zrušen, zablokován či jinak narušen. Podobně je to se soukromím.

Opět se zde střetáváme s tím, že proti sobě stojí právo na soukromí a některé svobody na jedné straně, proti ochraně a bezpečnosti na straně druhé. Důvodem tohoto návrhu zákona proti šifrování je, že zločinci a teroristé by mohli používat šifrování ke skrytí své nezákonné činnosti. To je důvodem, proč by mělo být zakázáno šifrování, kterým vláda nemůže snadno proniknout.

Sledujeme vás

Přirovnat si to můžeme třeba k přehnaně ochranářským rodičům. Představte si, že by vám vaši rodiče četli všechny zprávy v mobilu a odposlouchávali hovory, aby vás chránili a hlídali. Každý smartphone má obvykle heslo a používá šifrování proti spuštění neoprávněnou osobou. Zákon (LEAD) se v podstatě snaží o to, aby každý telefon používající výkonnou šifrovací technologii obsahoval zadní vrátka. To znamená, že vládní úředníci, stejně jako policie, by mohli odemknout jakýkoli telefon a proniknout do jakékoli šifrované služby.

A co kryptoměna?

Tento návrh dokonce zakazuje Bitcoin, protože kryptoměny používají kryptografickou technologii k zajištění toho, aby k peněžence měl přístup pouze vlastník soukromých klíčů. Zákon by v případě schválení mohl vyžadovat zadní vrátka, která by vládě umožnila vyčerpat finanční prostředky z jakékoli peněženky.

Závěr

Bitcoin ani žádná jiná hlavní kryptoměna samozřejmě nebudou integrovat vládní zadní vrátka. Technicky vzato by tedy v případě schválení byly kryptoměny v USA nezákonné. Ba co víc, zákon v případě schválení způsobí úplný konec svobody a soukromí ve Spojených státech. Vláda by měla přístup ke všem osobním údajům a konverzacím. Zdá se, že ospravedlnění ničení osobní svobody a soukromí pro všechny Američany tím, že je to nutné k zastavení zločinců a teroristů, zatím fungovalo. Jsme svědky vládních pokusů o ohrožení integrity a bezpečnosti šifrovaných služeb a zrušení práva na soukromí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: