Velké korporace chtějí zvýšit svou expozici vůči Bitcoinu

5
(11)

Finanční ředitelé velkých korporací se vydávají ve stopách Tesly a snaží se do svých rozvah získat Bitcoin (BTC). Jedničkou mezi zajišťovacími fondy, na které se společnosti nejčastěji obrací, je Grayscale.

Nedávno se v televizi během vysílání Squawk Box na zpravodajském kanálu CNBC objevil také generální ředitel společnosti Grayscale – Michael Sonnenshein. Ten se věnoval hlavně oznámení společnosti Tesla o vystavení se bitcoinů, což společně s chováním a nákupy MicroStrategy a Square zřejmě vede i další velké korporací, které se snaží zvýšit svou expozici vůči Bitcoinu. A jak stanice informovala, mnozí si pro tento krok vybrali právě společnost Grayscale.

Celková hodnota jimi spravovaných kryptoměn (AUM – Assets Under Management) činila k 9. únoru 36,5 miliardy dolarů.

Velké korporace jdou po Bitcoinu

Finanční ředitelé a správci pokladen velkých korporací jdou ve stopách společností Tesla a MicroStrategy a podle generálního ředitele Grayscale hledají způsoby, jak zvýšit svou expozici vůči bitcoinům.

Michael Sonnenshein poukázal na to, že ho vůbec nepřekvapuje, že se to děje, protože korporace chtějí získat Bitcoin jako rezervní aktivum, nebo pro účely diverzifikace. Věří, že poté, co Tesla ohlásila nákup BTC za 1,5 miliardy USD, mnoho velkých společností ji bude následovat a vstoupí do Bitcoinu také.

Sonnenshein uvedl, že minulý rok několik velkých společností nakoupili přes Grayscale bitcoiny a očekává, že letos již uvidíme ještě mnohem více. Tyto společnosti nevstupují do BTC s vidinou rychlého zisku. Chtějí jej držet dlouhodobě, takže se zas tolik nestarají o jeho volatilitu. Firmy navíc neinvestují do BTC všechny své hotovostní rezervy, ale otevírají pouze “malé” pozice do deseti procent. Podle Sonnensheina mají tyto společnosti na svých účtech obrovské balíky peněz a můžeme tak předpokládat, že BTC má velký prostor pro další růst.

Regulační obavy již nejsou pro firmy takovým strašákem

Michael Sonnenshein také stručně nastínil, o čem s ním v zákulisí diskutují korporátní správci pokladen. Jednou z nejzásadnějších věcí je, že mizí obavy z regulací. Korporace si jsou dobře vědomy toho, že pro legalizaci bitcoinu již bylo uděláno hodně.

Například v loňském roce americký bankovní regulační úřad Office of the Currency umožnil bankám nabízet společnostem kryptoměnové služby a dokonce provozovat bitcoinové uzly. Po této zelené MicroStrategy, Square a PayPal vstoupily do kryptoměn.

Častým bodem diskuze je podle generálního ředitele také otázka, kolik hotovosti plánují společnosti do BTC alokovat. Uvedl, že diskuze často začíná pouhým jedním bazickým bodem (0,01 procenta zůstatku hotovosti) a postupem času narůstat až na 200 bazických bodů (dvě procenta zůstatku).

Závěr

Jednou z prvních, ale velmi zásadních vlaštovek, na poli institucí vstupujících do Bitcoinu, je společnost MicroStrategy Michaela Saylora, která provedla několik velkých nákupů BTC. Další korporace (které uvažují dlouhodobě a nevadí jim, pokud BTC poklesne nebo vzroste o desítky procent) ji již následují, nebo se k tomu brzy chystají.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img