Více než 80 % LINK se nachází pouze ve 125 peněženkách

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle Glassnode je distribuce tokenů Chainlink (LINK) na rekordních úrovních centralizace – více než 80 % této kryptoměny není drženo na burzách, ale pouze v 1 % peněženek.

Pouhých 125 peněženek

Výzkum společnosti Glassnode zjistil, že 81 % LINK, který není držen na kryptoburzách, je v současné době uloženo ve 125 peněženkách, přičemž počet tokenů držených velrybami Chainlink se za poslední dva roky neustále zvyšuje.

Zdroj: Glassnode

Při zahrnutí tokenů držených na burzách a v inteligentních kontraktech, které data Glassnode vyloučila, se centralizace distribuce tokenů Chainlink zdá extrémní. S daty společnosti Etherscan nám to říká, že 82,7 % LINK je drženo pouze 100 peněženkami.

Glassnode však odhaduje, že v současné době je aktivních pouze 12 500 z těchto adres, což naznačuje, že téměř 83 % nabídky LINK je umístěno v 0,8 % peněženkách, které jsou aktivní.

Počet se neustále zvyšuje

Zdá se, že velryby v Chainlink zrychlily svou akumulaci od července 2019, přičemž podíl nabídky představovaný prvním 1 % držitelů LINKu se za posledních 18 měsíců neustále zvyšuje z 53 % na 81 %.

Vzhledem k tomu, že velryby pokračují v nákupu navzdory tomu, že LINK tento měsíc raketově vzrostl na nová historická maxima, uzavírá Liesl Eichholz ze společnosti Glassnode „býčí sentiment“ komentářem, že mezi veteránskými obchodníky společnosti Chainlink zůstává tento sentiment silný:

„Pokračující koncentrace nabídky naznačuje, že i když se dostupná nabídka zvyšuje, nejlepší držitelé LINK jsou stále na vzestupu, a nadále nakupují.“

Akumulace navzdory možného prodeje

Velryby LINK hromadí navzdory tomu, že to vypadá, že hlavní tým společnosti Chainlink prodává významný podíl ze svého soukromého hromadného účtu, přičemž Glassnode identifikoval 52 milionů LINK, které se za posledních 100 dní přesunuly z rezervních peněženek týmu Chainlink.

Chainlink se v roce 2020 etabloval jako nejpoužívanější Oracle síť, zajišťující partnerství s technologickým gigantem Google a konkurentem Ethereum Tezos (XTZ).

Dne 18. ledna společnost Chainlink předběhla Bitcoin Cash a stala se osmou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace.

Závěr

Čísla vypadají relativně zvláštně. Chainlink v poslední době roste. Uvidíme, kam až bude růst. Jaký je váš názor na LINK? Napište nám do komentářů.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: