Blockchain v budoucnu posílí ekonomiku o 1,7 bilionu dolarů

2.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle nové zprávy poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) má technologie blockchain v příštím desetiletí posílit globální ekonomiku o 1,7 bilionu dolarů, přičemž Asie bude mít největší ekonomický přínos.

Ekonomové PwC předpovídají bod zlomu v roce 2025, pokud budou blockchainové technologie přijaty po celém světě, a očekávají, že blockchainové aplikace do roku 2030 podpoří globální hrubý domácí produkt (HDP) o 1,76 bilionu dolarů (1,4 % globálního HDP).

Podle zprávy bude mít blockchain největší dopad na asijskou ekonomiku, přičemž Čína, Indie a Japonsko budou v regionu podporovat adopci.

Čína dosáhne nejvyššího potenciálního čistého přínosu 440 miliard USD, přičemž USA bude následovat s 407 miliardami USD.

Odhaduje se, že Německo, Japonsko, Velká Británie, Indie a Francie budou ve stejném období zvyšovat svou ekonomiku o 50 miliard dolarů.

Použití blockchainu

Zpráva identifikovala pět klíčových oblastí použití blockchainu s potenciálem generovat ekonomickou hodnotu: sledování a trasování produktů (962 miliard USD), finanční služby a platby (433 miliard USD), zabezpečení a identifikace (224 miliard USD), smlouvy a řešení sporů (73 miliard USD) ) a programy zapojení a odměňování zákazníků (54 miliard USD).

Veřejná správa, školství a zdravotnictví budou mít největší užitek (nárůst o 574 miliard dolarů do roku 2030) tím, že „využijí efektivitu, kterou blockchain přináší do světa identity a pověření,“ uvádí se ve zprávě.

Průzkum provedený v rámci zprávy odhalil, že 61 % generálních ředitelů z celého světa řadí digitální transformaci hlavních obchodních operací a procesů mezi své tři hlavní priority.

“Vážná aktivita kolem blockchainu právě teď prochází všemi průmyslovými odvětvími po celém světě.”

Uvedl ve zprávě Steve Davies, globální lídr blockchainu v PwC. V tiskovém prohlášení dodal, že zrychlení rušivých trendů ve světě podnikání je způsobeno pandemií COVID-19.

Závěr

Blockchainová řešení se implementují v různých odvětví po celém světě. Díky zavádění nejmodernějších technologií se může nejenže zlepšit transparentnost, ale také snížit náklady, zvýšit efektivnost a narůst důvěra v dané odvětví. Není divu, že mnoho společností či vládních institucí k blockchainu směřují.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img