Téměř rekordní příliv kapitálu do kryptofondů

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptofondy zaznamenaly v posledních týdnech téměř rekordní příliv, protože investiční fondy, které investují do zlata, se zbavovaly likvidity. Nová zpráva od CoinShares odhalila nedávný prudký příliv kryptoměn uprostřed rekordního odlivu zlata. Vypadá to, že lidé začali více věřit kryptoměnám, než zlatu.

Příliv 1,4 miliardy USD

Zpráva zveřejněná 7. prosince uvádí, že investiční fondy do zlata zaznamenaly za poslední čtyři týdny rekordní odliv 9,2 miliardy USD, zatímco fondy do BTC zaznamenaly příliv 1,4 miliardy USD.

Sektor kombinovaných kryptofondů zaznamenal za poslední dva týdny rekordní příliv 429 milionů USD, přičemž fondy, zaměřené na Ethereum, přilákaly významné investice po dokončení ETH 2.0 zavedením řetězce Beacon Chain, a sice dne 1. prosince.

Přestože to představovalo 14 % kapitálu, uzamčeného v kryptoměnových investičních produktech; 20 %, neboli 87 milionů USD z kapitálových toků z minulého týdne bylo investováno do fondů, nabízejících expozici vůči Ethereu.

Zpráva odhaduje, že v současné době je v rámci kryptoměnových investičních fondů spravováno celkem 14,9 miliard USD, z čehož jen Grayscale Investments představuje více než 83 %.

Grayscale na prvním místě

CoinShares odhaduje, že Grayscale získal během minulého týdne více než 336 milionů dolarů v investicích. Vydání ETC se umístilo na druhém místě mezi poskytovateli kryptoměn, a to s přílivem 19 milionů dolarů, následováno společností 21Shares s 13 miliony dolarů.

Nedávná cenová akce zaznamenala, že procento kombinovaných aktiv, spravovaných tímto sektorem, vzrostlo na druhou nejvyšší úroveň v historii, překonanou pouze prudkým přílivem, zjištěným při halvingu Bitcoinu v květnu 2020.

Zatímco letos do kryptofondů proudilo více než 4,8 miliardy USD, toto číslo se rovná pouhých 10,5 % z 45,7 miliard USD, které se letos přesunuly do fondů a produktů pro investování do zlata.

Závěr

Kryptoměny se stávají stále oblíbenější. Není divu. Více lidí si začíná všímat toho, co kryptoměny dokážou a že se jejich využití rozšiřuje. Vypadá to, že ne jen halving Bitcoinu, ale i například pandemie přiměla mnoho lidí, aby začali investovat do kryptoměn a jiných digitálních aktiv a diverzifikovali tak své investice.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: