Binance neuvádí reálná čísla – tvrdí BitWise

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle některých odhadů až 95% kryptoburz neuvádí reálná čísla obchodování s kryptoměnami. Studii provedla již v minulém roce společnost BitWise, zaměřující se na finanční služby a testování. Jak jsou na tom ostatní kryptoburzy?

Ovládáno velrybami

Uživatel Joe007 na svém Twitteru prohlásil, že je jednou z bitcoinových velryb. V současnosti vede na Bitfinexu týdenní globální objem a patří tak mezi nejziskovější obchodníky. Na Twitteru se dále rozhovořil o kryptoburzách jako Binance, OKex nebo Huobi, které neuvádí reálná čísla.

Podle Joeyho007 tak kryptoburzy „fejkují“ čísla. Očekávalo se, že Binance bude transparentnější a pravdivější, než ostatní kryptoburzy, ale podle Joeyho007 zřejmě ne. Vše dokazuje fakt, kde podle CMC ukazuje Binance větší objem obchodů, než který je uváděn na reálných směnných datech.

Joe007 tak navázal na zprávu BitWise, která s tvrzením o neuvádění reálných čísel přišla již minulý rok. Studie tak dokazuje, že okolo 95 procent objemu obchodování s Bitcoinem je falešných. Podobná studie byla již provedena v září 2018 společností Blockchain Transparency Institute.

V té době společnost zjistila, že 67% objemu kryptoměn je falešných. Číslo se tak pravděpodobně pohybuje mezi 67 procenty až 95 procenty.

Není všemu konec

Ačkoliv se odhaduje, že 95% procent objemu obchodování s Bitcoinem je falešných, studie BitWise obsahuje i dobré zprávy. Arbitráž se mezi 10 „nejlepšími“ kryptoburzami výrazně zlepšila a cenové odchylky jsou mezi burzami velmi těsné.

Bitcoin tak má skutečně sjednocenou globální cenu založenou na skutečném objemu obchodování 10 hlavních burz. Dále nesmíme zapomenout, že všechny kryptoburzy jsou regulovány finančními regulačními úřady a zaregistrovány jako Money Service Businesses.

Závěr

Nemůžeme s přesností určit, co uživatel Joe007 ví, co my ostatní ne. Ve skutečnosti však vidíme skutečný trh, který se vyvíjí správným směrem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře