08.02.21 Technická analýza BTC/USD – Týdenní svíce zavřela bullish, bude to stačit?

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Býkům se nakonec povedlo zavřít týdenní svící Bitcoinu (BTC) vcelku bullish, ale jak jsem říkal ve včerejší video analýze, objemy jsou stále dost nízké. Leč nový týden teprve začal, takže nějakou změnu můžeme pocítit až odpoledne, kdy se začnou otevírat ve Spojených státech trhy. Jakmile Američané vstanou, snad se do toho nějak opřou.

Což logicky poznáme podle vyšších objemů. Jak se však dalo očekávat, americký dolar vstoupil do nového týdne vcelku bullish. Navíc se tak nějak očekává, že bude i tento týden spíše posilovat. Pokud tedy nedostane nějaký negativní zásah, neboť stále probíhají vyjednávání mezi administrativou Joea Bidena a Federálním Kongresem ohledně nového fiskálního stimulu o téměř dvou bilionech dolarů.

Opakuji, že řečený stimul je částečně už tzv. priced in. Do jaké míry, to poznáme, až ve chvíli, kdy se balíček definitivně schválí. Pak se můžete těšit na to, že Američané svoje šeky použijí na nákup akcií/Bitcoinu. Jsou to přece peníze zadarmo. Ve Spojených státech vážně vládne docela slušný blázinec. Rozhazují se tam peníze jako v nějakém Kongu.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Jak bylo řečeno, kurz DXY hned po otevření trhu začal rotovat, díky čemuž se nám právě vytváří vyšší low. Expanzivní struktura tedy zůstává zachována. Záleží samozřejmě na dynamice tržního vývoje, ale přibližně během dvou dnů bychom mohli očekávat, že kurz indexu atakuje zaznačené rezistenční pásmo.

Zaznačené pásmo je velmi důležité, protože by se jednalo o první velké potvrzení, že DXY má sílu na střednědobý růst. Což je samozřejmě nesmírně špatná zpráva pro všechny investory, kteří jsou zrovna v akciích a Bitcoinu. Když by však index dostal pořádnou nakládačku, můžou se naopak radovat.

Snad brzy uvidíme, jak tohle dopadne. Chtělo by to už nějaké rozuzlení. Jinak technicky vzato, DXY už ve střednědobém uptrendu je, protože expanze trvá více jak měsíc. Nicméně by bylo fajn získat ještě nějaká další technická potvrzení než pouze časový test.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Svíce z minulého týdne zavřela v moc přívětivé podobě. Po technické stránce se vlastně jedná o pokračování netrendového pohybu v rámci zakresleného obchodního pásma. Teoreticky se můžeme v rámci řečeného rozmezí držet i několik týdnů. I to je možnost, což by bylo samozřejmě bullish pro altcoinový trh.

Negativum je v tom, že minulý týden byl v objemech skutečně slabý. Z pohledu nákupního tlaku se jaksi nezdá, že by býci chtěli jednoznačně cenu prorazit. Paradoxem je, že stačilo atakovat psychologických 40 000 USD a už se sociální sítě hemžily oslavnými příspěvky. Stačí vážně velmi málo a hned všude pulsují silné emoce.

Což je holt dáno tím, že trh vůbec nikoho nevypláchl. Většina z těch, co nakupovala kolem 40 000 USD, v trhu stále jsou, protože neměli ještě důvod prodávat. Aby zmíněná sorta lidí dostala strach, muselo by definitivně padnout alespoň 30 000 USD. Pak by tihle, emocemi poháněni, nováčci houfně prodávali.

Čímž by přirozeně cenový pokles ještě prohloubili. Vzhledem k tomu, že se cena stále nachází kolem této úrovně, mají stále naději, že půjdeme up. Tudíž prodávat jen tak nebudou.

Indikátory

RSI aktuálně dělá asi 80 bodů, takže jsme stále v překoupené oblasti. A mimoto se nám utvořilo v překoupené oblasti dno, což je rarita, neboť se nic takového v dřívějších letech nestalo. Což nám zase akorát potvrzuje něco, co už nějakou dobu víme. Nemůžeme na aktuální bull market hledět prismatem předešlých bull cyklů. Dnes je trh zkrátka odlišný.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nejbližší swing high se utvořilo na 41 000 USD, což je bezesporu velký úspěch, neboť se tím podařilo definitivně narušit krátkodobou downtrendovou strukturu trhu. Po něčem obdobném bych očekával velmi rychlou pokračující snahu o průraz na nové all time high. Což se prozatím neděje, ale třeba to v následujících hodinách ještě přijde.

Jak bylo už ovšem zmíněno, objemy jsou v těchto chvílích achillovou patou trhu. Objemy jsou celý týden příliš nízké, z čehož implikujeme, že je na trhu příliš špatná likvidita. A špatná likvidita způsobuje nenadálé pohyby, které mohou dost bolet. V každém případě cena zrovna konsoliduje u S/R levelu 39 126 USD. Jsme velmi blízko all time high levleu, takže nezbývá nic jiného než vyčkat.

Indikátory

Trh reaguje pozitivně v blízkosti 48 bodů, což je bezesporu bullish znamení. Nákupní tlak sice není významný, ale býci trhu v těchto chvílích očividně velí.

Závěrem

Na základě toho, že je nynější bull market dost odlišných od těch ostatních, máme dost svázané ruce. Proto si myslím, že je velmi výhodné sledovat, jak se chová trh v globálním měřítku – akciové indexy, dolarový index a dluhopisový trh. Mimoto sledovat makroekonomické fundamenty.

Většina účastníků trhu hlavně vychází ze zpráv, že velké entity ve velkém nakupují krypto. Jednak se jedná pouze o „krmení“ retailu a hlavně je tohle fundament pro ty, kteří vůbec nechápou širší makroekonomický a mikroekonomický kontext. Ty velké entity musí dodržovat spletenec pravidel, protože jejich pozice čítají objemy ve stovkách (možná miliardách) dolarů.

Když tedy půjde do tuhého, v nejlepším případě přestanou nakupovat, v tom horším vše začnou soustavně vysypávat. Oni sledují pouze svůj zájem a nějaká „krypto adopce“ je vůbec nezajímá. Pro ně je to jenom spekulace, obchodovaly by i se vzduchem, když by to šlo.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

29 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: