Desetina finančních poradců v USA zakoupila v roce 2020 některou z kryptoměn

4
(5)

Přinášíme výsledky jednoho zajímavého průzkumu. Z něj vyplývá, že téměř 10 % amerických finančních poradců zakoupilo v minulém roce některou z kryptoměn a to jak pro sebe, tak pro své klienty. Jako hlavní důvody uvedli vysoké potenciální výnosy a zajištění proti inflaci.

Nedávno zveřejněné výsledky průzkumu společností Bitwise a ETF ukazují, že počet finančních poradců, kteří přidělili prostředky kryptoaktivům, se za rok zvýšil o téměř  50 %. Navíc procento investorů, kteří projevili zájem o nákup digitálních aktiv, vzrostlo o 81 %.

Finanční poradci potvrzují: poptávka po kryptoměnách stoupá

Podle závěrů studie z roku 2020 spravují finanční poradci přibližně polovinu bohatství amerických investorů a hrají významnou roli při rozdělování těchto prostředků do fondů. Každý rok společnosti Bitwise a ETF Trends provádějí mezi poradci průzkum, aby si ověřili jejich názor na kryptoměny.

Asi tři čtvrtiny dotazovaných je přesvědčeno, že jejich zákazníci investují své prostředky do virtuálních měn mimo svůj vztah s poradcem. 26 % potom věří, že jejich klienti dosud do digitálních aktiv neinvestovali.

vyzkum 2020
Zdroj: Bitwise

Finanční poradci se připravují na investice do kryptoměn

Pro kryptoměnový průmysl je jednou z možná nejdůležitějších věcí skutečnost, že stále více finančních poradců začalo nakupovat digitální aktiva pro své klienty. Přestože se nejedná (zatím) o nějaká závratná čísla, bavíme se oproti roku 2019 o padesátiprocentním nárůstu zájmu. Ve studii se píše:

„Procento finančních poradců, kteří hlásí alokaci do kryptoměn na klientských účtech, vzrostlo v loňském roce o více než 50 %, ze 6,3 % na 9,4 %. Zatím tedy méně než 10 procent poradců hlásí zájem časných investorů do krypta.”

Zveřejněný dokument také nastínil, že většina z těch, kteří investovali do kryptoměn pro své klienty, byli nezávislí registrovaní investiční poradci (RIA). To není žádným překvapením, neboť čelí menším omezením ohledně toho, jaké typy investic by měly být zahrnuty do účtu jejich klientů.

Naproti tomu zástupci největších makléřských společností, poskytujících komplexní služby, vykázali nejnižší částku, kterou přidělili do virtuálních měn.

Velmi optimisticky pak vyznívá fakt, že 82 procent poradců, kteří investovali peníze svých klientů do kryptoměn, udělalo totéž na svých osobních účtech. 78 % z nich také plánuje v příštích 12 měsících své portfolio ještě rozšířit a zbývajících 22 % je s jeho výší spokojeno a považuje je za “stabilní”.

Závěr

Tento průzkum jasně ukázal, že většina poradců uvedla jako nejpravděpodobnější důvod pro investování do kryptoměn „vysoké potenciální výnosy“ a „zajištění proti riziku inflace“. Zajímavé je, že zajišťovací argument získal v roce 2019 pouze 9 % hlasů, zatímco o rok později toto procento vzrostlo na 25 %. To by mohlo souviset s faktem, že USA v roce 2020 (i v rámci boje proti pandemii COVID-19) vytiskly více než 20 % všech dolarů a hodnota měny se začíná znehodnocovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

uvidime kdy si to zacne retail uvedomovat – predpokladam,ze uz je pro retail pozde a zacne hledat kde by se mozna dalo jeste na necem vydelat.
uz jim zbyva pouze LTC.
na zbytek moznosti bych nesazel – je to velke riziko.

spot_img