Neutrino oznámilo integraci s Chainlink

0
identita
Zdroj: Pixabay.com

Protokol Neutrino je nejnovější projekt, který oznamuje integraci se sítí Chainlink. Jedná se o aktualizaci, která vychází z dlouhé řady vývojových trendů v tomto ekosystému. Tato integrace pomůže společnosti Neutrino převádět svůj stablecoin Neutrino Dollar (USDN) spolu s dalšími tokeny mezi těmito dvěma blockchainy.

Ethereum Blockchain

Proof of Reserve Oracle síť Chainlinku byla vyvinuta, aby poskytovala end-to-end transparentnost DeFi ekosystému. Poskytuje inteligentní smlouvy s daty potřebnými pro výpočet skutečné kolateralizace aktiv v řetězci zajištěným rezervami mimo řetězec. Díky integraci s protokolem Neutrino tedy Chainlink zajistí pravidelné ověřování rezerv na vyžádání podporujících USDN napříč několika blockchainy.

USDN běžel převážně na platformě Waves a v loňském roce byl přenesen do blockchainu Etherea. To pomohlo zpřístupnit USDN na Ethereu, což uživatelům Etherea zase umožnilo vkládat odměny pouhým držením stablecoinu v jejich peněženkách. Kvůli přenosu na Ethereum je vydávání USDN na blockchainu Etherea doprovázeno uzamčením stejné částky na blockchainu Waves.

Externí služba mimo Oracle

Podle oznámení to způsobilo nutnost „zavést externí službu mimo Oracle, která monitoruje uzamčený zůstatek na Waves a ověřuje, že na Ethereu je vydáno přesně stejné množství tokenů USDN.“ Hlavním cílem PoR Oracle bude dokázat, že rezervy a zůstatky tokenů jsou ekvivalentní ve dvou nebo více blockchainech s různými API.

Společnost QuiverX Capital, Ltd. dále oznámila integraci PoR Oracle společnosti Chainlink. Přizpůsobené řešení PoR pro platformu pomůže při načítání dat týkajících se čtvrtletních obchodních příjmů malých a středních podniků uvedených na platformě QuiverX a zároveň je dodává on-chain.

Společnost Chainlink a její Oracle zaznamenaly v uplynulém roce silný nárůst adopce. Mnoho projektů se spojilo se společností Chainlink za účelem vytvoření transparentnějšího a užitečnějšího ekosystému pro jeho uživatele a Paxos patří mezi nejnovější přírůstky. Paxos oznámil spolupráci s Chainlink, aby zpřístupnil svůj token, krytý aktivy na trhu decentralizovaného financování (DeFi).

Závěr

Vypadá to, že integrace poskytne zajímavé benefity. Držíte Chainlink? Co si o této integraci myslíte?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře