Průzkum přináší data ohledně spojení pandemie a nových nákupů BTC

2
pandemie, covid-19, virus
zdroj:pixabay.com

Údaje z průzkumu od společnosti Grayscale Investments ukazují, že koronavirová pandemie hrála velkou roli při rozhodování nových investorů o nákupu bitcoinů.

Cena BTC se v době psaní článku pohybuje okolo 18 000 USD a obchodníci se dále pokoušejí zajistit nové historické maximum.

Tentokrát ale mají institucionální i retailoví investoři zájem bitcoiny spíše hromadit, data z trhů s krypto deriváty ukazují, že institucionální investoři zvyšují objemy bitcoinů na nová maxima.

Objem BTC futures. Zdroj: Data digitálních aktiv

Podle průzkumu společnosti Grayscale Investments, která v současné době spravuje aktiva v hodnotě více než 9,8 miliard dolarů, může být pandemie primární hnací silou současné rally bitcoinů.

Podle ročního průzkumu společnosti investovalo 83 % všech bitcoinových obchodníků za posledních 12 měsíců v době, kdy infekce COVID-19 byla minimální.

Za poslední čtyři měsíce se připojilo 38 % všech současných dotazovaných investorů a 63 % z nich uvedlo, že narušení ekonomiky způsobené COVID-19 pozitivně ovlivnilo jejich rozhodnutí o koupi.

Bitcoin se dostává do hlavního proudu

Průzkum společnosti Grayscale také ukazuje, že bitcoiny se stávají běžnějšími u široké veřejnosti a investorů. Názor těch, kteří do bitcoinu neinvestovali, se od roku 2019 výrazně změnil. V roce 2020 projevilo zájem o získání bitcoinů 55 % dotazovaných investorů, což je podstatný nárůst z 36 % v roce 2019.

Téměř polovina účastníků průzkumu věří, že kryptoměny budou do konce tohoto desetiletí považovány za běžné směnné prostředky.

Je možné, že přijetí do hlavního proudu může přijít dříve, než většina vědátorů a investorů očekává. Minimální důkaz toho vyplývá z nedávné zprávy Citibank, ve které autor odhaduje, že cena Bitcoinu může do prosince 2021 dosáhnout 318 000 USD.

Ztratí bitcoiny půvab, jakmile zmizí COVID-19?

Někteří investoři si pokládají otázku, co se stane, až bude COVID-19 vymýcen. Podle Jonathana Hobbse, autora knihy The Crypto Portfolio a bývalého správce fondu digitálních aktiv, budou účinky pandemie pociťovány dlouho poté, co bude samotná nemoc pod kontrolou.

„Covid-19 byl sirkou, který zapálil plamen pro institucionální přijetí. Ale palivové dříví se hromadilo dlouho před ním. Nyní, když oheň hoří, bude zapotřebí hodně vody k uhašení. Když bude svět konečně vyléčen, ekonomika bude stále nemocná a plná dluhů. Centrální banky budou nadále tisknout peníze, aby se pokusily tyto dluhy nafouknout, jako to dělaly od finanční krize v roce 2008. To znamená, že institucionální náhled na bitcoin jako zajištění proti inflaci bude pravděpodobně pokračovat dlouho po skončení pandemie.“

Závěr

Je zřejmé, že masivní ekonomické stimuly a rozšiřování měnové politiky vyplývající z negativních dopadů koronaviru změnily ekonomické prostředí i pro dohlednou budoucnost.

Zatímco někteří analytici mohou přeceňovat to, jak pandemie koronaviru ovlivnila rally bitcoinů do roku 2020, je jasné, že sehrála roli při urychlení zájmu investorů o kryptoměny.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře