Aplikace Robinhood čelí žalobě za nedostatečné standardy

0
Robinhood
Zdroj: Pixabay.com

Regulační orgány v Massachusetts se údajně připravují k podání stížnosti na hlavní obchodní platformu Robinhood, která poskytuje finanční služby. Podle středeční zprávy Wall Street Journal regulační orgány v Massachusetts tvrdí, že marketing společnosti Robinhood se nelegálně zaměřoval na nezkušené investory.

Nedostatečný standard

Podle konečného návrhu 20stránkové správní stížnosti přezkoumané WSJ donucovací složka divize cenných papírů v Massachusetts uvedla, že Robinhood vystavil investory v Massachusetts „zbytečným obchodním rizikům“ tím, že „zaostával za standardem pro správu majetku“. Jak se uvádí ve zprávě, tak úřady očekávají, že stížnost podají ve středu.

Podle WSJ přišla stížnost z kanceláře Williama Galvina, tajemníka Massachusettského společenství. Galvin údajně uvedl, že jeho kancelář podala stížnost na ochranu mladých investorů z Massachusetts. Obchodní platforma Robinhood je „prezentována jako nějaká hra, kde byste mohli vyhrát,“ řekl. Společnost Robinhood měla na začátku prosince v Massachusetts údajně téměř 500 000 zákazníků, na jejichž účtech bylo více než 1,6 miliardy USD.

Mluvčí Robinhood řekl, že firma stížnost neviděla:

„Robinhood otevřel finanční trhy pro novou generaci lidí, kteří byli dříve vyloučeni. Zavazujeme se pracovat bezúhonně, transparentně a v souladu se všemi příslušnými zákony a předpisy. Neviděli jsme žádnou stížnost, ale máme a budeme i nadále úzce spolupracovat se všemi našimi regulačními orgány.“

V době zveřejnění soudy ještě přijetí stížnosti nezaznamenaly.

Ne příliš dobrý rok

Robinhood zažil problémový rok 2020. V červnu časopis Forbes zveřejnil tragický příběh o smrti 20letého Alexe Kearnse, který spáchal sebevraždu poté, co v aplikaci Robinhood viděl zápornou bilanci 730 000 USD. Zakladatelé Robinhood následně vydali prohlášení, v němž se zavázali zpřísnit kritéria způsobilosti, vzdělávací zdroje a upgrady svého uživatelského rozhraní pro obchodování zákazníků.

Platforma letos rovněž musela čelit častým technickým problémům. Robinhood čelil v březnu několika výpadkům, což vedlo k nedostupnosti několika služeb a velkým ztrátám obchodníků. Skupina dotčených uživatelů následně podala proti Robinhood hromadnou žalobu a obvinila platformu z toho, že svým uživatelům nedovolila provádět obchody nebo měnit limitní příkazy.

Závěr

Vždycky je potřeba si hodně věcí pořádně nastudovat, než začnete obchodovat. To platí naprosto o všem a ve světě financí dvojnásob. Dávejte si při investicích i spekulacích pozor.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře