Další rekord v podání Grayscale: jejich Bitcoin Trust získal během jediného týdne více než miliardu dolarů

5
(6)

Institucionální investoři přidělili během pouhého týdne téměř 1,3 miliardy USD do GBTC (Grayscale Bitcoin Trust). Společnost Grayscale navíc nedávno oznámila, že zvažuje přidání dalších kryptoměn do svého portfolia.

Společnost Grayscale pokračuje v překonávání rekordů díky rostoucí bitcoinové poptávce a během jediného týdne získala od institucionálních investorů více než 1 miliardy USD na nákup BTC.

Navíc to vypadá, že se společnost připravuje na spuštění několika nových fondů pro nové kryptoměny, kterými by měly být Chainlink, Tezos a další.

Grayscale BTC Trust zažívá rekordní růst

Společnosti Grayscale se ve svých článcích věnujeme poměrně často a nedávno jsme přinesli správu, že tento přední správce digitálních aktiv zaregistroval ve 4. čtvrtletí 2020 své dosud nejlepší čtvrtletí, kdy do něj přiteklo nejvýznamnější množství nových peněz.

Většina těchto peněz přirozeně putovala do jejich Bitcoin Trustu. Tyto rekordní přílivy dolarů od institucionálních investorů pochopitelně vedou k hromadění obrovského množství BTC společností Grayscale. Vyjádřeno v procentech to znamená, že společnost vlastní více než 3 procenta všech bitcoinů, které kdy byly vytěženy.

Nedávno jmenovaný generální ředitel společnosti Grayscale, Michael Sonnenshein, vyzdvihl významnou poptávku institucionálních klientů po jejich bitcoinovém fondu, kterou ilustroval příkladem, že v posledním podání pro SEC je uvedeno, že tito investoři během jediného týdne přidělili do jejich GBTC téměř 1,3 miliardy amerických dolarů. Jedná se tak o nový rekord, protože průměrná týdenní částka, kterou investoři v posledním čtvrtletní 2020 (nejlepší čtvrtletí v historii fondu) činila cca 217 milionů USD.

Sdílel podání s SEC a tvrdil, že tito investoři v rozpětí pouhých jednoho týdne přidělili téměř 1,3 miliardy USD v GBTC. Jedná se o rekord pro Trust, protože průměrná částka získaná na týdenní bázi činila 217 milionů USD v nejlepším čtvrtletí společnosti – 4. čtvrtletí 2020.

Pozornost si určitě zaslouží také fakt, že premium na Bitcoin Trust, podle dat z Ycharts, poprvé za více než rok pokleslo pod 3 %. To je obrovský pokles oproti době před měsícem, kdy premium dosahovalo více než 40 procent.

grayscale premium
Grayscale Premium Chart – Source: YCharts

To by mohlo naznačovat, že někteří akreditovaní investoři uzavřeli své pozice v GBTC a vybrali zisky. GBTC je totiž produkt, který pravidelně vykazuje svůj stav SEC a investoři mají své podíly uzamčené po dobu šesti měsíců. Po uplynutí této doby mají právo se svými pozicemi disponovat, což by mohlo být právě důvodem, proč premium tak kleslo.

Grayscale uvažuje o přidání nových aktiv

Kromě Bitcoin Trust poskytuje správce aktiv podobné produkty také pro několik dalších kryptoměn. Patří mezi ně Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin a další. Nedávno ovšem došlo ke zrušení XRP Trust po vznesení obvinění Komisí pro cenné papíry (SEC) proti společnosti Ripple.

Poslední dobou se ovšem začínají objevovat náznaky, že Grayscale plánuje již brzy přidat další produkty pro své institucionální zákazníky. Společnost Delaware Trust Company, která je uvedena jako „statutární správce“ společnosti Grayscale, nedávno doručila potřebné dokumenty do státního registru korporací a již brzy by tak mohly vzniknout nové fondy pro dalších pět digitálních aktiv. Jmenovitě se jedná o Chainlink, Tezos, Decentraland, Livepeer a Basic Attention Token (BAT).

Závěr

S příchodem bitcoinové korekce se zase začínají objevovat hlasy, jestli to je konec Bitcoinu a někteří z těch, co s vidinou rychlého zbohatnutí nakoupili na vrcholu, v panice prodávají ve ztrátě. Je třeba zachovat chladnout hlavu a podívat se na to z nadhledu. Opravdu si myslíte, že pokud by to měl být konec BTC, že by do něj proudilo takové množství nových institucionálních peněz?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Grayscale , noooo začiná mi to smrdět takovým českým specifikem u nás se tomu říká tunel .

ppetr1

opravdu vam to mysli – uz se nedivim,ze nevlastnite zadny BTC.

Libor

tak jaktože se to zatim nijak nepodepsalo na kurzu btc? uz jsme meli byt na 50 tisicich

ryban.mark

Za mna to vytiahnu na 55 az 70K a potom si budu branit pasmo tesne nad 30K, len musia svojim malym investorom vysvetlit jednu vec, nech nepradavaju, ak budu mat 50% straty, BTC nie je tak velky ako zlato aby si nedovolil padnut o 50% a viac…
V opacnom pripade keby to prislo, mozeme sa odrazit z vyssich urovni niekde pri 40ke.. a ist si ale k 100ke to nebude, mozno k 90ke… a potom by mal nastat bear market.. a zase si budu bratit BTC nad 50K.. vylezie to, spadne to a furt dokola…

Somariny typu, ze je zdrave ist na 8 az 12 tisic co tu clovek mal moznost citat uz od leta, take predikcie su chore na hlavu…

Poslední editace 3 let před přes ryban.mark
Petr 2

Pokud obětují zbytek coinu tak určitě ale zatim to už nikdo nechce ani na 30k +-

spot_img