[Polední zprávy] • Denní objem obchodů s BTC přesáhl 3 mld. USD • Binance pozastavila výběry ETH • a další články

2
news, zprávy
Zdroj: Pixabay.com

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin se během posledních 24 hodin dostal na 15 100 USD, ale od té doby se vzpamatoval a obchoduje se kolem 15 400 USD. Většina altcoinů s vysokou a střední kapitalizací naznačila značné zisky a snížila dominanci BTC pod 64 %. Oproti tomu na tradičních finančních trzích se pomalu vytrácí optimismus z výsledku amerických voleb a z nové vakcíny proti koronaviru. Více informací zjistíte v našem aktuálním přehledu trhu. 

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Konsolidace jde do závěru, ještě jedna vlna nahoru? a přehled trhu tady: LINK + BTC – Může Bitcoin atakovat ATH již v roce 2020?

Kryptoměny

Denní objem obchodů s BTC přesáhl 3 mld. USD

Po říjnovém pádu cen objem obchodování s bitcoiny na spotovém kurzu i na futures trzích opět roste, protože ceny BTC se pohybují kolem 15 000 USD. Nová data z Arcane Research ukazují, že sedmidenní klouzavý průměrný denní objem obchodů s bitcoiny dosáhl v tomto roce dosud nejvyšší úrovně, více než 3 miliard USD, po nárůstu o 270 % od 3. listopadu. Rostoucí objem ukazuje, že zájem o bitcoiny je stále silný.

Monero cílem tzv. Sybil útoku

Kryptoměna Monero byla dnes terčem útoku, který mohl narušit soukromí některých uživatelů. Útoku se však nepodařilo dosáhnout svého cíle: propojení IP adres a identit uživatelů. Totožnost útočníka stále není známa. Jak vysvětlil Spagni, neznámý útočník spustil několik uzlů ve snaze narušit soukromí uživatelů Monero. Útočník se v podstatě pokusil zaznamenat adresy IP a přidružit je k určitým transakcím, aby narušil soukromí uživatelů. Útok využil chybu specifickou pro Monero.

Poplatky za bitcoinové transakce se propadly 

Bitcoinový mempool se zmenšil na nejmenší velikost od poloviny října poté, co prudce vzrostla hashrate. Prázdný mempool znamenal, že v posledních blocích byly zahrnuty tisíce transakcí, čekajících na potvrzení, takže jen velmi málo nepotvrzených transakcí zůstalo nevyřízených. Nárůst hashrate je přičítán opětovné aktivaci čínských těžařů. Bitcoinová hashrate vzrostla o 42 % během dvoudenního období mezi 9. a 10. listopadem. Průměrné poplatky za bitcoinové transakce dosáhly vrcholu 13,16 USD za transakci 30. října, kdy v mempoolu čekalo více než 140 000 transakcí. Příliv nové hashovací síly o víkendu umožnil najít bitcoinové bloky rychleji než za 10 minut na blok z důvodu relativně nízké obtížnosti těžby sítě. To umožnilo těžařům 9. listopadu snížit počet nepotvrzených transakcí na nulu. V době psaní tohoto článku bylo v mempoolu přibližně 6 000 transakcí s poplatkem kolem 3 satoshi (sat / bajt), což je zhruba 0,11 USD. Někteří uživatelé si zvolili poplatky za transakce, které se potvrdily během několika hodin, pouze 1 sat / bajt.

Australský politik tvrdí, že Bitcoin je zlato mileniálů

Ve tweetu z 11. listopadu Bernardi uvedl, že se stal bitcoinovým (BTC) konvertitou během posledních pár let, kdy viděl, že poptávka po kryptoměně zesiluje. Citoval názory bitcoinového býka Anthonyho Pompliana ohledně Bitcoinu. „Můj závěr je, že jde o novou verzi zlata pro mileniály,“ uvedl Bernardi.

Banky, burzy, firmy

Binance pozastavila výběry ETH

Síť Ethereum ve středu utrpěla něco, co vypadá jako hard fork, když se objevily zprávy o výpadcích a nesrovnalostech poskytovatelů infrastruktury u Infura a Blockchair. Zatímco se původně věřilo, že jde o interní problém v Infuře, hostingové službě, kterou používají některé burzy a poskytovatelé služeb k interakci se sítí Ethereum, hlásili problémy také nezávislí provozovatelé uzlů. Během incidentu Binance pozastavila výběry a její CEO Chanpheng Zhao označil jako viníka „možné rozdělení řetězce“. Blockchair, populární průzkumník bloků, hlásil rozpor mezi bloky, které viděl, a bloky zveřejněnými Etherscanem. Po bloku 11234873 v 7:08 UTC začali oba průzkumníci ukazovat dva různé blockchainy. Obrázek zveřejněný týmem ukazuje nejméně 14 bloků vytěžených v menšinovém řetězci, což podle všeho naznačuje, že problémem trpěli i někteří těžaři.

DeFi

V říjnu se přesunulo do DeFi skoro 360 mil. USD v BTC i přes propad na trhu

Ethereum je stále nejoblíbenější off-chain destinací bitcoinů (BTC), protože celková nabídka tokenizovaných BTC dosáhla na konci října 150 000 BTC (2,05 miliardy USD), což je od září nárůst o 21 %. Růst se však výrazně zpomalil kvůli šílenství decentralizovaného financování (DeFi), které vyvrcholilo těsně před koncem třetího čtvrtletí. Curve i Uniswap byly velkou hnací silou růstu a oba tokeny od září výrazně poklesly.

Uniswap se stal prvním DeFi, který dosáhl 3 mld. USD v uzamčených aktivech

Uniswap zůstává na vrcholu, pokud jde o TVL, s tržním podílem 23 %. Podle Uniswap.info dosáhla likvidita rekordních 3,3 miliardy USD, zatímco objemy jsou 260 milionů USD denně. Téměř polovina této likvidity je v Ethereu. Existuje však narůstající obava, že by mohlo dojít k úniku likvidity z Uniswap, až distribuce UNI do těchto fondů 17. listopadu skončí. To by mohlo mít obrovský dopad na ceny UNI.

Tip redakce: Pomozte nám šířit povědomí o Bitcoinu – tahle kniha o Bitcoinu je v češtině, ke stažení zdarma a vysvětlí základy i těm, kteří o tom moc neví. 

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře