Fanoušci XRP sepisují petici pro Bílý dům, chtějí, aby prohlásil XRP za měnu

4.7
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Jelikož XRP nadále bojuje o udržení své hodnoty, objevila se online petice ve snaze přimět Bílý dům přijít na pomoc ve sporu Ripple vs. SEC.

Situace zatím nevypadá pro Ripple a jeho kryptoměnu XRP moc dobře. V den, kdy se k celkové tržní kapitalizaci podařilo přidat neuvěřitelných 60 miliard dolarů, protože cena Bitcoinu vzrostla o ohromujících 11 %, poklesla naopak cena XRP za posledních 24 hodin o dalších 5 %.

Příznivci XRP podávají petici do Bílého domu

V rámci zajímavého pokusu o obrat vývoje se skupina příznivců pokouší přimět pomocí petice Bílý dům k podpoře Ripple proti americké Komisi pro cenné papíry.

Objevila se tak online zajímavá petice s názvem My lidé žádáme federální vládu, aby považovala virtuální měnu XRP za měnu, která shromažďuje podpisy od příznivců Ripple. Petici můžete také podepsat na této adrese.

V popisu případu se uvádí, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) USA “podala frivolní žalobu, v níž tvrdí, že kryptoměna XRP, kterou společnost FinCEN již považuje za měnu, je cenným papírem.”

Cena se propadla o 70 %

Dokument dále vysvětluje, že díky této akci trh s měnou v hodnotě 40 miliard dolarů rychle selhává, protože společnosti se snaží dodržovat předpisy. Miliardy dolarů se rychle stahují z trhu a co je kritičtější, stovky tisíc obyčejných Američanů – právě těch Američanů, které má SEC chránit – trpí nenapravitelnou újmou a škodami.

Je potřeba 100 000 podpisů

Petici vytvořil někdo s iniciály J.W. 29. prosince 2020. K získání odpovědi od Bílého domu potřebuje 100 000 signatářů a dosud petici podepsalo již více než 11 500 lidí.

Konečným požadavkem je, aby Bílý dům okamžitě zastavil stížnost SEC, protože poškozuje držitele měny XRP.

Oficiální stanovisko Ripple

Celkový tón petice zní podobně jako oficiální stanovisko Ripple. Jak uvedla společnost Ripple, „neprokázaná obvinění proti společnosti Ripple“ již poškodila „nespočet nevinných retailových držitelů, kteří nemají žádnou souvislost“ se společností.

XRP ztratil velkou část své hodnoty (již kolem 70 %) od té doby, co americká SEC zveřejnila koncem prosince formální obvinění.

Konference 22. 2. 2021

Mezi Komisí a Ripple se bude konat konference, která je naplánována na 22. února 2021. Ukazuje se však, že mnoha investorům již vznikla škoda, protože cena prudce klesla už nyní.

Delistování z kryptoburz

Přímým důsledkem bylo, že mnoho hlavních burz podniklo téměř okamžitě akce a vyřadilo (nebo oznámilo plány na vyřazení) kryptoměnu ze svých platforem. Mezi nejvýznamnější jména patří Coinbase – přední americká kryptoburza, Binance USA a Bitstamp.

Závěr

Myslíte si, že petice má šanci na úspěch? Napište nám váš názor do komentářů k článku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře