Top 4 her založených na blockchainu

4.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Hry založené na blockchainu nabízejí atraktivní příležitost výdělku některé z kryptoměn během hraní. Dalším bodem, který může přilákat nejen nadšence kryptoměn, ale i hráče, je skutečnost, že připojení decentralizovaných platforem a her k peněženkám umožňuje hráčům uchovávat své předměty neomezeně dlouho i bez ohledu na to, co se stane samotné hře. 

Lost Relics

Lost Relics je hra, kde prozkoumáváte dungeony a bojujete s nestvůrami. Je podobná Diablu, kde hlavním bodem je sbírání relikvií po celém světě v nekonečném příběhovém režimu. Hra je založena na enginu Unity. Hráči potřebují peněženku Enjin, připojenou k jejich účtu, aby mohli hrát a používat blockchainové předměty.

Relikvie ve hře jsou ERC-1155 Ethereum položky, které lze prodávat nebo s nimi obchodovat, a to jak ve hře, tak i mimo ni. Když hráči přesouvají blockchain položky do své peněženky, k jiným hráčům nebo na různá tržiště, budou potřebovat ETH a ENJ k zaplacení poplatků za převod.

Je však jedna věc, která ve hře Lost Relics vyniká, a tou je absence stromu dovedností nebo rozdělení do tříd. Místo toho může hráč pomocí artefaktů nalezených ve hře vylepšit svou postavu nebo ji upravit.

0xUniverse

0xUniverse je strategická hra založená výhradně na blockchainu Etherea, což znamená, že hráči mohou vidět všechny herní akce. Ve hře zkoumáte vesmír, dobýváte nové planety a odkrýváte tajemství. Každá planeta je digitální sběratelská součást, která se chová jako aktivum jak ve hře, tak i mimo ni: hráči mohou prodávat nebo obchodovat s planetami nebo jejich zdroji s jinými hráči a vydělávat při tom Ethereum. Planety se liší svou vzácností: běžnou, vzácnou, epickou a legendární, přičemž nejvzácnější planety jsou pochopitelně také nejdražší.

Pro zahájení hry je hráč povinen koupit jednu planetu. Poté může hráč stavět kosmické lodě a začít zkoumat.

EOS Knights

Tato hra založená na blockchainu je k dispozici jak na mobilu, tak i na PC a je free-to-play. EOS Knights je organizován na platformě EOS a pro zahájení hry hráči potřebují peněženku EOS.

Cílem hry je bránit vesnici před útoky. Hráči se ve skutečnosti neúčastní bojů, místo toho mohou vylepšit své postavy a sbírat materiály z bitev, které lze použít k výrobě nových předmětů a posílení hrdinů. Stejné materiály zdrojů jsou měnou hry: hráči je mohou prodávat nebo obchodovat a směňovat je za tokeny EOS.

Existují tři hratelné postavy – rytíř, lukostřelec a mág. V závislosti na třídě mají postavy různé statistiky. Hráči si navíc mohou adoptovat domácí mazlíčky, které se spojí s hrdiny a zvýší tak jejich statistiky.

Gods Unchained

Gods Unchained je free-to-play karetní hra založená na Ethereu a podporovaná společností Coinbase. Její tvůrci již měli zkušenosti s tvorbou her, neboť dříve spolupracovali s Google a Riot Games.

Noví hráči získávají bezplatnou sbírku karet – uvítací sadu, která jim pomáhá ponořit se do hry. Existuje několik herních režimů, z nichž si můžete vybrat – hra proti AI, nebo jinému hráči, což vám umožní získat zkušenosti a odemknout různé balíčky karet. Konečný herní režim Ranked Constructed umožňuje hráči odemknout ceny a získat Flux. Flux se používá k vytváření nových karet vyšší kvality, které jsou součástí sítě Ethereum a mají skutečnou hodnotu a lze je obchodovat za fiat peníze.

Závěr

Výhoda je zřejmá, hrajete, vyděláváte a můžete s věcmi obchodovat. Škála her je už velká a určitě si každý hráč najde svoje.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img