CEO Visa radí investorům, aby se vykašlali na dolar a investovali do Bitcoinu

4
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

CEO společnosti Visa vybízí investory, aby opustili investování v USD, kvůli politice Fedu, který tiskne mnoho peněz z ničeho a aby místo toho vstoupili do Bitcoinu.

Více než 2 %

Ve tweetu, zveřejněném z 27. srpna, výkonný ředitel společnosti Visa pro veřejnou politiku Andy Yee kritizoval předsedu amerického Fedu Jerome Powella za zavedení politiky, která bude znehodnocovat americký dolar.

V projevu téhož dne Powell oznámil zásadní posun politiky k „průměrnému inflačnímu cíli“ a umožnil tím inflaci dolaru vystoupat výše, než na standardní 2 % před zvýšením úrokových sazeb.

Yee nazval Powellovu řeč vhodnou do učebnic dějepisu a připomněl slavný citát Winstona Churchilla „nikdy v historii lidstva nebylo okradeno tak mnoho lidí tak malým počtem jiných lidí“.

Dolar odpověděl poklesem

Americký dolarový měnový index (DXY), který slouží jako měřítko hodnoty dolaru ve srovnání s košem cizích měn, reagoval ve čtvrtek na Powellův projev propadem. Zatímco DXY od března a od začátku pandemie pozvolna klesá, index po změně politiky Fedu klesl na 92,28.

Někteří analytici poukázali na DXY jako na býčího ukazatele pro Bitcoin a další aktiva „bezpečného přístavu“, která těží z nejistoty investorů ohledně fiat měn.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal na Twitteru napsal, že Powellova „nulová tolerance k deflaci“ je dobrá pro zlato a Bitcoin.

Závěr

Dolar stále klesá. A klesá už od března. Visa radí investorům, aby investovali do jiných aktiv. Vývoj dolaru bude ještě zajímavý a rozhodně není od věci se poohlédnout i po jiných alternativách k investování, než jsou klasické fiat měny nebo akcie. Jednou z těchto alternativ by mohly být i kryptoměny.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: