FXT zalistoval GameStop po šílené rally

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza FTX zařadila GameStop, globální maloobchodní řetězec videoher, poté, co se akcie staly zdaleka nejoblíbenější volbou na nechvalně známé r/Wallstreetbets, Reddit komunitě zaměřené na obchodování na akciových trzích.

Více než desetinásobek

Zalistování FTX umožňuje obchodníkům s kryptoměnami vstoupit také do akce. Nabídka přichází jako součást programu tokenizovaných akcií FTX, který zahrnuje spotové i futures trhy s populárními akciemi a indexy. To umožňuje obchodníkům s kryptoměnami, kromě fiat opcí, investovat i do akcií pomocí kryptoměn a stablecoinů.

Akcie GameStop, obchodující pod burzovním GME, vzbudily obrovskou pozornost médií poté, co dramatická rally přinesla od 12. ledna více než desetinásobné zisky.

Rally je z velké části přičítána r/Wallstreetbets, subredditu pro obchodníky na akciových trzích. GameStop již dlouho patří k oblíbeným komunitám, i když sdílí výsluní s dalšími rychle rostoucími akciemi, jako jsou Tesla nebo Nio.

Dlouhou dobu ve špatné finanční situaci

Samotný GameStop byl po dlouhou dobu v drsném finančním stavu, protože online prodejny videoher v posledních několika letech neustále narušovaly jeho podnikání v kamenných obchodech. Lockdowny kvůli COVID-19 dále snížily vyhlídky společnosti na obrat situace.

Tyto faktory pravděpodobně přispěly k rozhodnutí společnosti Melvin Capital Management vstoupit na short v akciích a sázet, že cena klesne. Bohužel pro společnost někdo z r/Wallstreetbets objevil tuto krátkou pozici kvůli povinnému zveřejnění u Komise pro cenné papíry a burzu v USA.

Subreddit se poté shromáždil za akciemi ve společné snaze vytlačit short out – přinutit cenu, aby šla nahoru natolik, že krátká pozice musí být zlikvidována. Poté, co se GME dostala na předprodejní obchodování na 320 USD, se zdá, že redditoři byli ve své misi úspěšní, protože hedgeový fond oznámil, že uzavřel svoji pozici.

Podobné kryptu

Nešťastný obchod údajně způsobil fondu ztrátu ve výši 3,75 miliard USD od začátku roku 2021 ve výši více než 30 % jeho kapitálu. Ostatní zajišťovací fondy „zachránily“ Melvin Capital Management s investicí 2,75 miliardy USD. Přesto některé podrobnosti příběhu zůstávají nejasné. Například počáteční short objevený redditory byl jen 55 milionů dolarů v opcích. Ztráty z nákupu opcí jsou omezeny na 100 % jejich hodnoty, což by mohlo naznačovat, že jiné pozice významně přispěly k předpokládané ztrátě několika miliard dolarů.

Závěr

V době psaní tohoto článku od uvedení na FTX GME klesl. Příběh má velmi podobnou analogii v krypto prostoru. V létě roku 2020 se komunita Chainlink shromáždila proti oznámenému shortu společnosti Zeus Capital. Co myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: