Platformy, díky nimž jsou investice do kryptoměn bezpečnější a přístupnější

4
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny se za poslední desetiletí ukázaly jako velmi lukrativní třída aktiv. Někteří investoři se však stále bojí vysoké volatility a hackerských útoků. K řešení této situace pomohl vývoj řady platforem, které se snaží snížit rizika při nákupu a zvýšit bezpečnost obchodování na trhu.

Dnes se tedy podíváme na tři platformy a řešení, která se nejvíce snaží eliminovat rizika spojená s investicemi do kryptoměn.

Zaručeně decentralizované swapy: Poolz

Poolz je jednoduchá platforma, která umožňuje vlastníkům projektů i poskytovatelům likvidity bezpečně se podílet na novém investičním mechanismu známém jako decentralizovaný swap.

Prostřednictvím Poolzu mohou slibné projekty současně získat kapitál a zajistit likviditu pro svůj token v jediném kroku. Toho je dosaženo pomocí jednoduchého mechanismu, kdy projekty vytvářejí na platformě swapový fond k prodeji svých tokenů poskytovatelům likvidity (LP), kteří jsou schopni tyto tokeny zakoupit, než budou uvedeny kdekoli jinde, a to za nejlepší dostupné ceny.

Provozovatelé fondů jsou schopni nastavit poměr swapu (výměna jedné kryptoměny za jinou v jednom kroku) hned na začátku a mohou se rozhodnout spustit buď fond přímého prodeje (DSP), nebo časově uzamčený fond (TLP). Pokud je zvolen časově omezený fond, mohou operátoři fondu nastavit distribuční plán a období nároku na token, to bude automaticky provedeno inteligentní smlouvou Poolz podle specifikace. Nákupy z fondu přímého prodeje jsou naopak distribuovány LP okamžitě.

Vzhledem k tomu, že projekty potřebují vložit své tokeny do chytré smlouvy provozované společností Poolz, je nulová šance, že investoři po svém přispění nedostanou své přidělené tokeny, což je běžný problém v řadě podvodů typu „rug pull“, které sužují prodej tokenů DeFi.

Poolz také nabízí svůj vlastní nativní nástrojový token, známý jako POZ. Držitelé tokenů POZ získají přednostní přístup k fondům, lepší swapové poměry, mohou vkládat své tokeny za odměny a budou se moci podílet na správě platformy. Společně platforma Poolz a token POZ umožňují poskytovatelům likvidity bezpečně najít a přispívat k slibným projektům za nejlepší dostupné ceny s nulovým rizikem podvodu.

Vratné investice: dynamické nabídky mincí (DYCO)

Při investování do nových projektových tokenů mají investoři v zásadě neomezený vzestup i pokles, a tak jejich investice může za určitých podmínek potenciálně dosáhnout meteorických zisků nebo spadnout úplně na dno.

Ačkoli je tato strategie přijatelná pro ty, kteří mají chuť na vysoce rizikové investice s vysokou odměnou, nezkušení obchodníci tuto možnost netolerují.

K překonání tohoto problému vydal DAO Maker rámec Dynamic Coin Offering (DYCO), který umožňuje projektům nabízet své tokeny časným investorům, aby zajistili financování a zároveň omezili riziko negativního dopadu na přispěvatele. To proto, že projekty neobdrží okamžitě plnou alokaci investic, což zajistí, že splní svůj plán.

Pokud investoři nejsou spokojeni s výkonem projektu nebo jeho tokenu, mohou se rozhodnout poslat zpět 100 % svých tokenů a získat velkou náhradu. Výsledkem je, že pokud cena tokenu klesne níže než je jeho cena při vrácení, investoři si je mohou jednoduše koupit na otevřeném trhu a poslat je zpět pro vrácení peněz, aby dosáhli zisku.

Protokol Orion (ORN) byl prvním tokenem, který byl spuštěn v rámci modelu DYCO, a dosáhl vrcholu téměř 70 násobného výnosu nad cenou DYCO a stále si drží 10 násobek ceny, takže je v tomto případě nepravděpodobné, že by někdo chtěl tokeny vrátit.

S vydáním V2 DYCO představil DAO Maker „Toll Bridge“, který uživatelům umožňuje odemknout své tokeny kdykoli chtějí, místo toho, aby se na ně vztahoval nárokovací plán. Tím je zajištěno, že si kupující na sekundárním trhu mohou být jisti, že cena tokenu nebude nepříznivě ovlivněna náhlým periodickým vydáváním tokenů, které mohou snížit tržní cenu.

Kryptoměnové indexy: konec váhání

Výběr kryptoměn, do kterých chceme investovat, je jednou z největších překážek mnoha začínajících investorů do krypta.

Abychom tento problém překonali, objevila se řada indexů kryptoměn. Jedná se o jednoduché finanční nástroje, které lze použít k tomu, aby investoři byli vystaveni několika kryptoměnám najednou, což v podstatě odstraní dohady z procesu výběru aktiv.

Například index DeFi Pulse (DPI) zahrnuje deset nejpopulárnějších tokenů Ethereum DeFi vážených na základě jejich tržní kapitalizace, zatímco index Crypto20 je tvořen z 20 nejlepších kryptoměn vážených tržní kapitalizací a je každý měsíc rebalancován na základě jejich výkonnosti na trhu.

Investováním do těchto nebo jiných indexů získávají uživatelé expozici vůči několika různým aktivům najednou, což pomáhá kontrolovat riziko a vytvářet jednoduché diverzifikované investiční portfolio.

Závěr

Volatilita kryptoměn je na trhu dobře známa, občas potrápí i zkušeného investora. Ještě větším strašákem jsou hackerské útoky, které mohou potkat kohokoliv z nás. Proto je třeba mít se na pozoru a na škodu není ani možnost využití výše zmíněných vychytávek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img