Obchodnice z Hongkongu oloupena o miliony dolarů v kryptoměnách

4.2
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Hongkongská obchodnice byla oloupena o své tokeny Tether. Odcizená částka se pohybuje okolo 3,5 milionů hongkongských dolarů, což odpovídá necelým 10 milionům českých korun. Po útočnících se pátrá.

Velká krádež tokenů

Čínský zpravodajský portál The South China Morning Post v pondělí oznámil, že policie pátrá po gangu zlodějů, kteří předevčírem odpoledne nalákali obchodnici s kryptoměnami do kanceláře, kde prostřednictvím sjednané schůzky naletěla podvodu.

Podle policejní zprávy žena prodala tokeny USDT pachateli ve třech transakcích, z nichž každá zahrnovala přes milion hongkongských dolarů. Poté, co si vybrala hotovost ve výši 3,5 milionů HK ji přepadli tři muži s noži. Ti jí kromě peněz ukradli také mobilní telefon.

Policie našla ženu v kanceláři v bezpečí a bez jakéhokoli zranění. Zdroj také uvádí, že strýc ženy, který ji odvedl do budovy a čekal dole, viděl, jak čtyři muži utíkají a odjíždějí v dodávce, než dorazila místní policie.

„Oběť byla nalákána zfingovanými obchody jednoho z pachatelů, než získala dostatečnou důvěru k prodeji digitálních tokenů USDT v hodnotě milionů. Po obdržení peněz se k ní rychle přiblížili tři muži, kteří jí vyhrožovali nožem. Poté ji popadli a zamkli v jedné z místností dočasně pronajaté kanceláře ve 23patrové výškové budově.“

K podobné události došlo v Hongkongu již před třemi týdny, kdy byl muž po osobní schůzce okraden o část hotovosti z prodeje bitcoinů. Telefon byl také ukraden zloději. Čínská policie ale nemůže s jistotou prohlásit, zda tyto dva případy spolu souvisejí.

Závěr

Policie vydala varování pro všechny obyvatele před nebezpečím osobních schůzek za účelem prodeje kryptoměny. Za nás jen můžeme doporučit silnou obezřetnost během nakládání s vašimi kryptoměnami. Nedůvěřujte nikomu, s kým se seznámíte prostřednictvím internetu, nesetkávejte se s nikým za účelem prodeje kryptoměn na odlehlém místě a osamoceni. Nenechte se zlákat vidinou rychlého a snadného zisku z prodeje, pokud je cena podezřele nízká/vysoká.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img