Svět se topí v amerických dolarech, zatímco cena BTC se odráží vzhůru

2.6
(85)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Řada finančních analytiků nyní říká, že se svět doslova topí v amerických dolarech a vytváří tak makroekonomické podmínky pro růst bitcoinů a dalších aktiv, uchovávajících hodnotu. 

Podle zprávy Bitcoin.com rozhodnutí Federálního rezervního systému pumpovat biliony dolarů do ekonomiky v boji proti dopadům COVID-19 vytvořilo podmínky pro obrovský pokles hodnoty amerického dolaru.

Zpráva tvrdí, že ceny zlata i bitcoinů tento týden stouply, a to právě před schůzkou členů Federálního rezervního systému v USA. Ve srovnání s tím americký dolarový index (DXY), který slouží jako měřítko hodnoty dolaru ve srovnání s košem cizích měn, vykazuje známky poklesu.

Obchodní analytik Stephen Bartholomeusz, jenž píše pro Sydney Morning Herald, uvedl, že svět se topí v amerických dolarech:

„Kombinace přístupu k dolaru, rozsahu stimulace měnové politiky v USA a nedávného rozhodnutí Fedu držet americké sazby na  současných zanedbatelných úrovních vedly k oslabení amerického dolaru o 9,3 procenta vůči koši cizích měn, a to od 19. března.“

Bartholomeusz dále dodal, že dolar klesl na nejslabší úroveň za více než dva roky a že DXY by mohl v blízké budoucnosti zaznamenat další prudký pokles.

Známí investoři, jako je například Warren Buffett, prodávají své akcie amerických bank. Buffettova investiční firma Berskhire Hathaway prodala v květnu akcie amerických bank za více než 6 miliard dolarů.

Závěr

Dolar už od března klesá a nevypadá to, že by se situace měla pohnout k lepšímu. Nejen odborníci, ale i například společnost Visa, radí investorům, aby zvážili alternativy a své finance zhodnotili mimo fiat a akcie. Vhodnou volbou jsou proto právě kryptoměny.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hlasujících 85

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: