Možné důvody, proč BTC ztroskotal na hranici 20 000 USD a scénáře dalšího vývoje

3.8
(9)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Cena Bitcoinu byla silně odmítnuta poblíž hranice 20 000 USD, což vedlo analytiky k debatě o tom, zda je možné rychlé zotavení.

Bitcoinu se nakonec podařilo zajistit nové historické maximum, přes úroveň 20 000 USD ale neprošel. On-chain analytici tvrdí, že výprodej ze strany velryb a těžařů v kombinaci s úrovní 20 000 USD, která působí jako úroveň odporu, způsobil prudký pokles.

15minutový graf BTC / USD. Zdroj: TradingView

Co vedlo velryby a těžaře k prodeji bitcoinů?

Pro velryby a velké investory je nejdůležitějším faktorem likvidita. Protože se zabývají velkými objednávkami, musí vypočítávat skluz, který jejich prodejní objednávky způsobí.

Nejlepší období pro prodej ze strany velryb je obvykle situace, kdy na trhu vládne vrcholná euforie a velká poptávka kupujících. Díky tomu mohou velryby efektivněji prodávat své podíly, aniž by to způsobilo velkou volatilitu.

Když cena Bitcoinu oficiálně překonala své historické maximum, způsobilo to, že se nálada na trhu stala velmi býčí. Krátce na to však velryby začaly BTC prodávat, což způsobilo velké likvidace na hlavních burzách.

Generální ředitel CryptoQuant Ki Young Ju vysvětlil, že výběry velryb se od 30. listopadu zpomalují.

“Krátkodobý medvědí trh je založený na prodeji BTC ze strany těžařů a aktivitě velryb na burzách. Věděl jsem ale, že dostatek směnných zásob stablecoinů v tomto roce zlomí úroveň 20 000 USD. Pokud dojde k odmítnutí ATH, může to znamenat obrovský propad, protože velryby by pak začaly prodávat BTC intenzivně.“

Ki také poznamenal, že velryby začaly znovu ukládat bitcoiny na burzy, což se stává, když  chtějí prodat své podíly.

Je současné zotavení jen důsledkem rychlého poklesu?

Cena BTC se po poklesu na zhruba 18 200 USD rychle zotavila a během několika hodin se vyšplhala zpět nad 19 400 USD.

K rychlému zotavení pravděpodobně došlo kvůli povaze poklesu. Jak cena klesala, burzy zaznamenávaly kaskádové dlouhé likvidace. Proto BTC pravděpodobně klesl silněji, než měl.

Z tohoto důvodu bylo oživení stejně intenzivní. Pozdní prodejci krátkých pozic mohli být agresivnější, protože BTC klesl.

Jaké jsou další scénáře

V blízké budoucnosti by se Bitcoin mohl pohybovat podle dvou scénářů. Nejprve by se mohl ustálit nad 19 000 USD, což by trhu s deriváty umožnilo najít rovnováhu a znovu vybudovat otevřený zájem.

Zadruhé, BTC by mohl i nadále klesat, protože obchodníci po dosažení historického maxima očekávají pokles.

Závěr

Makroskopický výhled však stále zůstává vysoce optimistický. Scott Melker, obchodník s kryptoměnou, zdůraznil, že měsíční svíčka za listopad se uzavřela na historickém maximu BTC, což vytváří dlouhodobý pozitivní obraz.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
John Smith

Je potřeba počítat s tým, ze i velryby nemají nekonečné zásoby BTC. Pokus bude nákupní poptávka dostatečná, z velryby se stane ryba a nebude co prodávat …

ryban.mark

Cim viacej BTC stoji, tym viacej blaznov ma potrebu sa k danej problematike kryptomien vyjadrovat.
Implikacia vie potrapit a nikdy nepusti. :-))..

John Smith

Je to tak, ako vravíš.

Jaykill

Ztroskotal? Proč tak expresivně? Pokud je každá konsolidace ztroskotání, tak nechci vidět ty články po pořádné korekci. 😄

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Hmmm ,ještě jeden důvod, ………
hejly už boli ruce ..od toho tleskání🤣😉

spot_img