Čína plánuje světovou nadvládu své digitální měny

4.4
(10)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Čína chce výhodu prvního hráče a říká, že americký dolar je zralý na sesazení z trůnu. Výzkum digitální měny již v Číně nějakou dobu trvá.

Čínská centrální banka stanovila plán ovládnutí světa digitální měny

V článku, uveřejněném v časopise centrální banky China Finance, banka uvedla, že americký dolar dominuje globálnímu obchodu a USA mají velký vliv na společnost SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication).

Článek uvádí, že digitální jüan – pokus Číny vytvořit digitální verzi své měny – dává Číně šanci dosáhnout svého cíle zpochybnit téměř monopolní americký dolar, protože Čína má výhodu prvního hráče.

Čína má také výhodu širokého přijímání bezhotovostních transakcí, což by mohlo znamenat, že její obyvatelstvo přijme digitální jüan vřele.

Čína se nechce omezovat jen na vlastní hranice

Tento článek také požaduje, aby byl digitální jüan použitelný přes hranice, a že umožněním takových transakcí bude Čína v silné pozici, aby mohla změnit svět globálních financí.

Nebo-li jak uvádí článek:

“Vydávání a oběh digitální měny přinese obrovské změny a dopady na stávající mezinárodní měnový systém, clearingový systém a finanční systém. Právo vydávat a ovládat digitální měny se proto stane „novým bojištěm“ konkurence mezi suverénními národy. Vydávání legální digitální měny v Číně má mnoho výhod a čelí mnoha příležitostem. Mělo by se zrychlit, aby využilo prvenství, a způsobilo tak řetězovou reakci”

I když článek nastiňuje obrovské ambice, pamatujte, že vývoji digitálního jüanu zřejmě chybí lhůty. Zbytku světa se samozřejmě nemusí líbit čínské plány a rozhodne se nezúčastnit.

Toto dílo ale také zmiňuje čínskou iniciativu Belt and Road – snahu vybudovat fyzickou a digitální obchodní infrastrukturu – jako jeden z důvodů, proč by jiné národy mohly chtít digitální jüan. Čína tento plán uskutečňuje se značným nadšením po celém světě.

Závěr

Čína již na této digitální měně pracuje delší dobu a vypadá to, že se blíží zdárnému konci. Otázkou však je, jak to bude vypadat. Také se bude snažit konkurovat americkému dolaru, ale zbytek světa nemusí tuto čínskou digitální měnu přijmout.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře