Bitcoin v roce 2030: co si o jeho vyhlídkách myslí investoři?

3
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Co se týče Bitcoinu, viděli jsme už spoustu bláznivých předpovědí o budoucnosti. Nový průzkum však naznačuje, co si myslí investoři.

Například podle Tima Drapera, dosáhne BTC hodnoty 250 000 do roku 2022. Ačkoliv je Tim uznávaným obchodníkem, tyto vyhlídky jsou trochu přitažené za vlasy.

Ještě o něco odvážnější byl názor Johna McAfeeho, jenž v minulém roce předpověděl, že do konce roku 2020 bude mít BTC hodnotu 1 milionu dolarů, nicméně později uvedl, že šlo o žert.

Co si myslí investoři ?

Podle průzkumu společnosti Genesis Mining, která pracovala s 1 000 obchodníky, jen polovina z nich si myslí, že Bitcoin bude mít za 10 let větší hodnotu než 20 000 USD.

 

Zatímco 50,1 % dotázaných věří, že Bitcoin bude mít za 10 let hodnotu méně než 20 000 USD, zbývajících 49,9 % je optimistických a věří, že největší kryptoměna na světě má před sebou lepší dny.

Pouze 4,8 % respondentů se domnívá, že Bitcoin bude mít do roku 2030 hodnotu 500 000 USD, naopak 11,8 % obchodníků si myslí, že se ho čeká propadl pod 1000 USD.

Celkově jen 18,6 % investorů věří, že cena bitcoinu přesáhne 50 000 USD.

Býci vs. medvědi

Býci tvrdí, že přijetí bitcoinů má mnohem větší prostor pro růst, že klesá důvěra v alternativní měny a že by velká ekonomická deprese mohla podpořit růst investic.

Naopak medvědi se obávají, že existuje řada faktorů, která by mohla způsobit pokles této kryptoměny. Většina z těch, kteří předpovídali, že cena Bitcoinu poklesne, uvedla, že jsou znepokojeni hrozbou regulace, plány vlád na zákaz bitcoinů a jejich nahrazením jinou kryptoměnou nebo digitálními měnami centrálních bank.

Závěr

Ačkoliv má nyní Bitcoin otevřenou cestu pro růst, 10 let je dlouhá doba na jakékoliv předpovědi. Jak je vidět, ani sami zkušení investoři si nejsou jistí, poměr 50:50 mluví za vše. Co si o tom myslíte vy? Jaká je vaše předpověď pro Bitcoin v roce 2030? Napište nám do komentářů, jak vidíte cenu BTC v roce 2030.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Pouze 4,8 % respondentů se domnívá, že Bitcoin bude mít do roku 2030 hodnotu 500 000 USD”, jelikož jsem student historie, tak vím, že prakticky vždycky se stalo to, co očekávalo nejméně lidí.
Dnes dokáže každý vymyslet xy důvodů, proč Bitcoin nebude nikdy za 100 000, jenomže on jednou tolik třeba stát bude a nikdo si ani nevšimne, jak se to stalo.
Jako 500 000 je raketa, sám mám problém tomu věřit, ale uvidíme 😛

ppetr1

mohu se zeptat co studujete a kolik je vam let?historii jste rekl – nekolik nymandu by mi sdelilo ze jsem blbej.
prakticky vždycky se stalo to, co očekávalo nejméně lidí. – v tomto mate neskutecnou pravdu v tom ze 90 % lidi ji proste nevidi.

Poslední editace 3 let před přes ppetr1
Michal

20 mi je 😛 a studuji dějiny se zaměřením na východní Evropu.
Jako 500 000 se podle mě nestane, to nevím, co by se muselo stát. Ale šlo mi o to, že dnes každý vidí, že by do BTC musely přitéct biliony dolarů, aby se dostal na statisíce za minci, a nevěří, že je to možné. Jenomže všechno vypadá nemožné, dokud se to nestane. Za 10 let se svět může tak změnit, že Bitcoin bude za milion dolarů. Nebo taky nebude existovat. Asi nezavrhuji nic, ale přijde mi, že vsadit si na něj, mi v ničem neuškodí.

ppetr1

Asi nezavrhuji nic, ale přijde mi, že vsadit si na něj, mi v ničem neuškodí. – neuskodi.
dejiny jak stare ?? 100let ci tisice let – to je vasi alfou a omegou vasi vš prace.
500k rozhodne nevylucuji nez vš dokoncite.
vychodni evropa tedy mezopotamie je kolebkou lidstva.jiste vite co byl jezis.
na zapade nejsou tak historicke pamatky s dobou 5 000 let.
jsem ateista.
kdyby jste chtel a psal za par let diplomovou studii tak mohu oponovat.
dceri jsem psal ohledne CEZ pred cca 10 lety a zkousejici ji rekl,ze neco takoveho jeste necetl.

ppetr1

investori vedi – jen retail nic nechape – mysli si ze vydela – osobne jim to prej :-)ú

spot_img