[Polední zprávy] • Bitcoin proráží 19 000 USD poprvé od roku 2017 • Bitcoin na první straně Wall Street Journal • a další zprávy

4.3
(3)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Bitcoin dosáhl 19 000 USD a většina altcoinů také explodovala. Ripple vykazuje dvouciferné zisky a blíží se k novým maximům. Dominance BTC se v posledních několika dnech nakonec snížila o 8 %.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Překoupenost na svém vrcholu, vyplatí se obezřetnost? (Update) a přehled trhu zde: LTC + XRP – Vzorce trendových patternů! Co roste nejvíce?

Kryptoměny

Bitcoin proráží 19 000 USD poprvé od roku 2017

Bitcoin dnes dosáhl hodnoty 19 000 USD na více burzách. Je to poprvé, co se dotkl tohoto cenového bodu od prosince 2017. Kryptoměna číslo jedna přilákala za posledních několik měsíců obrovskou vlnu investorů. Pokud budou tržní podmínky pokračovat, zdá se, že Bitcoin je v blízké budoucnosti připraven překonat své historické maximum.

Bitcoin na první straně Wall Street Journal

Poté, co Bitcoin za dva měsíce vykázal zisk 80 %, znovu získává mediální zájem z mainstreamu. The Wall Street Journal diskutuje o přijetí kryptoměny mezi institucionálními investory na titulní stránce svého vydání z 23. listopadu. Zpráva konstatuje, že bitcoiny nedávno nalezly podporu „miliardářů z Wall Street“ Paula Tudora Jonese a Stanleyho Druckenmillera, společně s dalšími osobnostmi veřejného života, včetně sportovního rozhlasového moderátora.

Ethereum 2.0 potvrzeno na 1. prosince těsně před vypršením termínu

Datum Ethereum 2.0 bylo potvrzeno na 1. prosince po převodu 524 288 Etheru (ETH) od 16 384 validátorů do vkladové smlouvy Eth2 od doby, kdy byla spuštěna dne 4. listopadu. Navzdory časným obavám pramenícím z nízké účasti, převody se za poslední den rychle zvýšily a za posledních 14 hodin bylo ke kontraktu zasláno více než 200 000 ETH.

Banky, burzy, firmy

Binance nabídne Litecoin opce

Podle příspěvku na blogu Binance z úterý budou litecoinové opční kontrakty spuštěny ve středu v 7:00 UTC. Zástupce společnosti Binance řekl, že nejnovější služba přichází v reakci na „poptávku uživatelů“ a dodal, že opce jsou „důležitým zajišťovacím nástrojem, zejména během tržní rally“. Opce jsou typem finančního nástroje, který obchodníkům umožňuje nakupovat nebo prodávat podkladové aktivum za předem stanovenou cenu, a to před nebo k určitému datu. Data vypršení platnosti smluv Binance se pohybují od 10 minut do 24 hodin, kratší než u tradičních opcí. Mohou být provedeny kdykoli před datem vypršení platnosti. Litecoin je šestým na seznamu opčních kontraktů Binance.

Japonský gigant SBI zahajuje půjčování BTC

Japonský finanční gigant SBI Group zavádí službu půjčování kryptoměn prostřednictvím své dceřiné společnosti SBI VC Trade. Podle oficiálního oznámení z 24. listopadu bude nová platforma pro půjčování kryptoměn umožňovat uživatelům půjčovat kryptoměny SBI a získávat úroky ve výši 1 % se zahrnutými daněmi. Nová služba, přezdívaná VC Trade Lending, bude zpočátku podporovat hlavní kryptoměnu Bitcoin (BTC), přičemž SBI dále plánuje přidat podporu pro Ether (ETH) a XRP. Minimální výpůjční částka je 0,1 BTC nebo 1 840 USD v době publikování, zatímco maximální částka je omezena na 5 BTC, tedy cca 92 000 USD. SBI uvedla, že VC Trade Lending nebude mít žádné poplatky za správu účtu ani roční členské poplatky. Služba také nebude účtovat žádné poplatky za vklady provedené v japonských jenech nebo kryptoměně, ale stále si účtuje poplatek za výběr jenů.

Švýcarská pobočka Gazprombank provedla první transakci s BTC

Gazprombank, švýcarská pobočka banky, vlastněné ruským energetickým gigantem Gazprom, provedla první klientské transakce v rámci svých nových bitcoinových služeb. Spuštění institucionálních kryptoměnových služeb bankou nastává poté, co byl udělen souhlas švýcarského úřadu pro dohled nad finančním trhem. „Digitální aktiva budou pro naše klienty a globální ekonomiku stále důležitější,“ uvedl generální ředitel banky Roman Abdulin. Služby v oblasti kryptoměn, včetně účtů kryptoměn, správy investic a správy aktiv, byly vyvinuty ve spolupráci s fintech firmou Avaloq a poskytovatelem digitální bezpečnostní infrastruktury METACO. Gazprombank (Švýcarsko) uvedla, že se také stala členem asociace OpenVASP, jejímž cílem je vyvinout otevřený protokol pro přenos informací o transakcích mezi poskytovateli služeb virtuálních aktiv (VASP) a jednotlivci. Tato práce se snaží usnadnit slučování služeb kryptoměny s regulačními pokyny finanční akční skupiny – včetně takzvaného cestovního pravidla. Ve spolupráci se švýcarskou kryptofinanční firmou Bitcoin Suisse banka podle oznámení rovněž pracuje na jednotném komunikačním protokolu pro platby digitálními aktivy mezi členy OpenVASP.

Regulace, CBDC

Společnost Crypto.com získala schválení od maltských regulátorů

Poskytovatel směnárny a debetních karet Crypto.com získal povolení k provozování služeb od maltské vlády. Podle oznámení z 24. listopadu udělil Maltský úřad pro finanční služby (MFSA) společnosti Crypto.com dvě finanční licence: licenci finanční instituce a virtuální finanční aktiva třídy 3 nebo licenci VFA. Licence na finanční instituci oficiálně umožňuje Crypto.com poskytovat platební služby a vydávat elektronické peníze. Licence VFA třídy 3 umožňuje Crypto.com nabízet služby správy investic, úschovy a obchodování profesionálním i neprofesionálním investorům. Podle oznámení je Crypto.com jednou z prvních krypto firem, které získaly regulační schválení od MFSA poté, co agentura v květnu 2019 schválila první agenty VFA.

Prosba redakce: Co vám ve zprávách přebývá nebo naopak chybí? Napište nám do komentářů, ať můžeme zprávy připravovat přesně na míru podle toho, co potřebujete. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře