Bitwise spravuje kryptoměnové fondy za více než 500 milionů dolarů

5
(6)

Správce kryptoměnových fondů, Bitwise, ohlásil překonání dalšího milníku. Ve správě má nyní kryptoaktiva za více než 500 milionů dolarů (AUM) a během posledního kvartálu zaznamenal obrovský vzestup zájmu a příliv peněz do svých bitcoinových, ethereových a dalších kryptoindexových fondů, čímž výrazně překonal předchozí čtvrtletí.

28. října 2020 Bitwise překonal 100 milionů USD v AUM poté, co firma zaznamenala rostoucí poptávku ze strany zajišťovacích fondů a poradců.

Bitwise’s 10 Crypto Index Fund

Fond Bitwise 10 Crypto Index, který poskytuje široké portfolio největších digitálních aktiv, je zdaleka nejoblíbenějším produktem a jím spravovaná aktiva jsou vyšší než 400 milionů dolarů. Fond drží Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a dalších sedm kryptoměn.

Dalšími fondy jsou Bitwise Bitcoin Fund a Bitwise Ethereum Fund, které také zaznamenaly zvýšenou poptávku. Hunter Horsley, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Bitwise k současné situaci podotkl:

“Rychlost, s jakou profesionální investoři v současné době vstupují a pohybují se ve světě kryptoměn, je pozoruhodná”

Přidal také varování, že i když se přijetí kryptoměn jako třídy aktiv a “přesvědčení o jejich roli v portfoliích” stále rozšiřuje, je třeba, aby investoři pořádně zvážili rizika spojená s investováním do bitcoinových fondů a kryptoměn obecně.

Ještě před koncem minulého roku společnost Bitwise oznámila, že na základě obvinění Komise pro cenné papíry a burzu proti společnosti Ripple Labs raději zlikvidovala svou XRP pozici v jejich nejoblíbenějším 10 Crypto Index fondu.

Nárůst poptávky je enormní

Bitwise zaznamenal ve 4. čtvrtletí 2020 vysoký příliv nových peněz do svých fondů, který v součtu překonal celkový kumulativní příliv v letech 2018 a 2019. Podle manažera fondu tento nárůst poptávky pocházel od finančních poradců společnosti Bitwise, zajišťovacích fondů, podniků a dalších institucionálních investorů.

Závěr

Kromě již zmiňovaného fiaska kolem XRP (kde ovšem ještě nic není rozhodnuto) se zdá, že kryptoměnový trh je s přibývajícími institucionálními investory připraven expandovat do závratných výšin.

David Lawant, analytik společnosti Bitwise, nedávno řekl že vstup do kryptoměn je menší „kariérní riziko“, což v překladu znamená, že na palubu přichází více institucí. Podle něj se rostoucí přitažlivost bitcoinů jako bezpečného aktiva, které může potenciálně kompenzovat takzvanou „velkou měnovou inflaci“, stala tím klíčovým katalyzátorem přijetí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

aby investoři pořádně zvážili rizika spojená s investováním do bitcoinových fondů a kryptoměn obecně. – je lepsi investovat do USD :-)) a obecne do fiat men??

spot_img