S&P Global: Bitcoin připomíná zlatou horečku a kryptoměny se staly mainstreamem

0
zlato retro gold, zlatá horečka

Finanční a analytická firma S&P Global zveřejnila svůj názor na kryptoměny. Jeden z vedoucích pracovníků společnosti se pak vyjádřil k Bitcoinu, který podle něj stále více připomíná zlatou horečku.

S&P Global – kryptoměny jsou legitimní

S&P Global je americká veřejně obchodovatelná společnost zaměřená na finanční informace a analytiku se sídlem na Manhattanu v New Yorku. Společnost minulý týden vydala zvláštní zprávu o aktuálním stavu kryptoměn. Zde mimo jiné říká, že kryptoměny se staly hlavním proudem a zdá se, že tu zůstanou, protože stále více společností nabízí krypto služby a jejich přijetí celosvětově roste.

Společnost uvedla:

„Nejprve byly kryptoměny považovány za alternativní trend, ale staly se mainstreamem a zdá se, že zde zůstávají.“

Příchod institucí

Zpráva poukazuje na to, co dělají starší banky, když vidí, jak se kryptoměny stávají mainstreamem. Podle analytiků S&P Global to banky nutí  „blíže podívat na třídu aktiv, která by mohla být integrována do nabídky produktů a služeb.“ 

Dále pak zmiňují služby jako Paypal, které začínající nabízet kryptoměny. Sledují také rostoucí přijetí kryptoaktiv v zemích, kde se lidé „snaží chránit své příjmy před inflací a kontrolou měn,“ nebo je používají pro rychlejší a levnější převody peněz.

Bitcoinová horečka

Jim Wiederhold, zástupce ředitele S&P Global pro komodity a reálná aktiva, minulý týden napsal svůj názor na Bitcoin. Věří, že Bitcoin i zlato jsou vzácné, mají potenciál držet se mimo konvenční finanční trhy a jsou dobrým zajištěním proti inflaci. V poslední době podle Wiederholda narostly paralely mezi těmito dvěma aktivy.

Uvedl:

„Nedávné nadšení pro Bitcoin připomíná zlatou horečku v západních USA z let 1848 – 1860… Americké nadšení pro zlato v tomto období explodovalo.“

Zmínil však i rozdíly, jako je prudká volatilita Bitcoinu. Ta je podle Wiederholda za posledních pět let několikanásobně vyšší než u jiných tříd aktiv. Kromě toho je Bitcoinu omezené množství, přesně stanovené v samotném kódu, ale také zvýšené nebezpečí krádeží a hacků obecně.

Závěr

S&P Global uvedla, že kryptoměny z okrajového alternativního směru přešly v mainstream. Zástupce ředitele S&P Global pro komodity a reálná aktiva Jim Wiederhold pak hovořil o Bitcoinu jako o aktivu, které aktuálně vyvolává „zlatou horečku“ přičemž rozvedl, v čem jsou obě aktiva podobná a v čem se liší. Kromě Wiederholdem zmíněné volatility, rizikovosti a vzácnosti můžeme ještě doplnit mnohem větší likviditu a vlastnosti mezinárodní digitální hotovosti, která nezná hranice.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře