CoinMarketCap zalistoval token WSB výše než BTC

4.2
(10)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nelekněte se, když uvidíte při procházení trhů na CoinMarketCap token WallStreetBets (WSB) na místě pro největší kryptoměnu na světě podle tržní kapitalizace. Bitcoin je stále lídrem, ale token WSB byl “stvořen” na památku náhlé celosvětové slávy svého subreddit jmenovce.

Jedná se o vtip

“Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o vtip – žádné takové aktivum neexistuje,”

varuje CoinMarketCap na stránce o tokenu WSB.

Cena tokenu je podle webu 483 USD, tržní kapitalizace 24,8 miliard USD, nabídka 51 milionů a denní objem obchodování přes 100 milionů USD.

Tato čísla však nevznikla náhodou. Zdánlivě sledují metriky GameStop, umírající půjčovny videoher, jejíž akcie byly zachyceny mezi medvědím hedgeovým fondem a členy WallStreetBets (WSB) na Redditu.

Proč token WSB?

Počínaje loňským rokem členové WSB koupili akcie GameStop (GME) s odůvodněním, že společnost měla v rozvaze dostatek kapitálu, aby ji uchránil před poklesem, přestože byl ovlivněn její tradiční obchodní model kamenných poboček.

Subreddit, jehož členové se hravě nazývají autisty s ťafkou na americké akcie, dokázal ve středu napumpovat ceny GME z přibližně 4 USD na více než 450 USD. Cenový nárůst způsobil, že hedgeový fond Melvin Capital nakonec při svém krátkém obchodu ztratil miliardy dolarů.

WSB však přesto nevyhrál: Robinhood, zprostředkovatelská volba číslo jedna pro mnoho obchodníků WSB, včera pozastavila všechny nákupy akcií GME a uvedla, že se jedná o kontrolu takzvanou „manipulací trhu“. Robinhood se tak připojil k dalším makléřům, jako je Ameritrade, kteří minulý týden pozastavili obchodování s akciemi kvůli podobné výmluvě.

Tento krok způsobil velký rozruch. Přitáhlo to dokonce hněv internetových osobností, jako je americká politička Alexandria Ocasio-Cortez, která tento krok odsoudila.

Zavedení jako podpora

Token WSB byl zaveden jako gesto podpory pro členy subredditu. Zaujímá místo po boku BTC a dalších kryptoměn, které sdílejí podobný étos – volný trh a celkové vlastnictví aktiv, kterým nevládne jediný silný subjekt.

Pokud jde o Robinhood, na společnost byla podána žaloba pro její údajnou roli při blokování a pokusu o manipulaci s bezproblémovým fungováním finančního trhu. Soudní proces našel velkou podporu u široké veřejnosti. A společnost se uchýlila k hotovostní injekci v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Závěr

Jak poznamenal CoinMarketCap, jedná se o vtip. I tak to muselo dost lidí překvapit. Co vy? Byli jste překvapení?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, kdyz doge muže vyjet o 500% tak me neprekvapi uz vubec nic, ani kdyby existovalo wsb

Reklama: