[Polední zprávy] • Morgan Creek: Bitcoin může do pěti let dosáhnout ceny 1 – 3 mil. USD • a další články

5
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptoměnovém světě.

TRHY

Bitcoin propadl ve středu společně s tradičními finančními trhy poté, co prezident Trump v prezidentských volbách údajně „podváděl“ a zařekl se, že přestane počítat hlasy. Kryptoměna začala ztrácet půdu pod nohama v časných obchodních hodinách poté, co zprávy z médií předpověděly vítězství prezidenta Trumpa v klíčových státech, jako je Florida. Trumpova hrozba zastavit počítání hlasů zvýšila politickou nejistotu a vyvolala otřes na tradičních trzích. Futures S&P 500 se dnes obchodují o 1 % níže. Futures Nasdaq aktuálně vzrostly pouze o 0,8 % ve srovnání se 4% přírůstkem zaznamenaným na počátku dne, informace zpracovány podle zdroje dat Investing.com.  

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: S&P 500 a Nasdaq – Akciové trhy v očekávaní voleb a přehled trhu zde: BTC+ETH – Grafy: Ethereum a Bitcoin

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Morgan Creek: Bitcoin může do pěti let dosáhnout ceny 1 – 3 mil. USD

Nedávno Jason A. Williams, spoluzakladatel a partner společnosti Morgan Creek Digital Assets, řekl norské kryptoburze NBX, proč je optimistický ohledně budoucnosti Bitcoinu. Morgan Creek Digital Assets je multi-strategická investiční firma zaměřená na kryptoměny, která poskytuje služby institucionálním klientům a bohatým rodinám. Jak společnost NBX vysvětlila v příspěvku na blogu zveřejněném minulý pátek (30. října), v návaznosti na zvyšující se institucionální přijetí Bitcoinu za poslední tři měsíce se rozhodla hledat aktuální názory různých lídrů v oboru na nedávný výkon Bitcoinu a jeho výhled do budoucna.  Williams byl dotázán: “Jaký je váš pohled na bitcoiny jako na bezpečné útočiště?” A odpověděl: “Bitcoin by mohl v příštích 5 letech dosáhnout 1 – 3 miliony dolarů. Lidé vůbec netuší, jak to bude vypadat, když velké banky a země začnou držet bitcoiny ve své pokladně.”

Grayscale Trust vykázal největší příliv bitcoinů za týden a je skoro u 500 mil. USD

Bitcoinový trust společnosti Grayscale je na cestě k dosažení 500 000 BTC do konce roku 2020. Minulý týden zaznamenala společnost Grayscale rekordní příliv 215 milionů USD (15 907 BTC), který překonal všechny předchozí investice do trustu. Společnost v době psaní tohoto článku drží 6,7 miliardy USD (481 711 BTC). Pokud by společnost pokračovala v tempu růstu z minulého měsíce, 32 000 BTC, měla by do tří týdnů držet 500 000 BTC (2,7 % nabídky v oběhu). Pokud bude růst i nadále konzistentní, do konce příštího roku by Grayscale mohl ovládat 926 600 BTC – což se rovná 5 % z celkové aktuální nabídky bitcoinů.

Mining

Obtížnost těžby Bitcoinu klesla o 16 % s odchodem čínských těžařů ze Sečuánu

Síť bitcoinů znovu upravila svou obtížnost těžby a snížila ji o 16 procent, což je druhá největší negativní změna v historii platformy, jak ukazují data GlassNode z 3. listopadu. Obtížnost bitcoinové těžby nyní činí 16,7 bilionu oproti 19,99 bilionu registrovaných 17. října 2020.

Banky, burzy, firmy

Telegram zaplatí 625 mil. USD za zrušení žaloby kvůli používání názvu 

Telegram Messenger Inc. bude muset podle soudního nařízení zaplatit právní poplatky v hodnotě téměř 625 000 USD malé kryptoměnové firmě, která jej zažalovala za použití názvu kryptoměny „GRAM“ a ochranné známky. V rozhodnutí z 2. listopadu přiznal okresní soudce Spojených států, Charles Breyer, náklady na právní zastoupení ve výši 618 240 USD za 1 030,4 hodiny práce účtované ve výši 600 USD za hodinu. Firma Lantah požadovala náhradu škody ve výši 900 USD za hodinu, ale soudce tuto sazbu snížil.

Blockchain

Agentura AP publikuje výsledky amerických voleb na blockchainu

Zpravodajská agentura Associated Press zveřejňuje příchozí výsledky z prezidentských voleb v USA (které se konaly 3. listopadu) na blockchainy Ethereum a EOS. Jak je uvedeno na webové stránce pro vývojáře, která podrobně popisuje přístup k rozhraní AP Elections API, výsledky se neměnně zapisují do blockchainu pomocí softwaru Everraedia OraQle. Zatímco výsledky jsou přirozeně zveřejňovány také na webových stránkách AP, použití Everipedia (založené na blockchainu) poskytuje nepřekonatelný a trvalý záznam pro každý stát, odkud přicházejí. AP také vydala adresu inteligentní smlouvy na blockchainu Etherea, která umožňuje čtenářům používat Etherscan, aby mohli sledovat výsledky, jak postupně přicházejí. Přístupnější verze výsledků, která shromažďuje výsledky ze všech států, je však k dispozici prostřednictvím účtu EOS společnosti AP na webu Bloks.io.

Gibraltar se přidává jako pozorovatel ke globální radě Blochckainu

Vláda Gibraltaru oznámila své oficiální jmenování pozorujícím členem Global Blockchain Business Council neboli GBBC. Bude spolupracovat s vůdci blockchainového průmyslu z více než 50 zemí. Podle tohoto oznámení očekává Gibraltar podporu adopce na celém britském zámořském území a bude se zabývat tématy, jako je regulace a vzdělávání, s vedoucími pracovníky a zákonodárci, aby se země stala „přátelskou pro blockchain“. GBBC byla založena v Davosu v roce 2017. Její filozofie je „vzdělávání, advokacie a partnerství“ k posílení přijetí blockchainu mezi členskými zeměmi.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

“Lidé vůbec netuší, jak to bude vypadat, když velké banky a země začnou držet bitcoiny ve své pokladně”. A nebo taky nezačnou. 🙂

Rakot

Nebo. Ale neustálný dlouhodobý růst asi nezůstane bez povšimnutí… https://news.bitcoin.com/switzerland-gazprombank-bitcoin-trading-custody/ A PayPal už se o BTC taky zajímá.

Poslední editace 3 let před přes Rakot
spot_img