Banky zvažují, zda jim Bitcoin pomůže zůstat ve hře

5
(4)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Dvojice žen, které se věnují investičním strategiím, tvrdí, že banky nyní blíže zkoumají, zda jim Bitcoin náhodou nemůže nabídnout možnost, jak přežít.

Banky vzhlížejí k BTC

Stratéžka společnosti CoinShares Meltem Demirors v rozhovoru pro Unchained říká, že banky začínají brát Bitcoin velmi vážně. V současné době prý dostává spoustu otázek od bankovních manažerů.

Poukazuje na to, že Bitcoin začíná být velmi zajímavý v prostředí s nízkým výnosem státních dluhopisů. Také vládní dluh působí jako klíčový katalyzátor podporující obnovený zájem o BTC.

Meltem dále uvádí:

„Mluvili jsme s bankami a správci aktiv, kteří se ptají: ‚Co budeme dělat? Je Bitcoin možná součástí odpovědi na to, jak zůstat relevantní, jak udržovat AUM (aktiva pod správou) a skutečně dodávat produkt, za který naši klienti zaplatí?‘ Jakože, to není raketová věda, že? Je to jednoduchá matematika. Je to sčítání a násobení. Snadné jako to, že jakkoli násobená nula je nula.“

Bitcoin je v kurzu a banky mají řadu otázek

Banky zřejmě nemohou přehlédnout, že lidé mají o Bitcoin zájem. O tom ostatně svědčí také stoupající zájem instituciálních investorů a řada společností, které ho zařazují do svých aktiv, nebo první centrální banka, která ho začíná kupovat.

Lyn Alden, zakladatelka společnosti zaměřené na investiční strategii, říká, že vede podobné rozhovory jako Meltem Demirors.

„Například jsem přednášela pro představenstvo bankovní rady a Bitcoin nebyl jedním z mých prezentačních bodů. Mluvila jsem jen o fiskální měnové politice a poté, co jsem skončila, se jednalo o první věc, na kterou se mě ptali, co si myslím o Bitcoinu, protože si všimli například Michaela Saylora [investice MicroStrategy]. Víte, v tomto okamžiku mají bitcoiny, které vložili do své rozvahy, hodnotu půl miliardy dolarů, a v jednom z rozhovorů [bankéři] slyšeli, že aby přesvědčil svou správní radu, poslal jim spoustu různých materiálů a jednou z věcí, které poslal, byl můj článek o Bitcoinu.

Pro blázny, nebo naopak?

Otázka, kterou banky kladou stratégům, jako je Lyn Alden, je, zda je Bitcoin skutečným aktivem, nebo aktivem pro blázny. Uvádí:

„Takže je to, jako, stále třída aktiv pro blázny, nebo je to, víte, skutečný… Takto to formulovali. Nebo je to skutečné.., jakože, zacházíte s ním jako s komoditou? Zacházíte s tím jako s měnou? Poskytla jsem jim tedy svůj pětiminutový býčí přehled o bitcoinech.“

Závěr

Podle dvou investičních strátéžek, které přednášejí bankéřům, se banky velmi zajímají o Bitcoin. Mají spoustu otázek a snaží se přijít na to, co se to děje a co je vlastně za tím neskutečným úspěchem Bitcoinu. Je to stále ještě aktivum bláznů, nebo již spíše vítězů? Co byste bankéřům na jejich otázky odpověděli vy?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: