[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

5
(2)

Zprávy a souhrny

17.01.21 Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Cena Bitcoinu (BTC) v posledních měsících zaznamenává masivní run, protože vzrostla o téměř 100 % z 10 000 na 19 800 USD. Historicky nejvyšší oblast 20 000 USD však vykazuje značnou rezistenci, což způsobilo několikanásobný pokles ceny včetně dneška, protože cena BTC dnes klesla zpět pod 19 000 USD. Pro hlubší korekci lze uvést několik argumentů, což by pro trhy obecně nemuselo být špatné. Jelikož trhy často v každém cyklu jednají stejným způsobem, podobná korekce ve výši 30 % by vedla k ceně Bitcoinu na 14 000 USD. Předchozí maximum v červnu 2019 je navíc také na 14 000 USD, což z něj činí pravděpodobný cíl pro potenciální převrácení podpory / odporu. Taková korekce ve výši 30 % by pro trh nebyla nezdravá a je zcela běžná. Může to také poskytnout opozdilcům krásnou příležitost k naskočení do vlaku. Altcoiny následují vývoj ceny Bitcoinu a jsou také spíše v červených číslech.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: Možné důvody, proč BTC ztroskotal na hranici 20 000 USD a scénáře dalšího vývoje

Kryptoměny

Paul Tudor Jones nyní po Bitcoinu označil také Ethereum a Tether jako prominentní kryptoměny

Paul Tudor Jones, jeden z nejslavnějších investorů na světě, se podělil o své dlouhodobé stanovisko k Bitcoinu, Ethereu a dalším kryptoměnám. Jones řekl, že si myslí, že bitcoiny mají ve srovnání s akciemi a fiat měnami „špatnou tržní kapitalizaci“, což naznačuje, že věří v růstový potenciál kryptoměny číslo jedna. Poté zmínil Ethereum a Tether jako další dvě významné kryptoměny.

Banky, burzy, firmy

Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách

Podle údajů sdílených analytickou službou Bybt získal za posledních 24 hodin fond Grayscale Investments v čele s Barrym Silbertem další velké množství BTC. Společnost Grayscale přidala do svých kryptoměn 7 188 BTC – to je 136 960 870 USD při aktuálním směnném kurzu.

Kraken spouští staking ETH 2.0

Jedna z největších kryptoburz dnes spustila staking na Ethereum 2.0. „Staking na ETH se spouští v pátek 4. prosince přibližně v 13:30 UTC,“ uvádí zpráva, „s proměnlivými odměnami  za staking přibližně 5 až 17 % ročně, na základě rychlosti sítě.“ Odměny se přijímají každý týden a kdokoli může vkládat malé částky na kryptoburzu. Kromě toho příští týden se otevře možnost „vyměnit ETH v držení (staked) za neomezený ETH (unstaked).“

Coinbase se přidává k Alianci COPA od Square

Coinbase je nejnovější společností, která se připojila k Crypto Open Patent Alianci (COPA), konsorciu založenému společností Square za účelem zvýšení přístupu ke krypto technologiím prostřednictvím vytvoření společné patentové knihovny. Alespoň toto vyplývá z oznámení zveřejněného ve čtvrtek. Square oznámil vytvoření konsorcia v září. Od té doby se k iniciativě připojilo 18 společností, včetně Satoshi Labs, Kraken, Protocol Labs a Blockstream.

Regulace, CBDC

ECB zvažuje vytisknutí dalších 750 miliard EUR

Podle nepotvrzených informací před 10. prosincovým zasedáním, ECB zvažuje prodloužení nákupu dluhopisů o 12 měsíců. To by přineslo program do poloviny roku 2022 a přidalo by dalších 750 miliard EUR k celkové částce 2 biliony EUR, které budou vytištěny v příštím roce a půl. Členka výkonné rady Isabel Schnabel uvedla, že nákup dluhu do poloviny roku 2022 je jednou z možností, která bude zvažována, zatímco guvernér lotyšské centrální banky Martins Kazaks řekl, že takové rozhodnutí podpoří.

Pákistán legalizoval Bitcoin

Státní shromáždění v Pákistánu tento týden přijalo rezoluci požadující zákon o vlastnictví kryptoměny a těžbě bitcoinů, tweetoval ve středu Zia Ullah Bangash, poradce vlády. “Apelujeme na ústřední vládu, aby pečlivě zvážila náš návrh legalizace kryptoměn,” uvádí se v rezoluci. Byla podepsána jednomyslně, což znamená, že rezoluce se nesetkala s žádným odporem ostatních členů parlamentu. Pákistán, kde žije 212 milionů lidí, se potýká s ekonomickými problémy a vláda doufá, že by legalizace kryptoměn mohla pomoci.

Hackeři, podvody

Darknet trhy vydělaly v roce 2020 nejvíce v historii

Podle zprávy, kterou včera zveřejnila společnost Chainalysis, Darknet překonal v letošním roce příjmy z roku 2019 – a to o měsíc dříve. Darknet vždy vzbuzoval velký zájem o kryptoměny, což nejprve vyvolala nechvalně známá aféra okolo Silk Road, která velmi poškodila reputaci Bitcoinu. A i když se zdá, že počet těchto trhů klesá, ty zbylé vydělávají více peněz než kdykoli předtím.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře