Bitcoin padá kvůli vakcíně na koronavirus

7
vakcína
Zdroj: Pixabay.com

Druhý pokus BTC o překročení 16 000 USD narazil v pondělí na zeď, když obchodníci hodnotili nejnovější pokrok u vakcíny proti koronaviru.

Nadpis

Referenční kryptoměna klesla o 0,77 %, což naznačuje, že její minulý týdenní postup, který zvýšil cenu na tříleté maximum, by se v denních relacích obrátil. Bitcoin se také vrhl na technické přednosti – aby neutralizoval stav překoupenosti ve střednědobých a dlouhodobých grafech – protože obchodníci zaúčtovali své zisky na nedávno stanoveném meziročním maximu 15 977 USD.

Výprodej BTC se zrychluje pozitivními zprávami o vakcínách | Zdroj: BTC/USD na TradingView.com

Naopak investoři vykazovali býčí tendenci k americkému dolarovému indexu (DXY). Kurz bankovky vůči koši cizích měn vzrostl o 0,2 %. Bitcoin a index amerického dolaru mají vzájemnou pozitivní korelaci.

Vakcína

Kapitál se začal přesouvat na americký dolar a americký akciový trh poté, co farmaceutická společnost Pfizer a BioNTech SE – její partner – vykázaly pozitivní výsledky ve svých pokusech s vakcínami proti novému koronaviru.

Tato zpráva oživila bohatství pandemických poražených, jako jsou banky, letecké a cestovní společnosti. Zároveň si v pondělí vedly méně dobře technologické akcie, které dosud překonaly ostatní sektory.

Bitcoin prominentně vzrostl na pozadí pandemie a jejího ekonomického spadu. Vzhledem k tomu, že globální centrální banky intervenovaly masivními stimulačními balíčky a dalšími expanzivními měnovými politikami, investoři se přesunuli do Bitcoinu kvůli jeho anti-fiatovým rysům, především omezenému počtu.

Vakcína sloužila jako riziko pro Bitcoin. Zvýšila se možnost vyléčení lidí nebo snížení jejich schopnosti šířit koronavirovou infekci. Vakcína zase umožnila investorům přemýšlet směrem k bezpečnějšímu znovuotevření ekonomik. Rovněž to poukázalo na snížení potřeby stimulačních balíčků.

Dopad této zprávy byl také viditelný na zlatě. Drahý kov se v pondělí ponořil téměř o 4 %.

Co bude dál?

Před zprávami o vakcínách vykazoval Bitcoin příznaky toppingu poté, co za poslední čtyři dny nedosáhl dvakrát 16 000 USD.

Na grafu 4H, jak je uvedeno výše, kryptoměna vytvořila to, co se zdá být Double Top. Technicky vzorec slouží jako medvědí indikátor zvratu 75 % po celou dobu, podle Samurai Trading Academy.

Pokud to tak bude, riskuje se, že cena Bitcoinu poklesne na 14 325 USD, podpora Double Top pro testování úrovně rozpadu se posune na 12 700 USD (maximální délka mezi podporou a vrcholem Double Top).

Naopak, pokud se Bitcoin otřásá obavami z očkování, může se pokusit znovu zlomit 16 000 USD a znovu otestovat 20 000 USD, což je dosud rekordní hodnota.

Závěr

Se zprávami o vakcíně se zvýšily akcie společností, které provádí na vakcíně výzkum. Uvidíme, jak to Bitcoin ustojí a zda opět uvidíme 20 000 USD.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře