Bitcoin padá kvůli vakcíně na koronavirus

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Druhý pokus BTC o překročení 16 000 USD narazil v pondělí na zeď, když obchodníci hodnotili nejnovější pokrok u vakcíny proti koronaviru.

Nadpis

Referenční kryptoměna klesla o 0,77 %, což naznačuje, že její minulý týdenní postup, který zvýšil cenu na tříleté maximum, by se v denních relacích obrátil. Bitcoin se také vrhl na technické přednosti – aby neutralizoval stav překoupenosti ve střednědobých a dlouhodobých grafech – protože obchodníci zaúčtovali své zisky na nedávno stanoveném meziročním maximu 15 977 USD.

Výprodej BTC se zrychluje pozitivními zprávami o vakcínách | Zdroj: BTC/USD na TradingView.com

Naopak investoři vykazovali býčí tendenci k americkému dolarovému indexu (DXY). Kurz bankovky vůči koši cizích měn vzrostl o 0,2 %. Bitcoin a index amerického dolaru mají vzájemnou pozitivní korelaci.

Vakcína

Kapitál se začal přesouvat na americký dolar a americký akciový trh poté, co farmaceutická společnost Pfizer a BioNTech SE – její partner – vykázaly pozitivní výsledky ve svých pokusech s vakcínami proti novému koronaviru.

Tato zpráva oživila bohatství pandemických poražených, jako jsou banky, letecké a cestovní společnosti. Zároveň si v pondělí vedly méně dobře technologické akcie, které dosud překonaly ostatní sektory.

Bitcoin prominentně vzrostl na pozadí pandemie a jejího ekonomického spadu. Vzhledem k tomu, že globální centrální banky intervenovaly masivními stimulačními balíčky a dalšími expanzivními měnovými politikami, investoři se přesunuli do Bitcoinu kvůli jeho anti-fiatovým rysům, především omezenému počtu.

Vakcína sloužila jako riziko pro Bitcoin. Zvýšila se možnost vyléčení lidí nebo snížení jejich schopnosti šířit koronavirovou infekci. Vakcína zase umožnila investorům přemýšlet směrem k bezpečnějšímu znovuotevření ekonomik. Rovněž to poukázalo na snížení potřeby stimulačních balíčků.

Dopad této zprávy byl také viditelný na zlatě. Drahý kov se v pondělí ponořil téměř o 4 %.

Co bude dál?

Před zprávami o vakcínách vykazoval Bitcoin příznaky toppingu poté, co za poslední čtyři dny nedosáhl dvakrát 16 000 USD.

Na grafu 4H, jak je uvedeno výše, kryptoměna vytvořila to, co se zdá být Double Top. Technicky vzorec slouží jako medvědí indikátor zvratu 75 % po celou dobu, podle Samurai Trading Academy.

Pokud to tak bude, riskuje se, že cena Bitcoinu poklesne na 14 325 USD, podpora Double Top pro testování úrovně rozpadu se posune na 12 700 USD (maximální délka mezi podporou a vrcholem Double Top).

Naopak, pokud se Bitcoin otřásá obavami z očkování, může se pokusit znovu zlomit 16 000 USD a znovu otestovat 20 000 USD, což je dosud rekordní hodnota.

Závěr

Se zprávami o vakcíně se zvýšily akcie společností, které provádí na vakcíně výzkum. Uvidíme, jak to Bitcoin ustojí a zda opět uvidíme 20 000 USD.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Už ste ako bulvár niekedy.

Libor

no, tech 16 budeme prave znovu testovat, vakcina v tom bude mozna nevinně

pietro

Tak uvidíme jak dlouho bude rezistence 16k ještě odolávat. Typuju max týden, ale možná to bude taky jen pár hodin..

E15

Klasický omyl „Po té, tedy proto“. Vakcína je tu stále a žádný pád BTC nevidno.

pietro

Zase vám někdo špatně poradil? To je fakt na draka to obchodování, vid’te.. 🙂

E15

Já opravdu nepotřebuji a ani neočekávám, že by mi někdo radil. Nějaké trade signals jsou z principu nesmysl.

Kunděj
Hodnocení článku :
     

Hm,dobra bude teda vakcina pujde pak BTC nahoru nebo dolu ? Jo,aha to pozname az pak a tim si (zpetne) oduvodnime cenovy pohyb.
A az skonci pandemie poleti nahoru nebo dolu,ja uz se v tom fakt nevyznam 🙂

Poslední editace 2 let před přes Kunděj

Reklama: