Poptávka roste – Circle přidal dalších 300 milionů USDC

1
up růst šipky trend, kryptomarketu
Zdroj: pixabay.com

V pořadí druhý nejpopulárnější stablecoin USD Coin (USDC) zaznamenal obrovský týdenní nárůst nových mincí poté, co bylo do oběhu vypuštěno dalších 300 milionů USDC. Celkové množství vydaného USDC se tak zvýšilo na 3,3 miliardy USDC. Růst byl spojen s vysokou poptávkou kryptotrhu po USDC.

Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Circle Fintech Company, Jeremy Allaire, prostřednictvím Twitteru oznámil, že celková suma mincí v oběhu se během pouhého týdne zvýšila o 300 milionů.

„Před pouhým týdnem jsme sdíleli, že USD Coin $ USDC dosáhl mety 3 miliardy v oběhu. Nyní máme v oběhu více než 3,3 miliardy, což je 10% týdenní růst. Růst a adopce.“

USDC je plně zajištěný US dolarem stablecoin, který je populární pro své výhody, jako je vysoká rychlost, nízké náklady a možnost okamžitého vypořádání plateb.

Růst USDC je tažen vysokou globální poptávkou po digitálních dolarech

Firma uvedla, že poptávka po USDC roste s tím, jak stále více společností a finančních institucí přechází na dolarové stablecoiny pro své pokladny a platební operace.

Circle používá USDC k podpoře nové éry integrace mezi tradičními financemi a digitálními dolary tím, že umožňuje vývoj a růst finančních aplikací, platebních systémů a obchodu kolem digitálních dolarových stablecoinů. Společnost Circle již dříve oznámila, že USDC vzrostl o více než 500 % poté, co minulý týden překročil v součtu 3 miliardy USDC v oběhu. Pro dokreslení rychlosti růstu dodáváme, že v lednu 2020 byl počet USDC v oběhu USDC 400 milionů.

„Dramatický růst přivedl významné komerční hráče na tuto (pro finanční systém) inovativní a novou infrastrukturu.“

Dalším klíčovým důvodem pro takto obrovský posun je růst průmyslu DeFi. Mnoho uživatelů používá tento stablecoin v různých chytrých smlouvách o půjčkách. Data z DeFi Pulse ukazují, že celkový objem digitálních aktiv, včetně USDC, které jsou uzamčeny v inteligentních smlouvách, nyní činí více než 14 miliard dolarů. Rovněž byla zaznamenána vyšší poptávka po stablecoinech v rozvíjejících se ekonomikách v Africe, Latinské Americe a Asii.

Stovky firem zkoumají digitální dolary

Společnost Circle dále uvedla, že od 2. kvartálu letošního roku uvítala na své platformě pro digitální měny stovky firem z různých průmyslových odvětví, aby jim pomohla propojit jejich tradiční finanční systémy s blockchainovými řetězci a stablecoiny.

Historie USDC se začala psát v roce 2018 a od té doby byly s jeho pomocí vypořádány transakce za více než 230 miliard dolarů. Jeho největší konkurent a jednička na poli stablecoinů – Tether, má tržní kapitalizaci cca 19,8 miliard dolarů a v žebříčků kryptoměn podle této metriky se nachází na 4. místě. USDC coin okupuje 12. pozici.

Závěr

Poslední dobou slýcháme z mnoha stran, že za dalším kryptoměnovým růstem budou stát pravděpodobně instituce. A právě stablecoiny nabízí ideální šanci si digitální peníze osahat a stávají se tak jakousi vstupní branou do světa virtuálních měn.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře