Banky zvažují, zda jim Bitcoin pomůže zůstat ve hře

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dvojice žen, které se věnují investičním strategiím, tvrdí, že banky nyní blíže zkoumají, zda jim Bitcoin náhodou nemůže nabídnout možnost, jak přežít.

Banky vzhlížejí k BTC

Stratéžka společnosti CoinShares Meltem Demirors v rozhovoru pro Unchained říká, že banky začínají brát Bitcoin velmi vážně. V současné době prý dostává spoustu otázek od bankovních manažerů.

Poukazuje na to, že Bitcoin začíná být velmi zajímavý v prostředí s nízkým výnosem státních dluhopisů. Také vládní dluh působí jako klíčový katalyzátor podporující obnovený zájem o BTC.

Meltem dále uvádí:

„Mluvili jsme s bankami a správci aktiv, kteří se ptají: ‘Co budeme dělat? Je Bitcoin možná součástí odpovědi na to, jak zůstat relevantní, jak udržovat AUM (aktiva pod správou) a skutečně dodávat produkt, za který naši klienti zaplatí?’ Jakože, to není raketová věda, že? Je to jednoduchá matematika. Je to sčítání a násobení. Snadné jako to, že jakkoli násobená nula je nula.“

Bitcoin je v kurzu a banky mají řadu otázek

Banky zřejmě nemohou přehlédnout, že lidé mají o Bitcoin zájem. O tom ostatně svědčí také stoupající zájem instituciálních investorů a řada společností, které ho zařazují do svých aktiv, nebo první centrální banka, která ho začíná kupovat.

Lyn Alden, zakladatelka společnosti zaměřené na investiční strategii, říká, že vede podobné rozhovory jako Meltem Demirors.

„Například jsem přednášela pro představenstvo bankovní rady a Bitcoin nebyl jedním z mých prezentačních bodů. Mluvila jsem jen o fiskální měnové politice a poté, co jsem skončila, se jednalo o první věc, na kterou se mě ptali, co si myslím o Bitcoinu, protože si všimli například Michaela Saylora [investice MicroStrategy]. Víte, v tomto okamžiku mají bitcoiny, které vložili do své rozvahy, hodnotu půl miliardy dolarů, a v jednom z rozhovorů [bankéři] slyšeli, že aby přesvědčil svou správní radu, poslal jim spoustu různých materiálů a jednou z věcí, které poslal, byl můj článek o Bitcoinu.

Pro blázny, nebo naopak?

Otázka, kterou banky kladou stratégům, jako je Lyn Alden, je, zda je Bitcoin skutečným aktivem, nebo aktivem pro blázny. Uvádí:

„Takže je to, jako, stále třída aktiv pro blázny, nebo je to, víte, skutečný… Takto to formulovali. Nebo je to skutečné.., jakože, zacházíte s ním jako s komoditou? Zacházíte s tím jako s měnou? Poskytla jsem jim tedy svůj pětiminutový býčí přehled o bitcoinech.“

Závěr

Podle dvou investičních strátéžek, které přednášejí bankéřům, se banky velmi zajímají o Bitcoin. Mají spoustu otázek a snaží se přijít na to, co se to děje a co je vlastně za tím neskutečným úspěchem Bitcoinu. Je to stále ještě aktivum bláznů, nebo již spíše vítězů? Co byste bankéřům na jejich otázky odpověděli vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Myslím že to je jen otázka času kdy vlezou do byznysu z BTC i banky a jak se dostanou banky do BTC už to pojede samo pro retail investory přes banky , hold pro retail investory bitcoin prostě banky potřebuje PayPal je toho holým důkazem kde PayPal zaznamenal obrovský zájem o bitcoin přes PayPal .(hold musíme si zvykat že lidi jsou prostě pohodlní a bitcoin je pro ně moc složitý a banky jim to můžou ulehčit , tak proč ne když to do bitcoinu donese nové prachy. )

spot_img