29.01.21 Technická analýza BTC/USD – Po třech týdnech breakout?

4.4
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak jste si jistě všimli, Bitcoin (BTC) udělal ráno docela pěknou a krapet i nečekanou pumpu. Po třech týdnech čekání jsme se každopádně dočkali snah o průraz a navázání na předchozí rally. Pokud budou nakupující při pokusu úspěšní, je nemalá šance, že se během několika následující dní podíváme na nové all time high.

Což je ale střídmější odhad, protože při zachování současné dynamiky bychom na nová maxima mohli jít i během několika hodin. Řečené ovšem závisí na koupěschopné poptávce. Během toho korekčního období dostala poptávka šanci na obnovu, takže by mohli i býci předvést sílu. Leč je potřeba být opatrný, neboť nic ještě není vůbec jisté. Klidně z toho může vzejít bull trap, i s tím je potřeba počítat.

Ta pumpa byla dle mého názoru opravdu dost nečekaná. Větší logiku by měl obdobný odraz těsně po ubránění 29 500 USD. Další nepříjemnost je fakt, že na trhu je dost prodejců. Tím nemyslím vyloženě shortaře, spíš bych to viděl tak, že nakupující trhu už tolik nevěří a raději brzy prodávají se ziskem. Uvedené je logicky špatně, protože potřebujeme pozitivní očekávaní o růstu ceny.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index je stále na té pomyslné křižovatce, takže z tohoto úhlu pohledu není rozhodnuto. Nicméně je zvláštní, že se kurz indexu navzdory té pumpy na BTC vůbec nepohnul. Což právě budí obavy, že se jedná pouze o jakousi jednorázovou střelu, což by bylo dost bearish. Leč na vynášení soudů je opravdu dost brzo, uvidíme, jak se to vyvine.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Trh je v těchto chvílích tak nesmírně dynamický, že než stihnu dopsat analýzu, asi bude zase vše jinak. V každém případě jsme si ve včerejší analýze na Bitcoin řekli, že obrana S/R levelu 29 500 USD byla docela solidní. Vlastně se vytvořilo double bottom, což i skvěle doplňovaly svíce v podobě pin baru. V oněch chvílích bych si klidně dokázal představit pumpu jakou jsme měli dnes ráno.

Nicméně k pumpování došlo během krátké chvíle po odrazu od S/R levelu 34 600 USD. Kurz velmi rychle vyklesal k hranici 32 000 USD, kde probíhala konsolidace snad necelou hodinu. Posléze cena začala rally, což bylo vážně tak rychlé, že jsem si toho z počátku ani nevšiml. Level 34 600 USD padl tentokrát okamžitě, následovala hranice 36 600 USD a dokonce byla cena vytažena do těsné blízkosti s 39 126 USD.

Mimoto došlo k průrazu horní stěny zakresleného kanálu, ale nad 36 600 USD začalo být znát, že jsou už dost aktivní prodejci. Prodejní tlak byl zde dost silný, takže se podařilo cenu srazit zpátky k řečené úrovni. No, a nyní se právě o ni bojuje. Pokud se totiž nepodaří cenu nad ní udržet, hrozí, že zase navážeme na krátkodobý bear market.

Proto je velmi důležité, aby bylo 4H close alespoň nad horní stěnou struktury. Když by medvědi kurz srazili třeba k 34 600 USD, byla by podoba svíce vážně dost hrozná. Bylo by to očividné zamítnutí pokusu o průraz, což by demotivovalo býky a naopak podpořilo vstup dalších prodejců. Co se týče objemů, jsou opravdu markantní, takže máme alespoň jistotu, že se trh snaží o rozuzlení.

Edit:

Tak jsem ze sociálních sítí zaregistroval, že Elon Musk si přidal do svého popisku „Bitcoin“. Což vysvětluje, proč trh naprosto iracionálně pumpnul. Obdobné zásahy nejsou pro trh dobré a v podstatě ho to deformuje. Pak se z toho stává akorát kasíno….nemám tedy radost z toho, že mocipáni jako je Musk svoje ovečky manipuluje tímto směrem.

Indikátory

RSI je na téměř 70 bodech, což pouze potvrzuje očividné. Trh se zkrátka pokouší někam posunout, ale zatím ještě bez výsledku. Pokud nicméně dojde k růstu nad 70 bodů, je to samozřejmě bullish znamení.

Závěrem

Dnešek bude pro Bitcoin dost důležitý. Jestli býci svoji snahu úspěšně završí, vážně je dost na místě uvažovat o brzkém překonání historického maxima. Jestli jejich snaha naopak selže, bude trh odsouzen k dalšímu poklesu. A po přibližně týdnu by se rozhodovalo o tom, zda se regrese překlopí do střednědobého horizontu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

50 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
50 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: